Впечатоци од собиранката во Велес (18-ти, саб., "Гламур", 21:00 ч)

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Финтата е што НИКОЈ не остана. Тоа значи - ни Сатори.
Слики има 5-6-7-8... Денес ќе ја средиме галеријата, па ќе ги ставиме во неа.
Абре јас ОСТАНАВ, за гламур не коментирам - не бешоф, дојдов на кратко се поздравив и си отидов, останаа 10тина души до 5, дури и до железничка ги испратив ("најхрабрите" останаа :pos2: или хм.....најсмрзнатите од тоа водената трева :pos:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.414
Да де, остана...
Black Rose напиша:
дојдов на кратко се поздравив и си отидов
Каде остана? Во парк? :pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Краен заклучок:Не беше лошо,но можеше да биде подобро.Многу подобро.

Ај нема врска.Наредната собиранка,ќе биде подобра.

Инаку,мене стомакот ќе ми пукнеше од смеење.И да,времето беше убаво и имаше многу ѕвезди.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
13.195
Краен заклучок:Не беше лошо,но можеше да биде подобро.Многу подобро.

Ај нема врска.Наредната собиранка,ќе биде подобра.

Инаку,мене стомакот ќе ми пукнеше од смеење.И да,времето беше убаво и имаше многу ѕвезди.
Јас само ќе ја цитирам Craz in love.
 
Член од
1 мај 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Вчера освен @Goddess of Chaos шо ја знам од претходно друг од форумов не видов. За чудо првпат да дое и да се поздрави сама доброволно. За тоа добива два сладоледа и едно плескање по газенцето.


Гра со патики.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Епа ај добро утро и нели може да почнам.
Вака значи ВЕЛЕШАНКИ како не ви беше сТрам, се собравме Скопјани да се видиме во Велес работава, од Велешаните ни М немаше, уствари ги видовме се поздравивме и отидоа шо би рекла баба ми „по љубов„. Значи Јас Бушав и Ред Хот! на своју вољу и ризик јак сами шетавме ко будали цела вечер низ проклетиот Велес, и уште нешто што ме изнервира Шчо напрајвте бе сите тие што дојдовте со воз? Кај ве снема? Едни знам видовме мислам дека беа Тончи Брн НекроС и Скај дог нумер едно и Саладин...а другите? Најдовте коли и оп у Скопје другите нека киснат, ај добро снајди се живеј разбирам, ама организацијава беше стварно ваква „Еве го Гламур пијте што сакате прајте ние отидовме„ ЕПА ФАЛА МНОГУ....ај за крај колку да не пропадне муабетот една фотка
DSC01937a.JPG
Епа од овие тука останавме само 3ца
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Бушав со една рака двајца фаќа:pos:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Клајте бе уше некоја слика у темава:)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Бушав со една рака двајца фаќа:pos:
Распон на раце брачко хахахаха
Иначе фала на велешан(к)и што ни покажаа каде е гламур и не оставија сами да го откриеме останатиот дел од велес.Од аспект на организација-слабо,од аспект на провод-супер,ама сам ако не си напраиш,кој ќе ти напраи.Си ги потрошив вицовите цела вечер,ќе мора да учам нови за наредна собиранка хахаха.Се гледаме сите на наредната во Скопје.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Мене пошо ова ми беше прва собиранка нема да биде фер да мрчам, се уште не знам зашто излеговме од гламур ама не е ни важно.
Се на се кога ќе ставам на вага испадна убаво затоа што од негде 2 саат до кај 7 сабајле тие што останавме цело време се смеевме.

Со некрофилија имавме неколку неуспешни обиди да ги заведеме Велешанки-ама нареден викенд пак ќе се проба.
Бушав беше еден од спасителите не вечерта, ама тончи го имаше моментот вреден 10 милиони долари јас не можам да го опишам ако некој знае како нека проба.

Ги запознав скоро сите што беа таму, и ни сам не знам зошто не ни застанав со сите барем да наздравам по еднаш(моја грешка) но наредниот ќе се поправам-гарант ќе бидам поопуштен со сите уште од старт.

Нема да издвојам кој ми оставил поголем впечаток затоа што сите си имаат свој шмек-некој поотворен, некој ќутлив.
Понатака ќе се обидам да се сетам на некој убиствено смешни ситуации и да ги раскажам.


p.s: дај бе ставјате ги сликиве!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Да де, остана...
Каде остана? Во парк? :pos:
Не Мац низ Велес....ко кучиња гладници шетавме. Ќор човек не видовме т.е. кога јадевме бурек пред бурекџилница видовме едно мало маче што не дружеше и воедно беше најдружељубивиот велешки граѓанин, куче што не гледаше од страна, тепачка за некои пари и закана од типот „Знаеш ли ти кој сум јас? Нема веќе да бидеш ти помеѓу живите„ И интелегентен муабето помеѓу џандар и една пијана будала
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Кој ви е крив што нејкете по паркови да идете. Ние што останавме 8 души се поминавме супер (прашајте го Necrophilia и Burn84:pos2: ) баш беше закон, ама јебове нејкете по паркови. т.е. не ни бевме у парк, на стадион бевме :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Кој ви е крив што нејкете по паркови да идете. Ние што останавме 8 души се поминавме супер (прашајте го Necrophilia и Burn84:pos2: ) баш беше закон, ама јебове нејкете по паркови. т.е. не ни бевме у парк, на стадион бевме :)
Jeбига, не сме сите „андерграунд“.:pos: На стадион бе...:ajdebe:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ја ќе останев у Велес до 5 сабајле не ми беше проблем, него пицава со олово ме поеба, само тешкотии и бедови ме пукаа. :) Тоа оловото гадно дејство има... :pos: Али бед е бед. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom