Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.658 79,2%
  • Не

    Гласови: 435 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.093
З

Зелениот

Гостин
:vozbud:
Luge osvestete se,nepostojat nikakvi vonzemjani,site tie pojavi na takozvani NLO i vonzemjani e samo edna golema odmana i prevara za covestvoto.Pravoslavieto tocno i mnogu jasno ukazuva na fatkot deka stanuva zbor za beztelesni duhovni sustestva koi se neprijateli na Bog i mu sluzat na zliot,rogatiot koi se seprisutni vo svetot i podnebesata.Sekoj koj neveruva vo Boga i ne go slavi Boga nemoze da ja sogleda vistinata i e lesen plen za niv
I kako sto kazuvaat Svetite Otci i Monasi,vo poslednite vreminja lugeto kje bidat tolku zaslepeni vo lagata sto ke ocekuvaat pomos od vonzemjanicite i za site onie sto go nemaat Boga vo srcata i nemaat Strav Bozlji,toa ke bide najgolemata i najtragicnata zabuna i prevara
Slava mu na Boga za sve
Амин, нека те благослови ГоспоТ:vozbud:
 
Последно уредено од модератор:

dARK_ElementaL

Kunoichi, Necromancer, Lycan, Magesexual
Член од
21 август 2017
Мислења
925
Поени од реакции
1.254
Да не се ова сателитите на 5G? :pos:
Всушност станува збор за илузија. Јас го сликав ова вчера. Поточно сакав Ацо да го сликам. Но имаше одблесок на самата камера и се направи оваа илузија.
Ова е чисто да покажам дека се и сешто што се гледа на одредени фотографии (духови, НЛО, самовили...) може да е само илузија предизвикана од нешто друго во близина.
 

Dumbledore

Професор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
5.927
Поени од реакции
5.411
Зошто го сликаш од овој агол, каде го фаќаш само задникот на коњот? Дали им ги сликаш задниците на сите или тоа е случај само кај Аце и Букефал? Ова е некој нов фетиш!? :D
Автоматски споено мислење:

"Древни вонземјани" е супер серија, но на моменти знаат да забегаат. Штета што Деникен не е преведен на македонски, а и она што е преведено, го превела Ѓурѓа.
 

dARK_ElementaL

Kunoichi, Necromancer, Lycan, Magesexual
Член од
21 август 2017
Мислења
925
Поени од реакции
1.254
Зошто го сликаш од овој агол, каде го фаќаш само задникот на коњот? Дали им ги сликаш задниците на сите или тоа е случај само кај Аце и Букефал? Ова е некој нов фетиш!? :D
Букефал се најде таму случајно. Задникот на Аце беше мета. :icon_mrgr:
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
11
https://thenewzupdate.com/улиците-блокирани-сите-во-неверување/?fbclid=IwAR0O-CCvYKqJq_-sDXfgBfza4d7vj530lC--LxFG_VkSb6AbCASDQVZSNQk

сите се бркаат работа само нашава блокира сообраќај... а НЛО е улична сијалица што се лула од ветерот :cool:
Не е воопшто "улична сијалица" него е "blimp" над фудбалскиот стадион.. Има видеа со подобар квалитет и поубаво се гледа овие таман се издрадуваа :icon_lol:

119685346_820988978440439_1110669802703621944_n.jpg
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.126
Поени од реакции
1.247
Postojat i mislam deka se daleku se od nasata planeta i vremeto ke pokaze dali so novite technologiii ke se najdime i pocnime da komunicirame so niv kojznae ...... Moze gresam moze i da sne sami na ovoj univerzum potpolno samiiiii i osameni a tolku zvezdi i planeti a sepak nisto veke 2020 godini
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.639
Поени од реакции
10.086
Ги има некои 7 милијарди на планетава...цел преостанат жив свет знае дека се ванземаљци, само они не знаат....која иронија.
 
На врв Bottom