Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

?

..........

Гостин
Rise up this mornin',
Smiled with the risin' sun,
Three little birds
Pitch by my doorstep
Singin' sweet songs
Of melodies pure and true,
Sayin', ("This is my message to you-ou-ou:")

Singin': "Don't worry 'bout a thing,
'Cause every little thing gonna be all right."
Singin': "Don't worry (don't worry) 'bout a thing,
'Cause every little thing gonna be all right!"

Rise up this mornin',
Smiled with the risin' sun,
Three little birds
Pitch by my doorstep
Singin' sweet songs
Of melodies pure and true,
Sayin', "This is my message to you-ou-ou:"

Singin': "Don't worry about a thing, worry about a thing, oh!
Every little thing gonna be all right. Don't worry!"
Singin': "Don't worry about a thing" - I won't worry!
"'Cause every little thing gonna be all right."

Singin': "Don't worry about a thing,
'Cause every little thing gonna be all right" - I won't worry!
Singin': "Don't worry about a thing,
'Cause every little thing gonna be all right."
Singin': "Don't worry about a thing, oh no!
'Cause every little thing gonna be all right!
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Тоа што ме сакаш, не ти дава за право да ме лажеш, а тоа што те сакам не ме обврзува да останам со тебе!
 
Член од
24 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
25
Те сакав и после се... затоа разбуди се и повторно биди оној кој ме научи да сакам ми недостига твојата лјубов
 
Член од
2 март 2012
Мислења
93
Поени од реакции
56
Денес не знам зошто, ама цело време налетувам на работи кои потсеќаат на тебе. Кога конечно исчезнуваше од моите мисли, мораше пак да се појавиш таму. Така гледајќи ги нашите последни слики, на кои изгледаш толку убава, среќна, заљубена... а јас нормално со мојот идиотско-збунет поглед на некој начин ги упропастувам сликите. Хех небитно... Гледајќи ги сликите, твојата насмевка повторно направи срцето да ми заигра и умот да ми одлета, но по само неколку секунди, кога сфатив дека те нема, мојата насмевката ја снема... Денот ми помина во депресија, луѓето ме гледаа чудно, како да знаат што ме мачи, но и како да знаат колку затворена личност станав, па тоа не им дозволуваше да ме утешат со разговор. На некои пак им е смешно, каква личност бев а каква личност станав. Не сум повеќе среќното дете кое со самото присуство ширеше позитивна енергија, сега е сосем спротивно. Бришејќи го секој спомен, секоја слика, секоја песна и се што ме потсеќа на тебе, се прашувам како толку брзо се смени, како наеднаш одлучи дека повеќе не ме сакаш повеќе. Се прашувам дали некогаш ке си заминеш од моите мисли, од моите сништа... Напишав неколку песни, неколку текстови за тебе, сакав да ти ги пратам за да видиш како се осеќам, но некако нема смисла, ти продолжи, јас не... Сеуште тапкам во место, размислувајќи за ситуации од типот како би било кога би ми се вратила. Секако нема смисла ова што го правам. Ова е последниот текст што го пишувам за тебе, веројатно никогаш нема да го прочиташ ниту пак да знаеш дека постоел, ама морам некако да се исповедам, да си олеснам на душата. Еве и една песна која деноноќно ја слушам размислувајќи на тебе...


Jednom kad se vratis
sve ce biti deo proslosti
sve, osim moje ljubavi

Srce me zaboli
kad se setim da sve proslo je
sve, osim ljubavi moje

Ja cekacu te do sitnog sata
i nosicu tvoj dar oko vrata
ti samo sapni kao lani
idu dani, idu dani

Al' je bilo boli
u tim lepim, tamnim ocima
sto jos ih sanjam nocima

Ja cekacu te do sitnog sata
i nosicu tvoj dar oko vrata
da opet vidim tvoje lice
mala, bela gospodjice

Mala, bela gospodjice
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Кај се појави да не се појавеше скоту, сега ќе имав попаметна работа него да мислам во кој курац си :facepalm:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
... избриши веќе еднаш... и стави крај на тоа.

ЖЕНИ! -_- После ја тебе убоо ќе ти го кажам.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Talk to me darling, so what if they are calling. Tell em you'll be back monday morning.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Хејтам, бејби, се живо хејтам... Само тебе те сакам, со целата твоја несовршеност, со несредената брада, со пивското стомаче, со заплетканата коса врзена во опавче... Ми фали твојата насмевка и твојата прегратка, ми фалат тие зелени очи во кои ако се загледам се гледам себе си.. Ми фали твојата смиреност и сакам да го слушнам тоа твое познато: Престани да хејташ на форумот, и довлечкај се во креветот да ми посакаш Добро утро... :love:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799

Hey! Hey! Hey!

There's an old voice in my head
that's holding me back
Well tell her that I miss our little talks.

Soon it will all be over, buried with our past
We used to play outside when we were young
and full of life and full of love.

Some days I feel like I'm wrong when I am right.
Your mind is playing tricks on you my dear.

'Cause though the truth may vary
This ship will carry our bodies safe to shore.

You're gone, gone, gone away,
I watched you disappear.
All that's left is a ghost of you.
Now we're torn, torn, torn apart,
there's nothing we can do,
Just let me go, we'll meet again soon.

Now wait, wait, wait for me, please hang around
I'll see you when I fall asleep.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Обожавам кога сум до тебе, кога те гушкам и кога се кротам како маченце во твоите прегратки. Толку ми е убаво што некогаш се чуствувам како се топам како сладолед. Секое утро сакам да се будам и да те испраќам така денот ми е поубав и убаво се чуствувам. :love:
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ке го сторам макар и невозможното да ја вратам насмевката на твоето лице.
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Ova zvezdeno nebo e svedok na tebe, na nasata ljubov...tokmu ova avgustovsko nebo...tvojata slika ostana vo moeto oko,tvojot glas dalaboko zaklucen vo moeto srce...a mojata dusa ostana kaj tebe...Visoko na neboto osatana naslikan tvojot lik i koga i da poglednam vo zvezdite te gledam tebe, so namseani oci iato kako i taa noc...Tolku mnogu avgustovski noci pominaa i namesto slikata da blednee ,taa uste povece se zacvstuva, laga e deka vremeto leci se, ne ljubov moja, vrmeto pravi samo nikogas da ne te zaboravam...Znam deka si povtorno tuka,cekoris nekade vo nekoj grad, gi slusam tvoite cekori i tvoite vozdiski , go custvuvam tvojot pogled nekade daleku kade sto gi baras nasite letni vozdiski,nasite vreli baknezi, ...i naseto vetuvanje deka zasekogas ce bideme zaedno......Znam deka ne me zaboravi,znam deka i ti prasuvas kade sum i kako sum,prasuvas dali sum te zaboravila, iako go znaes odgovorot..Samo letnata noc sepoti za nasata beskonecna ljubov,za nasite predavanja eden na drug, tivkata noc ne potsetuva deka zasekogas ce se ljubime, zatoa sto jas i ti ostanavme edno...iako ti si tamu beskrajno daleku , a jas sum tuka....Koga veterot duva togas toj gi prepletuva nasite prsti edni vo drugi, a kapkite dozd gi spojuvaat nasite vreli usni vo eden baknez......Secavanja tolku realni, a sepak dalecni..TE LJUBAM ZASEKOGAS...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
... мразам кога ми ги управуваш чувствата, ако не те чујам / видам се чуствувам премногу лошо, депресивно, у пичку матер. Понекогаш се прашувам дали ќе издржам, дали ќе успеам? Дали си вистинската личност за мене? Дали сето тоа време и борба ќе биде за џабе?

Веќе и ја незнам шо зборам -_- Еден сон добро би ми дошло...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom