Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.363
Каде тоа запозна борци за нато кои се загрижени и не би иделе на фронт? Во маало кај тебе?

Онака бајаги изненаден ќе бидеш колкави бројки би се собрале за кратко време ако се донесе одлука да се носат трупи од други држави на фронт.
Prasanjeto tuka e Ti dali bi odel. Za drugi nemozes da zboras, taka da ne se ni maci koj sto sakal.
Ete od tebe pocni. Ti bi zaminal ?
Автоматски споено мислење:

Prasanjeto tuka e Ti dali bi odel. Za drugi nemozes da zboras, taka da ne se ni maci koj sto sakal.
Ete od tebe pocni. Ti bi zaminal ?
Anton go prodade kucata :pos:
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Голем дел ги банираа за да не пишат, а и кој нормален се занимава со вашата пропаганда? Секоја втора вест ви е фејк њуз за да ве носат на екскурзии.

Сите се изморени да факт чекираат пропагандисти на форум, нема поента.

Излегле слики од уништени тенкови на воено поле, додека трае војна. Спектакуларно.
Избриши солзите и мрсуљите не плачи, take the L.
Не. А која е поентата, што е чудно и спектакуларно во тоа?

Руските нацисти ја урнаа браната во очај да предизвикаат огромни штети и воени злосторства. Тоа е фокус на случувањава.

Како ќе реагира сега на тоа колективниот запад? Имаш iq да препоставиш што ќе се гласа следно на собири и дали уште повеќе ќе се инволвира западот?
Само еден проблем, укронацистите ја бутнаа и сеа можеш да видиш како реагира колективниот незапад. 7 наспроти 1 миљарда. Не многу позитивно за нацистите.
Изгледа ќе треба да тетовираш у скоро време.

Колку професионални платеници чекаат на вакви повици, којзнае колкава листа на чекање ќе има.

Штета што некои работи не ви се јасни. :(
Среќа тебе те имаме да ни разјасниш, еве чекаме да ни дадеш барем некоја поткрепа со доказ кои се тие што едвај чекаат да бидат денацифицирани по кратка постапка преку ред?
Добро. :(

А познати ти се жалните руски мобици кои ги товараат да ги пржат на фронтот?

Со ова темпо ќе има нови бранови за мобилизација, којзнае како ќе штитат граници да не им бега народ.
Шта је баби мило то и се снило.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Каде тоа запозна борци за нато кои се загрижени и не би иделе на фронт? Во маало кај тебе?

Онака бајаги изненаден ќе бидеш колкави бројки би се собрале за кратко време ако се донесе одлука да се носат трупи од други држави на фронт.
Незнам на кои борци мислиш, јас еве мислам на оние што убедуваа народ дека мора да сменат име за да влезат во Нато инаку сме немале да постоиме, па со разно хехенца по социјалните мрежи тераа јавно мислење. Тие сега се денес најгласни за Украина и што одлучи НАТО одма подржуваат. Опрема дадовме, време е и нив да ги пратиме ќе се борст пожестоко од храбрите наши платеници што претходно даваа мито на ДПНЕ и комуњара да одат во Авганистан и да патролираат во и нешто надвор од базите, сега мито само на комуњара да дремат во Пеќ на Косово во Кфор мисијата.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.549
Поени од реакции
21.347
Во Заливската војна Бредлите уништија повеќе Т-72 тенкови од Абрамсите, во Украина Бредлите не испукаа ниту еден куршум а [десетина] беа онеспособени/уништени.

Самото ова сметам дека укажува колку оваа војна ни приближно не може да се спореди со другите војни пост Студената Војна.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.977
Поени од реакции
8.094
Prasanjeto tuka e Ti dali bi odel. Za drugi nemozes da zboras, taka da ne se ni maci koj sto sakal.
Ete od tebe pocni. Ti bi zaminal ?
Автоматски споено мислење:


Anton go prodade kucata :pos:
еве и да сака да оди(а нема муда да оди пичкава северна) нема да го примаат, јес да е војна ама и таму лица со попреченост не примаат.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.901
Поени од реакции
6.209
еве и да сака да оди(а нема муда да оди пичкава северна) нема да го примаат, јес да е војна ама и таму лица со попреченост не примаат.
Ti pa vaka mentalno retardiran najde da odcenuvash koj e bolen a koj zdrav.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.416
Поени од реакции
29.933
стварно мислиш дека ова е фејк?
Mисли дека живее во симулација. :unsure:
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2022
Мислења
856
Поени од реакции
1.078
Prasanjeto tuka e Ti dali bi odel. Za drugi nemozes da zboras, taka da ne se ni maci koj sto sakal.
Ete od tebe pocni. Ti bi zaminal ?
Автоматски споено мислење:


Anton go prodade kucata :pos:
Забораи да се логираш од другиот профил влајко :icon_lol:

Вака тешко ќе те ожениме
Автоматски споено мислење:

Избриши солзите и мрсуљите не плачи, take the L.

Само еден проблем, укронацистите ја бутнаа и сеа можеш да видиш како реагира колективниот незапад. 7 наспроти 1 миљарда. Не многу позитивно за нацистите.

Среќа тебе те имаме да ни разјасниш, еве чекаме да ни дадеш барем некоја поткрепа со доказ кои се тие што едвај чекаат да бидат денацифицирани по кратка постапка преку ред?

Шта је баби мило то и се снило.
Бате не знам од кај да почнам, ти си комплетно изгубен на темава. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Незнам на кои борци мислиш, јас еве мислам на оние што убедуваа народ дека мора да сменат име за да влезат во Нато инаку сме немале да постоиме, па со разно хехенца по социјалните мрежи тераа јавно мислење. Тие сега се денес најгласни за Украина и што одлучи НАТО одма подржуваат. Опрема дадовме, време е и нив да ги пратиме ќе се борст пожестоко од храбрите наши платеници што претходно даваа мито на ДПНЕ и комуњара да одат во Авганистан и да патролираат во и нешто надвор од базите, сега мито само на комуњара да дремат во Пеќ на Косово во Кфор мисијата.
Значи тропаш глупости, јасно.

Зошто би некој цивил отишол да војува против руските нацисти? Постои регуларна војска, специјални единици, еден повик и толку ќе е.

Пологично би било вас да ве носат на фронтот и да ве истоварат у Белгород како антидржавни елементи кои шират пропаганда спротивна на целосната внатрешна и надворешна политика, трговска размена и партнерства.

Русите во моментов ги лупаат у затвор сите што ќе зуцнат против нивната политика, ние сме многу либерали за жал.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.013
Поени од реакции
14.859
Русите во моментов ги лупаат у затвор сите што ќе зуцнат против нивната политика, ние сме многу либерали за жал.
На Сноуден или Асанж мислиш?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.478
Поени од реакции
79.602
антидржавни елементи кои шират пропаганда спротивна на целосната внатрешна и надворешна политика, трговска размена и партнерства.
:lolzz:
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Значи тропаш глупости, јасно.

Зошто би некој цивил отишол да војува против руските нацисти? Постои регуларна војска, специјални единици, еден повик и толку ќе е.

Пологично би било вас да ве носат на фронтот и да ве истоварат у Белгород како антидржавни елементи кои шират пропаганда спротивна на целосната внатрешна и надворешна политика, трговска размена и партнерства.

Русите во моментов ги лупаат у затвор сите што ќе зуцнат против нивната политика, ние сме многу либерали за жал.
Не се плаши, нема да те товарат тебе. Реков кој заслужува, не дека тие неспособни паразити и ванаби правници би сакале да се тргнат од ФИТР, управни/надзорни одбори, некакви измислени места по општините и да оди во ров. И во хипотетичка ситуација тие да бидат однесени зарем мислиш дека украинецот ќе сака да верува на таква неспособна багра, а и кога ќе разбере за каков карактер станува збор најверојатно самите ќе ги застрелаат.

Инаку да, не треба да сме либерали. Треба сите антидржавни елементи да се стрелаат што направија да сме косовски протекторат.
А и ме интересира делот за пропаганда што се прави штета на трговска размена / економијата? Да не е наводната русофилија што си ја замислувате причината што уште се заглавени Гугл и Фејсбук на граница и бесплатното здравство во ЕУ сеуште не не следува? :icon_lol:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Пологично би било вас да ве носат на фронтот и да ве истоварат у Белгород како антидржавни елементи кои шират пропаганда спротивна на целосната внатрешна и надворешна политика, трговска размена и партнерства.
Ова треба во енциклопедија да биде ставено! Цитат! Како размишља глуп северЏан! Школски пример.
(Се разбира после списокот на “добрите дела” кои северџаните ги приредија на сопствениот народ и држава!)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom