Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.552
Поени од реакции
21.355
Добра реклама за НАТО и Рјанметал. Ај уште Абрамсите и Ф-16 да пратат па да се затвори кругот.

Автоматски споено мислење:

Наводно уште два Леопради се уништени.


 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.127
Поени од реакции
11.520
Ako otvorish western media imash 3 articles za Trump i 5 za branata, nishto za deblaklov.
Не гледаш каков молк има од воук екипата на форумов? Од сите страни им тече по ногајци.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
858
Поени од реакции
1.087
Не гледаш каков молк има од воук екипата на форумов? Од сите страни им тече по ногајци.
Голем дел ги банираа за да не пишат, а и кој нормален се занимава со вашата пропаганда? Секоја втора вест ви е фејк њуз за да ве носат на екскурзии.

Сите се изморени да факт чекираат пропагандисти на форум, нема поента.

Излегле слики од уништени тенкови на воено поле, додека трае војна. Спектакуларно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.897
Поени од реакции
39.377
Голем дел ги банираа за да не пишат, а и кој нормален се занимава со вашата пропаганда? Секоја втора вест ви е фејк њуз за да ве носат на екскурзии.

Сите се изморени да факт чекираат пропагандисти на форум, нема поента.

Излегле слики од уништени тенкови на воено поле, додека трае војна. Спектакуларно.
стварно мислиш дека ова е фејк?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
858
Поени од реакции
1.087
стварно мислиш дека ова е фејк?
Не. А која е поентата, што е чудно и спектакуларно во тоа?

Руските нацисти ја урнаа браната во очај да предизвикаат огромни штети и воени злосторства. Тоа е фокус на случувањава.

Како ќе реагира сега на тоа колективниот запад? Имаш iq да препоставиш што ќе се гласа следно на собири и дали уште повеќе ќе се инволвира западот?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.897
Поени од реакции
39.377
Не. А која е поентата, што е чудно и спектакуларно во тоа?

Руските нацисти ја урнаа браната во очај да предизвикаат огромни штети и воени злосторства. Тоа е фокус на случувањава.

Како ќе реагира сега на тоа колективниот запад? Имаш iq да препоставиш што ќе се гласа следно на собири и дали уште повеќе ќе се инволвира западот?
што ќе се гласа, ај објасни ни? Ф-16, Атакамс, војнава е окончана во оваа битка. Ти ми збориш за браната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom