Враќање на бившиот партнер

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ако сме раскинале за глупост, караница, нечија грешка што по некое време ќе се прости, да, претпоставувам изводливо е.
Тоа дека е бесмислено да читаш книга на која однапред и го знаеш крајот нема врска. Прво, ако е убава книгата ќе сакаш да ја препрочиташ уште сто пати и секој пат ќе ја доживееш поразлично. А второ и побитно, паралелата книга-врска нема логика, зошто ако се работи за истиот човек, не значи дека ќе го има и истиот исход.

Како и да е, ако се работи за случај кога едноставно оладуваш, враќање назад најчесто нема, барем во моите случаи. Не ради инает или некакви убедувања, туку едноставно не сакам, ако сум се одљубила еднаш од некого тешко да се заљубам пак.
Сум го извадила максимумот од перспективата за врска со тој човек и таквата епизода нема основа да се повтори пак...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе зависи за што било карањето! Е на пример ја иам братучедка што идеше со еден 1 ипол година, па не идеа 1 или 2 години и пак се заедно и боље им е од било кога пред тоа :)
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
skrsena vazna kolku i da ja lepis pak ke bide skrsena pa makar i perfektno da e zalepena:back:
I agree!:pipi:.. Едноставно чувството не е исто. Чувствуваш како да избледеле некои чуваства..Сеуште постојат меѓутоа кога една врска пукнала еднаш..Големи се шансите да пукне пак без разлика колку голема била работата и за што раскинале..
Враќање на стара љубов би било отворање на старите рани зошто никогаш неможе да биде исто..:toe:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Дали откако ќе ја прекинете вашата врска и после тоа еден од партнерите сфати што изгубил би и се вратиле на старата љубов?
Или пак ќе и верувате на поговорката: ДА СЕ ВРАТИШ НА СТАРАТА ЉУБОВ....Е ИСТО КАКО ДА ЧИТАШ ЕДЕН ИСТ РОМАН 100 ПАТИ.МОЖЕБИ ПАК ЌЕ ТИ БИДЕ ИНТЕРЕСЕН,НО СЕКОГАШ ОДНАПРЕД ГО ЗНАЕШ КРАЈОТ???


п.с.Ако има иста тема извинете:pipi:


Точно!Иако сум го сакала,иако сум мислела дека е најидеален за мене,иако сум имала многу високо мислење за него и до некаде не сум го сменила ,сепак мислам дека кога еднаш чашата ќе се скрши нема теоретски шанси да се залепи пак како што била или подобро од тоа...:pipi:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Зависит од причината за раскинвењето.Во мојов случај да речиме јас не би.Колку и да се присеќам на нашите убај моменти ко ќе ко видам и да сакам пак, то ќе е само желба и немат ни да е ни блиску до љубов туку само страст.
Шо и да се десит јас не би се вратила никош по старо со него.Иако викет никогаш не вели никогаш, во оваја ситуација сум сигурна дек нишо немојт да го сменит моево мислење.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
ДА СЕ ВРАТИШ НА СТАРАТА ЉУБОВ....Е ИСТО КАКО ДА ЧИТАШ ЕДЕН ИСТ РОМАН 100 ПАТИ.МОЖЕБИ ПАК ЌЕ ТИ БИДЕ ИНТЕРЕСЕН,НО СЕКОГАШ ОДНАПРЕД ГО ЗНАЕШ КРАЈОТ??? - дефинитивка!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.728
Поени од реакции
5.402
најголем противник сум на оваа работа, ама викаат дека на тоа што најмногу се противиш тоа ќе те снајде :) :) не сум бил искрено во таква ситуација за да знам како би реагирал. порано имав една глупава да речам мисла по која што се водев, не лижам кај што сум плукнал. исто така имав и една пак ќе речам глупава теорија шо ја подржував и секогаш ја бранев. за што станува збор. значи на прост начин ќе пробам да објаснам :) во врската што ти си ја прекинал си бил да речеме на магаре, ја прекинуваш врската со надеж дека ќе идеш едно скалило погоре значи на коњ :) и идеш сеа на коњ. што потреба има после тоа од коњот пак да слегуваш на магаре???? значи долго време бев застапник на оваа теорија со коњов и магарево. секогаш коа некој другар или другарка ќе ме прашаат дали да се смирам со бившиот оваа теорија им ја кажувам :) ама секогаш е многу полесно некого да му кажуваш шо да праи, отколку на себе да го примениш тоа :) така да коа ќе се најдам во ваква ситуација, ако воопшто се најдам ќе пишам пак како сум постапил :)
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Дали откако ќе ја прекинете вашата врска и после тоа еден од партнерите сфати што изгубил би и се вратиле на старата љубов?
Или пак ќе и верувате на поговорката: ДА СЕ ВРАТИШ НА СТАРАТА ЉУБОВ....Е ИСТО КАКО ДА ЧИТАШ ЕДЕН ИСТ РОМАН 100 ПАТИ.МОЖЕБИ ПАК ЌЕ ТИ БИДЕ ИНТЕРЕСЕН,НО СЕКОГАШ ОДНАПРЕД ГО ЗНАЕШ КРАЈОТ???


п.с.Ако има иста тема извинете:pipi:
не ја не би се вратил на стариот роман ама од време на време би ја земал да ја пролистам на тие поубавите поглавја(ме сваќаш:smir:)
ипак бил некад твој нај убав роман:wink:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
не ја не би се вратил на стариот роман ама од време на време би ја земал да ја пролистам на тие поубавите поглавја(ме сваќаш:smir:)
ипак бил некад твој нај убав роман:wink:
А што ако од време на време кога ќе го пролисташ "на поубавите поглавја" и притоа на некого му дадеш лажна надеж или пак сам на себе си дадеш лажна надеж?:smir:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
А што ако од време на време кога ќе го пролисташ "на поубавите поглавја" и притоа на некого му дадеш лажна надеж или пак сам на себе си дадеш лажна надеж?:smir:
епа пред да се деси такво нешто првин ке си расчистиш сам со себе па потоа ке се впушташ у било какви авантури.Сега зависи зашто е приканата таа врска има разни причини да се прекине,некои се болни шо оставаат многу траги и не е доволно само да простиш и да се вратиш.Така да ја не би макар и да оставам лажна надеш.:smir:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Ima edna poraka ili so i da e: Vrakanjeto na bivsata ljubov e isto kako da 4itas kniga na koja veke i go znaes krajot. Ne se soglasuvam bas ali nz mozebi e to4no.....

i pogore go napisale istoto....ne vidov:)
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Стара љубов сакс! Од искуство! Неам појќе шо да речам.. И јас , пред некој ден ко ја читав темава, со длабок копнеж за старата љубов, си реков: ,,Нормални се луѓево шо не веруваат во стара љубов?,, Ама ете, јас од шо сум ,,толку нормална,, .. и мојве размислувања никакви, се заебав,.. Истиот филм по втор пат..
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Пушти ја птицата да лета, ако ти се врати значи твоја е, ако не се врати значи никогаш не била твоја.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Vrakanje na bivsti emnogu glupava idea....jas nikad ne bi se smirila ama bas nikad posto sigurna sum deka nesporedlivo poubavo ke mi bide vo nova vrska so podobra prilika odosto da se vrakam na nesto "vec videno i probano" toa od start pisi propalo:smir:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Не би излегла од проста причина зошто да читам една иста книга кога веќе и го знам крајот? Втора шанса ретко давам бидејќи не постои никаква гаранција дека овој пат ќе успее. Сме раскинале дали за банална работа или битна, според мене исходот е битен а тоа е дека сме раскинале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom