Во кој дел од Битола живеете/сакате да живеете?

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
САКАМ ДА ЖИВЕАМ ДО ВАЛЕ! А неам појма кај живее :vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Јас живеам Боримечка, а сакам да живеам многу погоре :) .. кај Стив Наумов училиштето негде.. и горно и долно веро да ми се блиску.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Јас живеам Боримечка, а сакам да живеам многу погоре :) .. кај Стив Наумов училиштето негде.. и горно и долно веро да ми се блиску.
значи сакаш да ми бидиш комшија :pipi:

бујрум :helou:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Јас живеам Боримечка, а сакам да живеам многу погоре :) .. кај Стив Наумов училиштето негде.. и горно и долно веро да ми се блиску.
Една од најнеубавите населби е Боримечка според мене...не дека Карпош кај шо живеам поарно е, ама никогаш не би живеел во Боримечка.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Една од најнеубавите населби е Боримечка според мене...не дека Карпош кај шо живеам поарно е, ама никогаш не би живеел во Боримечка.
Абе јбг пер не одбирам јас кај ке живеам , да имав пари кажав кај купвам стан и то е то . Не дека ми е лошо тука , а и техничкиот факултет ми е блиску.. само ко ке треба некогаш ремо да одам или уште погоре .. е то е.. ми се одживува ..
 

Meceto

SaTaNa
Член од
20 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
jas sedam kaj studenski dom i mie najubo sprema drugite mesta niz bitola :wink::salut:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Абе јбг пер не одбирам јас кај ке живеам , да имав пари кажав кај купвам стан и то е то . Не дека ми е лошо тука , а и техничкиот факултет ми е блиску.. само ко ке треба некогаш ремо да одам или уште погоре .. е то е.. ми се одживува ..
Aбе мала е Битолата ај не се жалете :) одма се стига сегде , сегде е убаво за живеење, само шти кај нас градскиот превоз не е баш нај нај и затоа некои населби што се подалеку се зафркнати и, кај нас е глупаво пример што нема онака како мали трговски во насебите и за се мора да се оди до центар. :)
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
не сум од Бт ама учам таму......леле сакам некое станче кај офицерски над "јагода".....супер е таму
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
јас имам куќа над горната гимназија а живеам под кирија кај климент основното џенем:pos2:.Е глупо е ама така е.Стружанец сум,студент сум во Битола и е супер местенце
 

Kajgana Shop

На врв Bottom