Во Аеродром секој понеделник ќе се крева знаме и ќе се пее химната на Македонија

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.145
Поени од реакции
11.804
Океј, доволно е.

Темата е пеење на химната во населба Аеродром. Кажете ваше мислење за ова.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.921
Поени од реакции
10.062
На мое време секој понеделник ноктите ни ги гледаа.

Химната штити од жолтица.
Штити од имбецили што мислат дека дома компјутерот е побитно од твојата држава и твоите родители.Те прави да ја цениш државата во која што живееш и всушност те тера да сфатиш чив граѓанин си.Најголемата иронија уствари е што ние немаме државава,и тие што го донеле овој акт се имбецили.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.954
Поени од реакции
16.894
Ок супер тема,ама коа ќе се пее химната у гази баба,чаир, и остали,тогаш да ми се јавите,а до тогаш ова е едно тешко срање.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.516
Поени од реакции
1.944
Одлично!
Е сеа истово ова да се спроведе во Струга, Кичево, Дебар Гостивар Тетово и Чаир!
Ок супер тема,ама коа ќе се пее химната у гази баба,чаир, и остали,тогаш да ми се јавите,а до тогаш ова е едно тешко срање.
Не велите среде Скопје, во Центар??!?
 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
по тренерчиња??

иницијатива за подигање на национална свест, ништо чудно да не се прифати од народот. кога ќе видиш во државава hate is the new cool и бројот на хејтери се зголемува драстично.
дали ова е начинот кој ќе успее?
ако нема казни нема да има ефект.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.566
Поени од реакции
3.425
Химната ја претставува државата или народот?
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.257
Поени од реакции
6.435
Океј, доволно е.

Темата е пеење на химната во населба Аеродром. Кажете ваше мислење за ова.
Од темава се направи меѓу-национално навредување кажано :гомце: Постојано истото е цело време , ќе отвори добра тема некој , или ја навредуваат таа личност што ја отворил темата или ќе почнат со национално навредување . Досадно е веќе :notworthy::sick:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.072
Почнувањето на војна на балканот е секогаш со кревање на националната свест
Еден од покрвавите војни на балканот почна со ова
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.539
Интересно... Во написот се вели
„ Од Општина Аеродром информираат дека церемонијата е воведена со цел кај учениците да се развие чувството на патриотизам, како и да се влее чувство на почит кон државните симболи.

Отааму додаваат дека во сите осум училишта на територијата на Општина Аеродром има поставено јарболи за таа намена. “

Во Општина Аеродром има поставено зонско на повеќе од осум места
Ако општинарите сакаат да развијат „ чувство на почит кон општинските органи “, треба да го укинат зонско и да ги избркаат зонашите
Со зонско - нема почит кон општинските лешинари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom