Вратари

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Дали ви се случило да одете поголема група во ноќен клуб и тој наврата повеќе души пушта а другите ги враќа назад или се изживува додека ве пушти внатре. Па некој ако му пререче го тепа... Едноставно дали сте биле во ситуација избацувачите да се понашаат како газди во клубот. Јас како помал ми се случувало да ме вратат поради што немав 18:pishtoldz. Ама имам другари на кои избацувачите им претставуваат голем проблем. Кое им е правото на избацувачите?
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Правото на изабацивачите е да јадат ќутек се почесто.Сведок сум бил на многу натепани луѓе од избацивачите,но не после 15 минути истепаниот се враќа со цел трактор луѓе и ги кршат од ќутек тоа горилата на врата.
Не велам дека не треба да има избацивачи на врата ама културни,а не горила од два метра,ќељави и вечно нафурани дека уствари они се законот у дискотеката.
Друг муабет со избацивачите на врата е дека на нив им е речено од менаџерите да прават што е можно повеќе гужва пред врата за да кога ќе помине некој и види гужва да си помисли дека у нутра е пуно.Срање у црно бело.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Ок е да има избацувачи пред врата, ама културни и на ниво на професијата. Секој сељак што е малце поразбацан и што ја избричил тиквата неможе да биде тоа. Треба ум и за тоа. Мене ми се има случено да ме вратат заради непрописна гардероба и ок, си отидов зашто ако постојат такви клупски правила тогаш треба да се почитуваат, но кога нареден пат дојдов во „прописна” гардероба а пред мене и после мене влегоа уште еден куп други кои беа облечени онака како што јас бев кога ме вратија, одма го побарав газдата и му кажав дека ова ми е последен пат што влегувам во тој објект. Не му беше мило ич, ми се извинуваше, тури ми викаше и не платив ни денар за огромен цех таа вечер ниту јас ниту некој од тие што беа со мене, ама збор си е збор, последен пат беше.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
abe izbacivaci kaj nas se gorili koi koristat -2% od mozokot a mislat deka se majk tajson i na kraj nekoja baraba gi iscuka edno ubavo pa ovie posle se kao Easter Bunny ne smeat da guknat posto site gi znaat deka jadele kotek i ne sakat pak (ova go stajte u filozofija za tamo e :) )
 
B

BushMan

Гостин
deXterche напиша:
Дали ви се случило да одете поголема група во ноќен клуб и тој наврата повеќе души пушта а другите ги враќа назад или се изживува додека ве пушти внатре. Па некој ако му пререче го тепа... Едноставно дали сте биле во ситуација избацувачите да се понашаат како газди во клубот. Јас како помал ми се случувало да ме вратат поради што немав 18:pishtoldz. Ама имам другари на кои избацувачите им претставуваат голем проблем. Кое им е правото на избацувачите?
Во Скопје како што има културни и смирени избацувачи, во Струмица такви ѓи нема.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ke se picnete ke se sredite i nekoj nabildan seljak ke vi rece Decki za vas vecerva zabava nema !!! i od tuka ti ide:pishtoldz
 
B

BushMan

Гостин
Е да во право си, а јас кога бев во Рамстор пред околу 1 месец, го прашавме на тој од обезбедувањето каде се наоѓа една продавница и тој многу културно ни одговори, а конкретно за Струмица нема што да се зборува, еве и други Струмичани нека кажат.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Прописот за Агенциите за обезбедување вика вака:

Не смеат да предизвикуваат инциденти, напротив треба да ги смируваат. И да дојде до инцидент (тепачка), тие се должни само да ги разделуваат учесниците, и веднаш да побараат асистенција од полиција. Ако на некој му ја ограничат слободата на движењето при вршење кривично дело, веднаш повикуваат полиција. Оружје смеат да носат, и да го употребат само во ситуација на крајна нужда. Што се однесува до тоа дали пуштаат некого или не во објект, тоа е политика на сопственикот на објектот, која обезбедувачот би требало да ја изврши, а како ја извршува, дали стриктно според упатствата или има и свои „правила„, дали е курназ или не, тоа е друго прашање.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
У право сте, али од друга страна мене баш ми одговара тоа што шуткаат кој сакаат. Иако си неам 18 години јас фиксно си влегувам не сум била вратена и нема и у иднина да ме вратат, а ми пречат тие помалите шо се по 15-6 години (иако се моја возраст :) ), така да ми одговара коа ќе ги вратат на врата.
Али некогаш стварно не се фер, колку пати така ќе злезам со некои 18-9 годишни али не си изгледаат за годините, и мене ме пуштаат а нив ќе ги вратат. После јас трчи врски да фатам за да ги пуштат.
 
B

BushMan

Гостин
BeBe11 напиша:
У право сте, али од друга страна мене баш ми одговара тоа што шуткаат кој сакаат. Иако си неам 18 години јас фиксно си влегувам не сум била вратена и нема и у иднина да ме вратат, а ми пречат тие помалите шо се по 15-6 години (иако се моја возраст :) ), така да ми одговара коа ќе ги вратат на врата.
Али некогаш стварно не се фер, колку пати така ќе злезам со некои 18-9 годишни али не си изгледаат за годините, и мене ме пуштаат а нив ќе ги вратат. После јас трчи врски да фатам за да ги пуштат.
Зошто бе да ти одговара, ти да флезеш а некој друг да не флезе, оти ти си имала познати. Затоа ли?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Е такви ситуавии највеќе ме курчат...ќе влезе некој кепек бидејќи избацувачот му е комшија, и то пред цела гужва, а ќе врати некој што има 20-30 години
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Ma da..toa taka izgleda ali pa kogake vidis oni se gazdi...dali toa bilo vo sk ili na drugo mesto .. ne e bitno..oni si ja vrsat svojata rabota..dokolku ne se mesaat vo nekoi licni raboti i nadvor od ona sto se zadolzeni onda moze da se kritikuvaat. Taka e za nas maskite..mora da si fraer za da nemas problem so tie gorili:D..u sprotivno vezbaj stoenje pre vrata!!!
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Да, да...оди лижи им се на тие горили, па можда ќе те пуштаат без проблем.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
BushMan напиша:
Зошто бе да ти одговара, ти да флезеш а некој друг да не флезе, оти ти си имала познати. Затоа ли?
Абе сеа кој како си ја наредил...вас тоа не ви одговара пошто и вие можда сте од тие што ги враќаат на врата, али мене ми одговара. Де ај кажи ми тебе убаво ти е кога ќе излезиш и гледаш 12 годишни како ти се маткаат низ нозе? Сеа малку сурово е, и ве сфаќам, потполно се согласувам со вас, али јебига тоа ти е живот, пак ќе речам, кој како си ја наредил. Малку е хипокритички од моја страна али јебига. А мене не ме пуштаат пошто имам познати него пошто иам репутација. А и женски ретко враќаат, ако се истегаш у нешто се качиш на штикла покажиш малку кожа (како што и се облекуваат женските за време на испаѓање) ретко кој ќе те врати. Повеќе машки враќаат - да нема толку многу конкуренција дее.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Женските во Битола, никогаш немат проблем на врата со избацувачите, за машките е потешко, т.е. за тие шо не се знат со избацувачите. Инаку, сум била сведок кога еден од избацувачите ги врати назад неколку души и едниот му се спротистави, и овај му ја тресна една, и другарите на повредениот рипнаја и избацувачот јаде ќотек. Арно шо ги разделија, инаку ќе се напраеше општа туча.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom