Врска ученик професорка

Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Каква тема, не ми се верува значи.:cuc::aplauz:
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ќе го фатат, ќе го осудат за нешто и то је то. Ќе му завршиш работа да го избркаат од школото.

Не се заебавајте деца, одете си со ваша возраст.
Македонска работа, одма на негативно, на најлошо да се помисле. ц ц ц :bravobe:
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Средношколка сум, имам 17 години и сум заљубена во мојот професор, кој има 48 години, но многу е убав и згоден, тие што не го познаваат ви рекле дека има 38. Погледите често ни се сретнуваат и често гледаме еден во друг некое време, и тогаш ми се насмевнува и изгл
Средношколка сум, имам 17 години и сум заљубена во мојот професор, кој има 48 години, но многу е убав и згоден, тие што не го познаваат ви рекле дека има 38. Погледите често ни се сретнуваат и често гледаме еден во друг некое време, и тогаш ми се насмевнува и изгледаме како заљубен пар. Постојано мислам на него, го посакувам на било каков начин, сакам барем да се 'смувам' со него. Знам дека не треба да помислувам ништо со него бидејќи ми е професор но не можам.
Cekaj barem 18 a ovaa pojava e normalna nadvor po drugi zemji e normalno tuka tuka e tabu tema
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Cekaj barem 18 a ovaa pojava e normalna nadvor po drugi zemji e normalno tuka tuka e tabu tema
Не е табу од одамна уште пред 20 год коа бев средношколец имаше професори у мојто школо по кои трчаа девојчињата, Туку за 18 год е друга работа, у случај да искрсне нешто.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
Средношколка сум, имам 17 години и сум заљубена во мојот професор, кој има 48 години, но многу е убав и згоден, тие што не го познаваат ви рекле дека има 38. Погледите често ни се сретнуваат и често гледаме еден во друг некое време, и тогаш ми се насмевнува и изгледаме како заљубен пар. Постојано мислам на него, го посакувам на било каков начин, сакам барем да се 'смувам' со него. Знам дека не треба да помислувам ништо со него бидејќи ми е професор но не можам.


... има такви случаеви не многу, ама ги има секаде, па дури и во моја околина ете ги по завршување на средно образование, без да послушат некого, врската се круниса со брак, ете уште живеат заедно, децата пораснати, ТОЈ како дедо, а ТАА млада во најубави години, така да не се исплаќа заносот и љубовта за 5,10 години најповеќе оти тогаш професорот ќе биде старец несоодветен за тебе и? што ќе правиш ќе го изневеруваш со помлади или ќе легнуваш со старец со збрчкана кожа? :toe:

 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
... има такви случаеви не многу, ама ги има секаде, па дури и во моја околина ете ги по завршување на средно образование, без да послушат некого, врската се круниса со брак, ете уште живеат заедно, децата пораснати, ТОЈ како дедо, а ТАА млада во најубави години, така да не се исплаќа заносот и љубовта за 5,10 години најповеќе оти тогаш професорот ќе биде старец несоодветен за тебе и? што ќе правиш ќе го изневеруваш со помлади или ќе легнуваш со старец со збрчкана кожа? :toe:
Девојчето не се изјасни дека сака брак со професорот, for Christ sake!
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
@Govinda не е во ред, од многу причини.
Годините, професорот ќе ризикува да ја изгуби својата работа, нејзините родители и околината.
Ќе биде осудена од сите, не само од соучениците, колегите, сеедно.
Да е твоја ќерка така ли ќе ја советуваш?
 
Член од
21 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
2
Go znam toa ama ne planiram brak normalno, duri i da e mlad


... има такви случаеви не многу, ама ги има секаде, па дури и во моја околина ете ги по завршување на средно образование, без да послушат некого, врската се круниса со брак, ете уште живеат заедно, децата пораснати, ТОЈ како дедо, а ТАА млада во најубави години, така да не се исплаќа заносот и љубовта за 5,10 години најповеќе оти тогаш професорот ќе биде старец несоодветен за тебе и? што ќе правиш ќе го изневеруваш со помлади или ќе легнуваш со старец со збрчкана кожа? :toe:

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Пред 10тина години во Струмица во таканареченото "каубојско" училиште имаше случај каде ученик беше во врска со професорка. Одлуката на наставнички совет беше или оставка или раскинување. Професорката си даде оставка и отиде да предава во друго училиште а врската си опстана.
И денес се во брак и имаат две деца. :rolleyes:
 
Последно уредено:

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Средношколка сум, имам 17 години и сум заљубена во мојот професор, кој има 48 години, но многу е убав и згоден, тие што не го познаваат ви рекле дека има 38. Погледите често ни се сретнуваат и често гледаме еден во друг некое време, и тогаш ми се насмевнува и изгледаме како заљубен пар. Постојано мислам на него, го посакувам на било каков начин, сакам барем да се 'смувам' со него. Знам дека не треба да помислувам ништо со него бидејќи ми е професор но не можам.
Абе жути гакичиња и заљубена била....цццццц
 

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
33
Абе жути гакичиња и заљубена била....цццццц
Башка сакала барем да се смува со него, а он сигурно ќе ризикуе за нејзиното мување :pos: Абе деца...и ја се занесуев по професорки али сфатив дека ми бил испран мозокот од Холивуд и плус тоа ти се вика на енглески "lust" што е мнооогу далеку од вистинска љубов.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
све е то занесвење и никаква љубов
Едноставно има луге со огромен шарм и харизма, уште ако имаат природна убавина децава во нивна возраст ке се попалет и ги привлекуват и ништо поке ке помине како шо дошло, сите сме имале некоја повозрасна особа шо сме имале фантазии ко сме биле тинејџери и фрлано пенкала по под ко ке облечела професорката сукња.
Едноставно на тие години ги привлекуваат повозрасни особи и то е особено женскиот пол
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Башка сакала барем да се смува со него, а он сигурно ќе ризикуе за нејзиното мување :pos: Абе деца...и ја се занесуев по професорки али сфатив дека ми бил испран мозокот од Холивуд и плус тоа ти се вика на енглески "lust" што е мнооогу далеку од вистинска љубов.
Ајде бе, ако не некој не му се остварила фантазијата на никој нема и неможе и несмее да му се остваре. Северно Македонска работа! :busi:
 

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
33
Ајде бе, ако не некој не му се остварила фантазијата на никој нема и неможе и несмее да му се остваре. Северно Македонска работа! :busi:
Не бе бате, тогаш сум бил дете и не сум знаел. Затоа сме тука, да им помогнеме на неискусните. А и знам не сум бил единствен од моите соученици, сите биле напалени по добри професорки. Баш и ми е мило што ништо не сум превземал зошто ќе сум згрешел опасно. Убао пиша Riddler над тебе. :)

Поздрав
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
све е то занесвење и никаква љубов
Едноставно има луге со огромен шарм и харизма, уште ако имаат природна убавина децава во нивна возраст ке се попалет и ги привлекуват и ништо поке ке помине како шо дошло, сите сме имале некоја повозрасна особа шо сме имале фантазии ко сме биле тинејџери и фрлано пенкала по под ко ке облечела професорката сукња.
Едноставно на тие години ги привлекуваат повозрасни особи и то е особено женскиот пол
Коа сме веќе кај занесување и никаква љубов тоа е така цел живот. Ако сме станале возразни тоа значи дека не се занесуваме и доживуваме вистинска љубов, ха? У тешка заблуда си. И такозваната "вистинска љубов" е исто занес, само шо го сматраме за вистински занес...Живото поминува дури да трепнеш. Вистински се ужива додека си млад. Коа созрее човек се кае за пропуштените прилики, а времето не се враќа назад. Така да такозваните морални норми не вредат ни скршена пара. Едино битно у живото е да не ги повредуваш другите, не намерно и свесно. А последиците од една врска никој не ги знае, без разлика дали ке е таа веза измеѓѕ професионално лице и ученик или било како и да е. И у "нормална" врска у која заљубените се генерациски тука некаде настануват компликации и секогаш некој е повреден. Тако да секој треба да си живее према неговите потреби. Ако нешто е неприфатливо за тебе незначи дека е неприфатливо за другите и немаш право да судеш. :bance:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom