Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
можеби 100 од моите 1000 и нешто мислења се пишани овде, значи.... како што рекоја погоре, само необразован и прос ке мисли дека сме сами во универзумот, тоа е преголемо пространство и нема логика да има планети без живот, значи , може во друг сончев систем животот на некоја да почнува да се буди и да има само примитвни едноклеточни организми, ( дали тие ке ги класицифираме како вонземјани?) или пак теоријата на марс, дека имало живот па се десило катаклизма и сеа е PWNED ... работата е што сигурно има планети понапредни и поунакзени од нас, и верувам во вселенски патници и слично и верувам во вонземјани и се, само не верувам во НЛО обдукции и анални проби ! :) на пример верувам за леталото на месечината... големо 3 километри, разглгуајте за аполо 20 ке ви биде појасно.. има и тема на форумов.. голем поздрав
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Прашањето со веројатностите, ќе ми одговориш?

На банални постови без проблем ми одговараш, за ова се мислиш?
На хрватски зборот е могучности ;)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.179
Поени од реакции
4.821
На хрватски зборот е могучности ;)
Еве што си напишал:

А тие у квантната физика се веројатности, па јас би прашал што ги детерминира ?
Велиш дека протоните, неутроните и електроните се веројатности.
Јас те прашав, што се веројатности?

Не мешај дабл слит со ова. Одговори.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Еве што си напишал:



Велиш дека протоните, неутроните и електроните се веројатности.
Јас те прашав, што се веројатности?

Не мешај дабл слит со ова. Одговори.
Глеј го видеото и пробај малку мисли со главата.
Ме прашуеш дефиниции за веројатности у математиката....не знам која ти е целта.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.179
Поени од реакции
4.821
Глеј го видеото и пробај малку мисли со главата.
Ме прашуеш дефиниции за веројатности у математиката....не знам која ти е целта.
Игоре, не да го имам гледано видеото.... стотици такви имам гледано и знам што е што.
Ти тресеш глупости во секој можен пост.
Затоа те прашав да објаснеш, но ти не можеш да престанеш да се бламираш.
Ни дефиниции за веројатности сум те прашал ништо, те прашав како тоа протоните и неутроните се веројатности. Тоа беше.
Ако знаеш одговори, ако не ќути.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Игоре, не да го имам гледано видеото.... стотици такви имам гледано и знам што е што.
Ти тресеш глупости во секој можен пост.
Затоа те прашав да објаснеш, но ти не можеш да престанеш да се бламираш.
Ни дефиниции за веројатности сум те прашал ништо, те прашав како тоа протоните и неутроните се веројатности. Тоа беше.
Ако знаеш одговори, ако не ќути.
Kako ?
Тешко дека некој би ти дал одговор....прашање е и дали може да се одговори.
Ама која е причината, тоа е лесно и експериментов ја покажува причината.
Тој што го гледа(набљудува) електронот или свеста поточно кажано ја детерминира неговата природа.
Ова е најситен пример, како функционира за јадрата да речеме на атомите е сигурно потешко да се докаже.
Ама не е и толку битно, ако важи за електронот важи за СЕ.
Свеста е таа која ја креира стварноста.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
http://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Oberth
Dr. Herman Oberth - Werner Von Braun's mentor and teacher :
"Today, we cannot produce machines that fly the same as UFOs do. They are flying by means of artificial fields of Gravity. This would explain the sudden changes of directions. This hypothesis would also explain the piling-up of these discs into a Cylindrical or cigar shaped "Mothership" upon leaving the Earth. Because it is in this fashion, that only one field of gravity be required for all the flying saucers.

We cannot take credit for our record advancement in certain scientific fields alone. We have been HELPED. And we have been helped by the people of other WORLDS."
- Dr. Herman Oberth NASA Space Scientist, 1972
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ВИДЕО: Во Сибир бил пронајден мртов вонземјанин?


На интернет се појавила снимка на која се гледа мртво непознато (вонземјанско) суштество.

Снимката е направена во Сибир на местото каде што пред месец дена се тврдеше дека паднало НЛО летало. Автентичноста на снимката не е потврдена, но сепак изгледа бизарно и вознемирувачки.

Руската агенција Inter-fax минатиот месец направи репортажа за наводното пронаоѓање на паднато НЛО летало. Леталото наводно паднало во шумата во близина на регионот Irkutsk. Селаните тврдеа дека виделе објект со розева и сина боја како паѓа кон Земјата. Според нивните тврдења, ударот во тлото бил силен.

ВИДЕО
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792



Необично видео од Русија се појави на интернет на кое наводно е прикажано мртво тело на вонземјанин.

Видеото е направено во руската република Бурјатија, недалеку од местото на кое пред околу месец наводно паднало НЛО, пренесуваат руските медиуми. Автентичноста на снимката не е потврдена.

Руската агенција Интер факс пред околу месец информирала за падот на НЛО-то, кое наводно се урнало во шумата во близина на село во регионот Иркутск.

Стотина жители на селото тврделе дека голем објект со розева и плава боја виделе како забрзано се движи кон земјата. Според нивните тврдења ударот во Земјата бил многу силен. /www.kanal5.com.mk



http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=101&eventId=74014&tip=video
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398



Необично видео од Русија се појави на интернет на кое наводно е прикажано мртво тело на вонземјанин.

Видеото е направено во руската република Бурјатија, недалеку од местото на кое пред околу месец наводно паднало НЛО, пренесуваат руските медиуми. Автентичноста на снимката не е потврдена.

Руската агенција Интер факс пред околу месец информирала за падот на НЛО-то, кое наводно се урнало во шумата во близина на село во регионот Иркутск.

Стотина жители на селото тврделе дека голем објект со розева и плава боја виделе како забрзано се движи кон земјата. Според нивните тврдења ударот во Земјата бил многу силен. /www.kanal5.com.mk



http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=101&eventId=74014&tip=video
абе слеп си или да? не гледаш над буцио јас го поставив видеото и текстот , ништо не гледате!!!!:tapp:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
зошто бе секогаш вонземјани се појауваат во русија и америка,зашто у арачиново или у облешево например не се појави некој
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Зош ние сме на големина на едно помало село во тие држави затоа :D
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Од целото клипче со “мртвиот вонземјанин“ набољи дел беше коментарот: Thumbs up, if you would've poked it with a stick. хахахахаха :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom