Врска во тајност

Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
види вака. заљубен рабирам. ама не размислуваш правилно.
незнам како да ти кажам освен директно.
стани од компјутер и погледни се во огледало.
дали ти си спремна на некој да му бидеш само цицка за драпање
или дупка за празнење? на тој што сака врската да ви биде тајна,
нема НИКОГАШ повеќе да му бидеш. ТОЧКА.

одговори си на прашањево со ДА или НЕ.

и потоа од одговорот, гради си го односот со тој мамлазот.
само пази. машко ко машко. гад.
колку повеќе приметува дека си ти свесна каков ви е односот,
повеќе ќе сака да те понижи. а ти си заљубена, ќе сакаш да угодиш.
на крај работата ќе пукне ти ќе останеш длабоко повредена, типот ќе
го боли к*р за тебе,а најјако е што така повредена ќе останеш слепа
за некој добар дечко што ќе ти биде пред нос.

поздрав и се најубаво.
искрено многу ме замисли твоето напишано...во право си..машко ее..гад невиден нема ни понашање,но такви сме женски...кога сме заљубени... :/ благодарам шо оддели време да напишеш нешто,ми значи :*

Душиче оно:noze:

Типот се знае што сака, биди попаметна од тоа;)
башка типов е 5 години поголем од мене .:/ но не епроблемот во годините..проблем е шо знам дека не ме сака..се тешам со тоа шо знам едни шо најпрво врската тајна му била па потоа после 1 месец овој се заљубил во оваа и сеа идат 8 месеца.. :/
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
16 сум..а и искрено не ја знам причината зошто саака да е тајна,и не,не му верувам,на ниеден збор,но многу ми прија неговото присуство...типот од километар се гледа дека не е заљубен во мене...а јас од вселената да ме погледнатке видат дека сум -.- па ако не сака зошто тогаш ме вика да се видиме..? ооф како да го решам ова?нешо да му речам следниот пат коа ке го видам?? или порака ке помогне..ама па да му кажувам дека сум заљубена во него,само ке му го дигнам егото па уште толку ке се филма..И вака сеа ...си губам самодоверба....Може не сум му убаваа :(((((((((((((((((((
Хааха извини вака ама се гледа дека имаш 16 години.-Без навреда
Реалноста е поинаква од филмовите во Холивуд што ги прават.
Мислиш дека тешко ќе му падне ако те смува без да те сака? или пак ќе има грижа на совест?
Не ја знам ситуацијата ,но очигледно е чим кажуваш дека не е заљубен држи дистанца, можеби се лажеш (иако чисто се сомневам 90% би рекол сака да те изигра) ,можеби вистина е „играч“ и к*р не го боли за тебе.
Можам до утре да пишувам ама мислам дека џабе ќе трошам енергија едноставно некои нешта се учат преку искуство.
Мој совет е исконтролирај ги хормоните и барај некој што ќе те сака иако на 16 години и да се изгориш не е нешто страшно брзо ќе помине.
 
O

Orion.

Гостин
искрено многу ме замисли твоето напишано...во право си..машко ее..гад невиден нема ни понашање,но такви сме женски...кога сме заљубени... :/ благодарам шо оддели време да напишеш нешто,ми значи :*


башка типов е 5 години поголем од мене .:/ но не епроблемот во годините..проблем е шо знам дека не ме сака..се тешам со тоа шо знам едни шо најпрво врската тајна му била па потоа после 1 месец овој се заљубил во оваа и сеа идат 8 месеца.. :/

Знаев и без да ми кажеш.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не не,не за дома,не би одела кај него,само у јавност не сме заедно,едноставно во јавност не се Познаваме ние само погледи маваме :) Јасно знам дека тој мене Не ме сака,:/ но и тајна да е боље ми е само до него да сум. :/
Ам не дома, не во јавност.. кај сте заедно? Во мислите само? или по грмушки? :D
Не е битно душо, највеорватно си млада и имаш простор + време за експерименти. (y)
Ние (поискусните) на тоа гледаме со други очи, иако самите сме биле исто :гомце: на времето. :pipi:
Гледај само да не влезиш во заблуда и да си жртва на љубовно слепило. Може лошо да ти се одрази во иднина.
Има животот и други вредности. Цени го, и не заборавај да се сакаш самата себе.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
Ви благодарам шо одвоивте време,стварно ми требаа некои совети..другарките некои ми велат да уживам у воа шо го имам а некои дури ми звонат навечер да видат дали сум дома,по шо мн се против...по се ова што го напишавте,дилемата е разрешена хаха...треба да ставам крај на тоа.. :) но шо ке правам со чувстватаа? со текот на времето ке избледнат..и не неможам да најдам некој друг шо ке го сакам,после година време јас пак се заљубив,во некој шо си го „лади“ со мене :/
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
искрено многу ме замисли твоето напишано...во право си..машко ее..гад невиден нема ни понашање,но такви сме женски...кога сме заљубени... :/ благодарам шо оддели време да напишеш нешто,ми значи :*


башка типов е 5 години поголем од мене .:/ но не епроблемот во годините..проблем е шо знам дека не ме сака..се тешам со тоа шо знам едни шо најпрво врската тајна му била па потоа после 1 месец овој се заљубил во оваа и сеа идат 8 месеца.. :/
Хахаха убаво кажа душиче.:pipi:
Кај си се залетала со пет години постар на 16 години?
Шансите дека ќе те изигра пораснаа на 99%.
Искрено покрај овие информации што ги презентираш не знам зошто воопшто се двоумиш?
Спушти се на земја мала си имаш време и за мување и за други работи.
А нему на 21 година сигурно не му е само до мување.
Ти препорачувам да си најдеш другарка/другар кој ќе размислува за тебе дури не излезеш од пубертет инаку тешко тебе вака.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
Ам не дома, не во јавност.. кај сте заедно? Во мислите само? или по грмушки? :D
Не е битно душо, највеорватно си млада и имаш простор + време за експерименти. (y)
Ние (поискусните) на тоа гледаме со други очи, иако самите сме биле исто :гомце: на времето. :pipi:
Гледај само да не влезиш во заблуда и да си жртва на љубовно слепило. Може лошо да ти се одрази во иднина.
Има животот и други вредности. Цени го, и не заборавај да се сакаш самата себе.
Па такаа ке се слушниме ке се договориме и ке дојди со колата хаааааахаа..и не никогаш нема да молам машко,најмалце па овој шо нема почит према женските :) а животот го ценам...за сакање самата..некогаш и плачам пред огледало,заради тоа шо сум а некогаш дури едвај чекам да излезам надвор да ме видат другите.. :/ немам баш самодоверба.. :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Ви благодарам шо одвоивте време,стварно ми требаа некои совети..другарките некои ми велат да уживам у воа шо го имам а некои дури ми звонат навечер да видат дали сум дома,по шо мн се против...по се ова што го напишавте,дилемата е разрешена хаха...треба да ставам крај на тоа.. :) но шо ке правам со чувстватаа? со текот на времето ке избледнат..и не неможам да најдам некој друг шо ке го сакам,после година време јас пак се заљубив,во некој шо си го „лади“ со мене :/
Почекај уште некој месец кога ќе удрат хормоните секој месец ќе се заљубуваш:sneaky:
--- надополнето: 25 мај 2012 во 01:22 ---
Naivety level over 9000 :cool:
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
Почекај уште некој месец кога ќе удрат хормоните секој месец ќе се заљубуваш:sneaky:
Не го сватив баш ова... :D

Од денес заведувам малолетнички. 16 годишни, да бидеме попрецизни.

Кои муабети палат кај овие, па па па.... :cool:
а ни ова :/ какви муабети ?
 
S

Shaman

Гостин
искрено многу ме замисли твоето напишано...во право си..машко ее..гад невиден нема ни понашање,но такви сме женски...кога сме заљубени... :/ благодарам шо оддели време да напишеш нешто,ми значи :*


башка типов е 5 години поголем од мене .:/ но не епроблемот во годините..проблем е шо знам дека не ме сака..се тешам со тоа шо знам едни шо најпрво врската тајна му била па потоа после 1 месец овој се заљубил во оваа и сеа идат 8 месеца.. :/
1. и јас сум машко да не се разбереме погрешно.

2. проблемот е токму во годините. тој е полнолетен а ти е.
мочкото е за во затвор.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Не го сватив баш ова... :D


а ни ова :/ какви муабети ?
Има време ќе сватиш рано ти е.
Ти пишав погоре некои работи со време се учат.
И јас мислев дека на 15 години се знам.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Па такаа ке се слушниме ке се договориме и ке дојди со колата хаааааахаа..и не никогаш нема да молам машко,најмалце па овој шо нема почит према женските :) а животот го ценам...за сакање самата..некогаш и плачам пред огледало,заради тоа шо сум а некогаш дури едвај чекам да излезам надвор да ме видат другите.. :/ немам баш самодоверба.. :)
Пиле, не лажеш на велико. Ај мање битно нас, ама сама се лажеш бе... :tapp:
Плачеш пред огледало, отвори тема на форум за пола (и повеќе) да ти се смеат, којзнае што муабет му тераш (читај: го молиш) кога си со него. Али типот има кола, а на 16 години да се влезе у кола со дечко не е мала работа, јасно ни е. Патем, типот нема почит према женските ама ти сепак го сакаш, нели? На која основа бе? На колата? Или на тоа што е 5 години постар можеби? :tapp:
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
Пиле, не лажеш на велико. Ај мање битно нас, ама сама се лажеш бе... :tapp:
Плачеш пред огледало, отвори тема на форум за пола (и повеќе) да ти се смеат, којзнае што муабет му тераш (читај: го молиш) кога си со него. Али типот има кола, а на 16 години да се влезе у кола со дечко не е мала работа, јасно ни е. Патем, типот нема почит према женските ама ти сепак го сакаш, нели? На која основа бе? На колата? Или на тоа што е 5 години постар можеби? :tapp:
ме навреди со ова со рече дека лажам,едноставно си го кажав она што го имав и за шо барав совет,а сеа ако мислиш дека лажам или нешо..пошо мене ми е тешко и не ме свакате..и не..не отворив тема за да ми се смеат,отворив тема да слушнам т.е. прочитам најразлични мислења ... и како тоа мислиш Го молам кога сум со него ? а за колата..нишо не му дадов ни да фаќа а не па за нешо повееќе..ии да го сакам,и не е за колата..ни за шо е поголем..незнам зоштоо го засакаввввв..шо ми е убав ваљда...леле де ве молам некој на моја страна нека застаниииии..нека ме свати..не сакам да го изгубам но не сакам ни да му бидам Опција на некој додека тој ми е приоритет..
 
O

Orion.

Гостин
ме навреди со ова со рече дека лажам,едноставно си го кажав она што го имав и за шо барав совет,а сеа ако мислиш дека лажам или нешо..пошо мене ми е тешко и не ме свакате..и не..не отворив тема за да ми се смеат,отворив тема да слушнам т.е. прочитам најразлични мислења ... и како тоа мислиш Го молам кога сум со него ? а за колата..нишо не му дадов ни да фаќа а не па за нешо повееќе..ии да го сакам,и не е за колата..ни за шо е поголем..незнам зоштоо го засакаввввв..шо ми е убав ваљда...леле де ве молам некој на моја страна нека застаниииии..нека ме свати..не сакам да го избугам но не сакам ни да му бидам Опција на некој додека тој ми е приоритет..
:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom