Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Сакам да може секој ден да го поминувам со тебе како што беше вчера.Наубаво...:wub::back:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Се глеаме утре... едвај чекам!

Инаку, да супер е работава, ама многу сум несигурен т.е. така беф вчера... денес сум позитивен и среќен што те имам тебе и што конечно ќе почнеме нешто што ќе вреди... ама навистина ќе вреди...

И, да... вчера си минав најубаво... и најслатка си на свет... да можам секој ден да те гњавам така.... :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Денес мора да се видиме, да направиме сериозен муабет за иднината и за тоа дали навистина да продложиме понатму заедно. Мора да ги отвориш сите карти на масата затоа што ако и во овој пат не бидеш искрена може да ме изгубиш во истиот момент. Не сакам да звучам грубо но така е. Искреноста е мојата девиза за цврста врска. Ако неа ја немаш потруди се барем да не претеруваш со лагите бидејќи најмногу од се што мразам е кога некој се крие во купишта лаги за да се заштити самиот себе. Ме знаеш мене, никогаш не би те повредил, не би ги издал твоите тајни. Ако имаш некој проблем отворено раскажи ми го, ќе ти помогнам.
Се гледаме вечерва и памти ми ги зборовиве: немој да запаѓаш во своите лаги, можно е да ме изгубиш и како пријател.
 
С

Сатори

Гостин
Хммм ... јас и ти?

Скорпија и Близнаци ... :nesvest:
Оххх Боже, повторно на ТОБОГАН!

*Најмногу болат работите кои не си ги кажуваме еден на друг!*
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мило бебе ама те искарав:vozbud:толку твоите те немаат карано цел живот.Епа од сега прво користи ја главата,добро размисли па реагирај,зошто ќе го ебеш ежот:)




п.с.
Скорпија и Близнаци ... :nesvest:
Оваа комбинација е немогуче:smir:Скорпијата ретко поднесува близнак до себе,премногу е лицемерен за неа:wink:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Најмило, денес само 2 пати те видов. :)

Ај утре можда и ќе се прошетаме. Да не е умрено времето само.

А да, те сакам... :wub:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
aaaaaaaaaaaa zaso se osekjam vaka?! stvarno sakam da ne mislam na tebe ama nekako ne ide be......se si vikam demek nema da ti pisam,titnam,nema da ti krevam koa vrtis ama.......sve toa e DEMEK.....jbg.......:icon_neut
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Sakam da ti kazam deka ne sii nitu princot od vels i deka kraj kraeva ne si gospod da jas patam po tebe i ne zasluzuvash ni del od mene kako i nikogash sho ne si go zasluzil da go imash! inaku deka ke te sakam da ushe ke te sakam teshko ke bide da te zaboravam ama na svetov ima mnogu podobri i po normalni luge sho ke znaat damepocituvaat pred se kako covek!
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
I need you right now!

Сакам да ми помогнеш и го можеш тоа.
Ми требаш, ама ТИ ми требаш.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Bebe sakam da ti kazam deka mi e ZAL sho vo posledno vreme sum IDIOT:tapp:
i sho ti odam na nervi i razbiram sho si nakurchena stalno,no neznam od kade e seto to vo mene...sum bil IDIOT ama ne tolku GOLEM:tapp: I znam deka ti nedostigat nekoi raboti od tvoeto minato....TE SAKAM SONCE :back: i IZVINI :smir: za mojot IDIOTIZAM
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Зошто мора на секој чекор да си ти?И таман кога мислам дека сум нашла друг,со само еден поглед пак ме враќаш кон себе?Остави ме ако планираш уште да ме повредуваш...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom