Враќање на бившиот партнер

Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Nikogas ne bi se vratila na stara ljubov poveke, koga sme se razdelile imalo dobra pricina za toa, a krpeno pa nedokrpeno nikogash nemoze da bide isto kako novo.
 
Член од
2 јуни 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
Се возам во автобус, и случајно погледнувам надолу, и ја гледам во кола! Сама, вози! Крш! Не беше возможно зошто она не живее веќе во Макеоднија. И нема врска, моментот беше, ја гледам, и онака рефлексно, ја ставам раката на прозор! Среќа не виде, а јас гледав напред, а со очите на лево:) Лол! Се шегувам. Како и да е, никогаш не мислам дека е паметно да се смируваш ако си раскинал еднаш, бидејќи реално постоела причина. Поради осаменост ќе заборавиш на таа причина, и ќе мислиш само на убавите нешта, и оп ете грешка. Хард Кор само! :) Мислам дека пеперутките со тек на време ќе ти се угушат во стомакот (за побрзо, пијте газирано, и ке се угушат од јаглеродот:) ) и ќе немаш гајле:)
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
mI se ima i mene deneseno,od koga ke raskinam da go vidam i peperutki da mi letaam vo stomaceto...moze bi sakala da otidam na kafe...ama samo on prv ako me vikne ili mi se javi,pise... bilo sto samo od da bide prv ...on da go napravi prviot cekor
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
simonce* напиша:
mI se ima i mene deneseno,od koga ke raskinam da go vidam i peperutki da mi letaam vo stomaceto...moze bi sakala da otidam na kafe...ama samo on prv ako me vikne ili mi se javi,pise... bilo sto samo od da bide prv ...on da go napravi prviot cekor
Епа штом сеуште имаш пеперутчиња,значи тро од тро го сакаш уште.Ако сакаш да одиш на кафе,тогаш оди, не чекај.Поготово ако си сама и немаш уште дечко,оди зошто да не.Он може и не знае дека сакаш да те викне, така да сте биле некогаш заедно,сега е полесно,и да му се јавиш ти мислам нема да е лошо...ПА и што има врска кој ќе се јави прв?Добро де има,ама пробај си штом сакаш.

PLAYLIFE напиша:
Мислам дека пеперутките со тек на време ќе ти се угушат во стомакот (за побрзо, пијте газирано, и ке се угушат од јаглеродот:) ) и ќе немаш гајле:)

А зошто да ги угушуваш пеперутките ако веќе се присутни? Нели е подобро да заборавиш на се и да си се смириш,отколку да правиш некои експерименти од типот угушување...Подобро е да се смириш и со тек на време пеперутките да ти се угушат или да се полни со живот да леткаат во тебе,отколку после цел живот да ти праат џефа во стомакот и да не можеш за севезден да ги убиеш...Пази,некои остануваат со пеперутките цел живот само поради некој глупав стереотип што не сакале да се смират...Или од инает...Па ти види сега...
 
Член од
2 јуни 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
А зошто да ги угушуваш пеперутките ако веќе се присутни? Нели е подобро да заборавиш на се и да си се смириш,отколку да правиш некои експерименти од типот угушување...Подобро е да се смириш и со тек на време пеперутките да ти се угушат или да се полни со живот да леткаат во тебе,отколку после цел живот да ти праат џефа во стомакот и да не можеш за севезден да ги убиеш...Пази,некои остануваат со пеперутките цел живот само поради некој глупав стереотип што не сакале да се смират...Или од инает...Па ти види сега...

Значи, да бидеме рационални. Сме раскинале поради причина. И сега заради момент на слабост, нема оправданост да ја правам истата грешка. Пеперутките се нормална човечка појава, момент на слабост, кој многу лесно може да се надмине. Тие што неможат се принудени да грешат. Луѓето што не ја научиле историјата се осудени да ја повторуваат:) Значи, таа девојка НЕ Е ЗА МЕНЕ. Тоа е историјата, а ако не сум ја научил, ќе ја повторам. :) Немој само да ми речеш епа зошто ти се пеперутките. Пеперутките се поради флешот од минатото. Тие не се појавуваат кога не го/ја гледаш. Тоа укажува на условена реакција. Значи дека не треба да се придаде некакво посебно значење освен дека мозокот ти одлучил да веруваш дека ти било добро со тој/таа. Обратно кога ќе ти текне на некој бивш/а колку бил/а тиња, ти доаѓа да се исповратиш, така? Е сега, со оглед на вака поставените работи, мораш да се сложиш дека непотребно ќе си го искомплицираш животот:)

PLAYLIFE. Pushing the boundaries of possible, upgrading the Perfect, developing supremacy... :)
 
Член од
11 август 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
Zaljubeni vo bivsiot partner,pa toa e tema na stoletieto.Sekoj vtor covek vo Skopjevo go ima toj problem,neli?:wub:
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
Епа штом сеуште имаш пеперутчиња,значи тро од тро го сакаш уште.Ако сакаш да одиш на кафе,тогаш оди, не чекај.Поготово ако си сама и немаш уште дечко,оди зошто да не.Он може и не знае дека сакаш да те викне, така да сте биле некогаш заедно,сега е полесно,и да му се јавиш ти мислам нема да е лошо...ПА и што има врска кој ќе се јави прв?Добро де има,ама пробај си штом сакаш.


nema sansi jas prva da mu se javam ke mi padne GORDOSTA.a i so vikas poleka peperutkite se gubat:baeh:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
simonce* напиша:
nema sansi jas prva da mu se javam ke mi padne GORDOSTA.a i so vikas poleka peperutkite se gubat:baeh:

абе зависи...Кузне дали се губат...Е тоа со гордоста...Да.Тоа е она што не ни дозволува да направиме некои работи и кога би ја немало се би било поинаку.А тоа кој ќе се јави прв,мислам дека има и тоа како голема улога кој на кој му се скарал.Не знам ама така мислам јас:toe:

А за она со гордоста:
Кој ја изгубил ГОРДОСТА поради љубовта не загубил многу,а кој ја изгубил ЉУБОВТА заради гордоста,е тој веќе загубил се во животот...
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Деца под 15 години треба да бидат банирани од темава. Љубов на тие години не се случува. И за постарите не е сигурно а не за деца. Што се овие муабети? Се мисли на некои со кои имаш поминато повеќе него 5 партии мување, некој/а во кој/а имаш инвестирано чуства. Не вакви детски муабети.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
И да се случи да ми се вратат пеперутките во стомакот поради некој бивш, нема да прифатам да излезам со него, а уште помалце јас прва да го побарам. Би му направила муабет, само од учтивост, ако веќе не можам да го избегнам. ( не ме сфаќајте погрешно, не бегам од бившите, ама некако ми е непријатно да разговарам со нив. )

До ден денес не ми се случило да се покаам што сум раскинала со некој, или пак да посакам пак да сум со некој бивш. Се надевам дека ни во иднина нема да се најдам во некоја таква ситуација.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Bada Bing! напиша:
Деца под 15 години треба да бидат банирани од темава. Љубов на тие години не се случува. И за постарите не е сигурно а не за деца. Што се овие муабети? Се мисли на некои со кои имаш поминато повеќе него 5 партии мување, некој/а во кој/а имаш инвестирано чуства. Не вакви детски муабети.
Ај прочитајте го батево уште еднаш и после продолжете да пишувате било што воопшто. Гордост, его, бла бла.. Кога станува збор за љубовта се друго е споредно. Јас се заљубив во бившиот на кој верувале или не јас му раскинав. Собрав сили отидов и му кажав што чувствувам за него. Сега сме заедно скоро 7 месеци..:motor:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
The`bItCh напиша:
Ај прочитајте го батево уште еднаш и после продолжете да пишувате било што воопшто. Гордост, его, бла бла.. Кога станува збор за љубовта се друго е споредно. Јас се заљубив во бившиот на кој верувале или не јас му раскинав. Собрав сили отидов и му кажав што чувствувам за него. Сега сме заедно скоро 7 месеци..:motor:
E браво за тебе,за тоа нема муда секој.Ако не за друго,страв би му било на секој од она:
леле ами дали он уште ме сака???
А по колку време се свести дека го сакаш?Ако не е тајна...
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
АуРоРа напиша:
E браво за тебе,за тоа нема муда секој.Ако не за друго,страв би му било на секој од она:
леле ами дали он уште ме сака???
А по колку време се свести дека го сакаш?Ако не е тајна...
После една година.
И не ми беше страв од тоа “дали тој ме сака“ .. едноставно сакав да знае дека јас го сакам. Му кажав, се свртев и си заминав. Наредниот ден тој ме побара и се фативме т.е смиривме на некој начин. Ако не ризикуваш џабе ти е.:wub:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
The`bItCh напиша:
Ај прочитајте го батево уште еднаш и после продолжете да пишувате било што воопшто. Гордост, его, бла бла.. Кога станува збор за љубовта се друго е споредно. Јас се заљубив во бившиот на кој верувале или не јас му раскинав. Собрав сили отидов и му кажав што чувствувам за него. Сега сме заедно скоро 7 месеци..:motor:
Ooooo, колку слатко.
Инаку... Вистнските љубови не се забораваат никогаш. Ни-ко-гаш. И сега знам дека на 65 години со син ми, внук ми, комшичето, коа ќе џапаме ракиичка у двор знам дека ќе кажам... Е сине, имав ја еднаш една девојка... ама ми избега. Сите постари луѓе кои имале активен социјален живот ќе го кажат истото... Сите, само напијте ги поише...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
The`bItCh напиша:
После една година.
И не ми беше страв од тоа “дали тој ме сака“ .. едноставно сакав да знае дека јас го сакам. Му кажав, се свртев и си заминав. Наредниот ден тој ме побара и се фативме т.е смиривме на некој начин. Ако не ризикуваш џабе ти е.:wub:


По година???И како сфати жити се???А тогаш не си го сакала или како?
Ајдее,не ме плаши сега,да не сфатам и ја по некоја година за бившите.Ок шала на страна,јака си тоа значи,а и храбра,јас не би имала храброст по телефон тоа да му го кажам,а за в лице да не збораме.Ама таква сум јебига:motor:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom