Волим Македонију!

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Mandrak напиша:
И магацините на Алкалоид малку ќе ти бидат со тој ум.
Ние македонците зборуваме и повеќе од +1 еден јазик, но постојат и некои други, општо прифатени норми за однесување кога си на гости кај некого, а основното е да го почитуваш куќниот ред на домаќинот. Но овде, кај нас за жал ниту ние самите не сме подготвени да ги почитуваме правилата кои сами сме ги донеле па сосема нормално е и гостите да не ги почитуваат. Е затоа сите многу ќе не „волат”.:icon_lol:
baba mi vika: ko ke se fatis ko slep za stap, kaj ti e krajot:icon_lol:
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
I'm going to do this in English just in case. I don't want to hurt anyone's feelings.

Well, thank you for honoring me by reopening this controversial topic :) but I would rather see this buried forever.:) Admin, delete this topic please?

Mandrak's perception is that somehow I should act on behalf of the Serbian Ministry of Foreign Affairs so he grabbed the opportunity to speak his mind :icon_lol: It's ok, but I really don't intend to defend myself, I have no reasons to do that. As for the language issue, to be honest it's just plain sad.


And of course:
"Мора да се здобиете со репутација пред повторно да ја дадете на MarthaGraham" . :wub:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
No way deleting this topic Sinisa. The perception of one person in this discussion for the topic to be pointed as "controversial", doesn't mean that the topic is really controversial, isn't it? ;)

As admin of this forum, i can see the honesty of your reasons.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Aпдејт - Овде го имам разјаснето форумскиот јазичен "проблем".
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Of course, nothing is cotroversal even somethig different is written in the rules and at header of home page of this forum until administrator decide that it is! :pos::pos:...but the questoin is, why than we need some written rules?



???
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Mandrak напиша:
Of course, nothing is cotroversal even somethig different is written in the rules and at header of home page of this forum until administrator decide that it is! :pos::pos:...but the questoin is, why than we need some written rules?
Зошто? Поради бунтовниците без причина како тебе ;)

Кога ги кршат правилата, ги обвинуваат администраторите дека правилата се престроги. Кога нешто не им годи, ги обвинуваат администраторите дека не се придржуваат кон правилата. Тогаш, се фаќаат за правилата против кои толку жестоко се бунтуваат како слеп за стап.

Барај влакно во јајцето Мандрак ;)
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Хммм...го читам топиков и се прашувам, да ли можеби Мандрак ке беше задоволен доколку Синиша го именуваше истиот со "МРЗИМ МАКЕДОНИЈУ!", така можеби неговата теза дека сите Срби се лоши ке добие смисла, а нормално, и сите Срби си имаат територијални претензии према Македонија.

Not to mention дека е речиси невозможно да се комуницира со чоек кој што движечка сила му е омраза према сите негови неистомисленици. У принцип не верувам дека е Мандрак 45+ бидејќи сигурно не се однесува како единка на таа возраст.
Толку од мене,неам намера да влагам у подлабоки дискусии, сите поише ке загубиме отколку што може да добиеме...
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Gravity Grave напиша:
...
Толку од мене,неам намера да влагам у подлабоки дискусии, сите поише ке загубиме отколку што може да добиеме...
Загубата со јазикот на кој е поставен топиков е многукратна, само што некои не сакаат да ја видат. Ако на бугарите им се затвараат и бришат топици и постови на бугарски јазик без оглед на содржината или намерата поради кои се отворени или напишани на форумов, тогаш тоа треба да важи и за сите други. Мене лично ме навредува јазикот на кој е поставен топиков и ми ги нарушува националните чувства. Кога одам во Србија, се трудам да зборувам српски, ако треба да се обратам на србин тоа ќе се трудам да го сторам на неговиот јазик колку и да звучи смешно зашто со тоа ќе покажам барем грам почит кон него...домашно воспитување за начин на комуникација, ништо повеќе. Ова е сепак македонски јавен форум каде деклариран јазик на кој се пишува е македонскиот.-Зошто тоа да не биде така и да не се почитува?
И не е влакно во јајцето, жолчка е, а можеби е и јајце со 2 жолчки, за подобра кајгана.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Amante, temata e jasna, zelbata na obete strani e jasna, no, diskusijata e otidena nevrat.

Jas ja sakam Makedonija i gi cenam site koi ja sakaat, bilo toa da e i na vietnamski.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
ენაცვალე §აკედონიჯასჰი!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
ენაცვალე §აკედონიჯასჰი!-?

За какво така правиш? Аз мисла че не е така!
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Мандрак...когато искаш да изглежда както требва, поне исползвај правилните думи и букви.
Аз обичам Македонија!!!
Абе темава може ја крстиме и во Ја сакам Македонија-на повеќе јазици

:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom