Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
се сеќаваш?!
Средба на
двајца: Очи во очи,лице во лице. И кога си блиску, јас
ќе ги заменам моите очи со твоите а ти ќе ги замениш
твоите очи со моите. И јас ќе гледам на тебе со твоите
очи а ти на мене ќе гледаш со моите….. :back:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
срценце мое наубаво, мн те сакам и мн ми недостасуваш. кога само би можеле да бидеме заедно и среќни како што заслужуваме. плачот мој се слуша до таму, знам, затоа што и ти ми возвраќаш со ѕвонот на солзите, а јас те слушам секоја вечер пред спиење. ми недостасуваш срце мое, ми недостасува твоето откуцување. зар не гледаш дека мртва сум без тебе, бидејќи нема што да чука во мене, и да одбројува колку пати сум ти кажала те сакам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Немам среќа во љубовта!:( ах колку сум несреќнааа:place::place:

те сакам
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
THIS IS A QUESTION FOR THOSE WHO ARE INLOVED!!! I'm so inloved that I see her face all the day, I smell her parfume everywhere on me, I touch her hair with my mind, and if I haven't seen her 2 days my heart starts whispering her name so quietly, but so loud in my soul. Can anybody tell me, is there somebody in this world who loves more than me?...I think that I know the answer...and it is "nobody loves as much as me"
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
сакам да ме сакаш,сакам и јас тебе да те засакам уште повеке..сакам да бидеме срекни и конечно да ја доживеам љубовта за која сонувам многу долго..:pipi:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Сакам побрзо да минува времето и да се врати моето окце зошто страшно ми недостига:cry:
 
M

**MEMORY**

Гостин
THIS IS A QUESTION FOR THOSE WHO ARE INLOVED!!! I'm so inloved that I see her face all the day, I smell her parfume everywhere on me, I touch her hair with my mind, and if I haven't seen her 2 days my heart starts whispering her name so quietly, but so loud in my soul. Can anybody tell me, is there somebody in this world who loves more than me?...I think that I know the answer...and it is "nobody loves as much as me"

Леле, преубаво... :wub:
Те сакам повеќе од се на светот. Откога сме заедно, мојот живот е полн со среќа, љубов... Насмеана го минам цел ден, знам дека не постои ниедна работа што може да ме разочара, зашто знам дека те имам тебе и ништо друго не е важно.
Додека јас постојам, ти ќе бидеш најсакан на цел свет. :wub:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ја ти кажав тебе , ми го зеде паметов.:)
Ееееј цела вечер не можев да заспијам ..ми се вртеше филмот од саботата вечер.:wub: :wub: :wub:
И уште ми се врти... Сакам пааак ..
Ќе биде ај , а и подобро...
Те Сакам јас ПОВЕЌЕ ..енд оф стори. :):)
Киссссес !
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
voli me ....volecu te....ljubi me....ljubicu te...varaj me.....
......................U B I C U T E ........... Z I M I S E ! ! ! !

:nenene: [MEDIA][/MEDIA]
 
M

**MEMORY**

Гостин
Спиј мирно љубов моја. Едвај чекам утре да ме разбудиш. Денот ќе ми почне и ќе ми заврши со тебе... Нема поубаво нешто на свет од тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom