Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.430
Поени од реакции
7.844
фала на ретките, ама сепак убави моменти кои ги имав со тебе...
сега некако сум олеснет откако не одиме веќе...
ја сакам мојата слобода :vozbud:.
Никогаш нема да можам да сфатам зошто си остана со скрстени раце, без да превземеш нешто, без да ми пишеш, без да ми се јавиш, а знаеш дека многу работи не ги направи онака како што треба..
со среќа понатаму во твојот живот, поздрав.
п.с Еби се! :baeh:
 
С

Сатори

Гостин
When the storm rises up, when the shadows descend
Ev'ry beat of my heart, ev'ry day without end
I will stand like a rock, I will bend till I break
Till there's no more to give, if that's what it takes
I will risk everything, I will fight, I will bleed
I will lay down my life, if that's what you need

Ev'ry second I live, that's the promise I make
Baby, that's what I'll give, if that's what it takes!

За некои 5 години од сега Чезаре и Елизабет ќе ги ставиме во истата рамка спроти нашиот портрет!
Те љубам!
:back:
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
tolku li ne primetuvas deka ni se blizi krajot?:tapp: tolku ne prevzemas nisto okolu toa....posle "ovoj kraj" nema da me ima vise...nema da placam na mizernite mejlovi so ke gi prakas,na pateticnite poraki i na praznite solzi i bezlicnite zborovi...te brisam kako los spomen...neskromno od moja strana,ama ti ne zasluzuvas ni 4 % od ova jas sto ti go davam...od ova sto se trudam..znam deka vo ljubovta ne se gleda koj kolku dava koj kolku zima..ednostavno SE SAKA...bat aj kant tejk dis enimor...sori...ke ti ostavam prostor da napravis CUDO...ama od mene tolku....neam "oruzja" za dalje...zal mi e...ednostavno moite zborovi se prazni i nemaat nikakvo znacenje za tebe....:toe: najdi nekoja so ke te saka so manite sto jas nemozam da ti gi prifatam...ke probam i jas da najdam nekoj "sovrsen" sto ke gi svati moite kaprici,sonista,ispadi,reakcii,temperament,ljubov, i setoa toa sto me pravi....taa sto sum...:pipi:..ljubovta e potroshna koga e vakva ko nasata.... :(
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
One moon
One star
I love the one we are
One thread
One line
Let's stand still in time... :back:

Can't stand this shit anymore... :place:Не можам да учам, едвај дишам, заради тебе намалив некое кило, едноставно ми го зеде цел апетит... Ми недостасуваш, многу, иако се гледаме секој ден... :back:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Си настинал некаде. Сакав да сум до тебе, низ ќебиња. Но, може и вака.
Нешто се случува, оох.

Се случува дефинитивно.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.755
Поени од реакции
22.634
Маестро Трент удри, така нека биде

 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ќе се чуеме и видиме утре нели?
Знаеш колку несакам да одиш? Ама не сум К фактор да те спречам а и несакам ако е тоа тоа ти што сакаш..
Се надевам ќе се гледаме пак..
Ми фалиш.. Незнам зошто ама многу ми фалиш..
:back:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
И која беше поентава да ми пишиш? 2 пораки дека не сакаш да прајш нишо корисно, и да ми пишиш дека ти се спие?

Летаргичен бев вечерва, смрзнат во телото, во душата асолутен мир на -273 степени.

Use your free sms wisely. If you know how.:tapp:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Пренајубав еден..
Некогаш сум премногу резервирана,а некогаш дете.
Прости за непостојаноста. Ме има фатено конкретизирањето во свои граници и сака да ме уништи.
Ни срцево не е слободно и мудро опуштено.
Ми требаш. Сакам да те сакам. Ниедно минато ниту иднина не сакам да ми пречат во твојата убавина.
Најнежно створење бе. Мекуш еден!
Кој кого ќе чува? :kesa:
Те мандо ун бесо бре интелектуалец. :back:
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Редно беше и мене да ме збуни некој, нели?. Баш кога помислив дека јас ја возам ситуацијава, а не таа мене. Она вчера беше љубов или што? Делче од нашите стари навики? Парче од нашите неоткажаности? Или само жал за твојот непребол?

Ќе го отфрлам последново. Најмногу зашто еден од мене сеуште сака да размислува во множина со тебе. Дури и кога таа множина подразбира - "НИЕ не сме заедно" или "НИЕ никогаш нема да делиме парче од вечноста".

А сега само нека дојде некој да ми ја смири главава. Нека ми го потврди и докаже уште она "НИЕ не се сакаме" па да бидам мирна за навек...
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Секоја секунда со тебе ми претставува незаборавен момент на среќа и исполнетост. Ти благодарам за тоа што ме правиш да се чувствувам како најсакана девојка на светот. И знај дека секое “те сакам“ кое ти го упатувам е најискрено и потекнува од длабочините на моето срце. Те сакам...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Нов чептер во рачно пишенава книга љубофна. И мило ми е шо го почнав. Се лигам браќа? Се лигам. Гајле ми е.

Се навлеков на тебе многу брзо и лесно, дури и не можам да повервам уште дека имав таква среќа да завршам покрај тебе. Прекрасно сушчество: мало, нежно и чувствително... Уште се сомневам дека воопшто те заслужувам да сум искрен. :) Ти благодарам за прекрасната вечер што ми ја приреди, една од најубајте во мојов живот досега. Доволно ми е само да те погледнам и да заборавам на сите грижи и облачни мисли, доволно ми е да те гушнам и да се исклучам од светот, останувајќи во бајката дека сме само ние двајца. Ти си ми се’, мое небо и земја, моја радост и тага, моја алфа и омега, мој почеток и крај. Те сакам Леона. :wub:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Никогаш не би сакала да си отидам така, само подавајќи си рака. Ме разбираш што сакам да кажам, бар сега немам никаква причина да ти подадам рака.
Не ме разбирај погрешно човече, верувај повеќе во мене, во фактот дека никогаш не би те повредила намерно и во фактот дека и да ми згрешиш, никогаш не би се одмаздувала. Озбилно, не млатам празна слама. Те сакам по секој "критериум" што ти го наброја.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom