Во кој период сакате да живеете?

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Со овие години што сум во моментов еве може и 5 години помлад, да се наоѓам во периодот на 80тите негде поточно 84-5та отприлика, зашто според мене најквалитетната музика е од тој период и наредните 10тина години што ќе следат :) Уфф ќе се истурам од одење на концерти на најдобрите бендови на сите времиња! А да, и најквалитетните филмови се негде во тој период според мене, тоа е мотив плус :)
 
С

Спенсер

Гостин
Времето на славната Мак фаланга... :) Може и периодот за време на Илинденско востание...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Искрено кажано ми се свиѓа периодов во кој живеам :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Со овие години што сум во моментов еве може и 5 години помлад, да се наоѓам во периодот на 80тите негде поточно 84-5та отприлика, зашто според мене најквалитетната музика е од тој период и наредните 10тина години што ќе следат :) Уфф ќе се истурам од одење на концерти на најдобрите бендови на сите времиња! А да, и најквалитетните филмови се негде во тој период според мене, тоа е мотив плус :)
А 1969? Не сакаш да си 20тина години тогаш и да живееш некаде во Англија? Легендарниот Woodstock? :)

Јас би сакал да сум роден некаде 1950. Да можев да отидам на Woodstock, да ги слушнам Led Zeppelin, Jimi Hendrix, The Doors, Quicksilver Messenger Service, Mott the Hoople, Slade, Pink Floyd...ај да не набројувам долга е листата:) После ќе сум можел да уживам на 35-36 години во гранџот:) Абе милина.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
А 1969? Не сакаш да си 20тина години тогаш и да живееш некаде во Англија? Легендарниот Woodstock? :)

Јас би сакал да сум роден некаде 1950. Да можев да отидам на Woodstock, да ги слушнам Led Zeppelin, Jimi Hendrix, The Doors, Quicksilver Messenger Service, Mott the Hoople, Slade, Pink Floyd...ај да не набројувам долга е листата:) После ќе сум можел да уживам на 35-36 години во гранџот:) Абе милина.
Добро е и тогаш, али повеќе фактори одлучуваат за мојот избор на 80-тите и 90-тите :)
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Едно 2000 години уназад а може и унапред
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
5
Па што знам. Сакам во повеќе времиња. Како на пример во времето на Аце или пак во времето на Римската Империја или пак Југославија.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Арно ама никогаш немало перфектно време за живеење па дури ни блиску до тоа...врти сукај секогаш е ке е на експоататори и експоатирани...само методот на експлоатација се менува
освен кај племињата..каде што речиси и нема услови за скромен живот(по денешни стандарди(па и не баш по денешни стандарди зошто ова инфо. технологијата е премногу(за племињата)))
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Во време на втора светска војна, илинденско востание, во време на Југославија, во време на Римско царство, среден век, во време на Александар Македонски и во камено време.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Би сакал да живеам во многу периоди. Би сакал да живеам во времето кога Александар бил господар на целиот тогашен свет :D Би сакал да живеам во времето на Исус...да видев дали навистина има таква моќ. Би сакал да живеам во времето на викинзите. Би сакал да живеам во осумдесетите кога во светот беше рок и метал музиката ин. Би сакал да живеам во иднината бидејќи понекогаш си мислам "Како нашите родители живееле без компјутери и мобилни"...ако живеев во иднината ќе си мислев ако нашите родители живееле без (некои рандом направи, откритија и.т.н.) :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Римската империја и времето на Калигула
 

Kajgana Shop

На врв Bottom