Воздухопловни техничари и се околу тоа !

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Оваа тема е за Воздухопловни Техничари!
Исто така и за школите за Воздухопловни Техничари - во Македонија има само еден таков смер и тоа е во Битола во школо то Ѓорги Наумов!
Се што знаете окулу?!
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Школо за воздухопловен-техничар има само во Битола, како што кажа...али сета финта е што тој смер го има преку 2 години...башка во тој клас заедно се 3 смера, Воздухопловен Техничар,Машински Техничар,Авто техничар-мехатроничар(за ова последново не сум сигурен)....стварта е у тоа што тоа уопште и не е таков смер..они учат општо околу моторите..мојот најдобар другар од Велес учи таму...тука со 3 ка минеше а таму е најдобар во клас..па сеа ти види..
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Испушти да дополниш дали и оваа 2011/2012 година ќе работи тој смер?
 
Член од
15 август 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
047 258 064 ако сакаш да се јавиш во Ѓорги Наумов.
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Школо за воздухопловен-техничар има само во Битола, како што кажа...али сета финта е што тој смер го има преку 2 години...башка во тој клас заедно се 3 смера, Воздухопловен Техничар,Машински Техничар,Авто техничар-мехатроничар(за ова последново не сум сигурен)....стварта е у тоа што тоа уопште и не е таков смер..они учат општо околу моторите..мојот најдобар другар од Велес учи таму...тука со 3 ка минеше а таму е најдобар во клас..па сеа ти види..
Здраво...не е баш така како што велиш ти...твојот најдобар другар учеше со мене, цело време спиеше заедно со скопскиот и со кумановскиот (ги знај тој кој се) , татко му не знам колку пати идеше од Велес за да му ги поправи оценките имаше многу слаби оценки...а за тоа што велиш со 5-ки поминуваше се лажиш, оти тој не ни заврше...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Здраво...не е баш така како што велиш ти...твојот најдобар другар учеше со мене, цело време спиеше заедно со скопскиот и со кумановскиот (ги знај тој кој се) , татко му не знам колку пати идеше од Велес за да му ги поправи оценките имаше многу слаби оценки...а за тоа што велиш со 5-ки поминуваше се лажиш, оти тој не ни заврше...
Си се збркал пријателе....другар ми моментално е таму и уште учи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom