Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Ах беее што треба да направам за да сфатиш дека лошо не ти правам? Мој живот е тоа што скитам до ниедно време навечер. Зошто? За да се ослободам од целиот тој стрес што го имам доживеано последниве 3-4 години. Е за тој кур скитам и пијам за следното утро,попладне,вечер да можам да ти бидам најдобриот дечко на целиот свет и да се гордееш со мене секој поминат ден.
Кога ќе сфатиш бе девојче дека никогаш не сме биле во добри односи, а сме издржале толку долго време.
Кога ќе сфатиш дека тој инат те закопа бе,те уништи тебе и твојата душа и таа гордост проклета!

Сите овие години за глупости треба да се расправам и правдам?
Па искрено веќе преку кур и преку се!
Што сака нека биде.

...И да ми се плаче ми се корне само заради тоа што кога ќе ми текне дека засекогаш ќе останеш ограничена и тоа што не можам да продолжам понатака без тебе.

П.С. И преку кур веќе со таа грешка што сум ја направил. Ја направив да ама се освестив на време, а тебе да се освестиш ти требаат месеци...

Б.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Te chekam utre ... :X3:
--- надополнето: 12 декември 2013 во 02:35 ---
Te chekam utre ... :X3:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
ќе ги фрлам сите години кај што се трудев да ја заменам љубовта со исфорсирана индивидуалност и за инает постанување на подобар човек, ќе фрлам се само го осетам тоа чувство да бидам сакан и обожаван од некоја, да ми звони телефонот на секој саат, да седам до сабајле и само да мислам на неа, да се смеам ко нездрав на секој обид на хумор само затоа што да гледам да се смееш.
најголема грешка ми беше што не загризав јако на некоја и да не ми е гајле дали ќе се разочарам, дали ќе се заебам да не мислам на сите негативни работи и срања што ми вртат во глава, сфатив дека само со тебе ќе имам конечно мир, ќе го имам тоа конечно што го барав.
а јас се решив индивидуалец ќе бидам, ќе форсирам успех и за инает ќе бидам среќен, не верував дека толку ќе ми требаш колку што ми требаш сега, да се затерав и глава да изгубев по некоја само да го исфрлам филозофскиот менталитет дека се има логика
требаше да живеам а не да разберам како да живеам.
 
M

MIL

Гостин
Sakam da kazam prekini da mi prajs toplo ladno go zamraziv kolacov radi toa so ti mi go prais .... RAZBERI ME ZALJUBEN SUM VO TEBE SO TREBA DA TI NACRTAM NA BLOKCE??? :***
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Once again, plagued by the images of perfection, I rise from the idea not merely called love, but a memory of thee.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Не, не дека не те забележувам, едноставно е.... It`s a self-defense mechanism.
Итекако знам која си,
Итекако се мразам што сум таков noob.
Пробај разбери ме, Не, не мразам тоа што одненадеж се појавуваш онака рандом во даден сегмент во животов. Чак што више ми е и многу мило. Тоа што го мразам е дека однапред го знам одговорот, ма колку пати се потрудил да ги одвратам мислите. Знам дека се` е залудно, фактот дека си убава ги порива сите здраворазумни темели,
Би сакал да муабетам саати и саати со тебе, а знам дека не би изустил ни збор затоа што се` е излишно и непотребно. Ти си таму а јас сум некаде каде не би требало да сум. И проклето се мразам себе си.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ми се случуваш во одвратен период. И затоа ми е убаво. Пошо ублажуваш сè и правиш да се чувствувам океј колку што дозволуваат околностите.
И не сакам да ти ги дадам до знаење сите аспекти на чувствата према тебе. Прерано е. Пребрзо е.
А вака како што е, убаво е. И планирам така и да остане.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Често знаеш да ме оставаш без зборови.Често знаеш да ме насмееш со еден збор...Денес беше тој ден...
Се смеев на глас...велам:Прекрасен си,ти благодарам за се досега..
И тебе ти го реков истото.
Те следев внимателно,го следев секој твој кажан збор...Не сакав нешто да испуштам.Во тебе гледам херој,човек со полна љубов во себе која едвај чекаше да ми биде пружена.

Те сакам,го сакам начинот на кој ти ме сакаш.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Добро злато мое најде сега ли да спиеш? :( јас што ќе правам сега? Знаеш што? Фалиш многу... е така да си знаеш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom