Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

Дискусија во форумот 'Авијација' започната од Iceman., 7 септември 2015.

 1. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.501
  Допаѓања:
  10.944
  Дoбрo де не пo врaт пo шијa :D

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 2. Daddy

  Daddy

  Член од:
  25 септември 2009
  Мислења:
  730
  Допаѓања:
  344
  Инаку премиерот Заев пред некој ден изјави дека е можно да се разговара за нов национален Авиопревозник. Што мислите?
   
 3. Iceman.

  Iceman.

  Член од:
  1 мај 2015
  Мислења:
  478
  Допаѓања:
  653
  Не е ова тема за авиопревозници доколку сакаш дебата отвори тема или напиши во некои од постоечките за оваа тематика, патем веќе одамна заврши добата на национални превозници на мали земји. И тука завршува ова.
  [​IMG]
   
  Последно уредено: 10 јуни 2017
  На Gladiatorized му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Daddy

  Daddy

  Член од:
  25 септември 2009
  Мислења:
  730
  Допаѓања:
  344
  Ок не се лути :)
   
 5. Iceman.

  Iceman.

  Член од:
  1 мај 2015
  Мислења:
  478
  Допаѓања:
  653
  Од сега САМО СТРОГО! :angel:
  [​IMG]
  Ми-8 МТ воружен со 6 UB-57-32 лансери
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На CurvaSudMilano, Gladiatorized и Корто Малтезе им се допаѓа ова.
 6. fmi

  fmi

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  12.545
  Допаѓања:
  1.700
  Има веке информации или дискусии, коj ке преземе Air Policing на македонскиот воздушен простор?
   
 7. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.991
  Допаѓања:
  1.006
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.013
  Допаѓања:
  9.070
  Пред некое време видов ми-24 како лета, изгледа ги ремонтирале
   
  На Zoran MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.991
  Допаѓања:
  1.006
  да сите кои можат летаат
  сите,
   
 10. fmi

  fmi

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  12.545
  Допаѓања:
  1.700
  Има веке разговори?
  Заев педи зборуваше за Грциja?
   
 11. TheStarOfKutles

  TheStarOfKutles

  Член од:
  20 септември 2016
  Мислења:
  473
  Допаѓања:
  730
  Што ќе се случе со Су-25 откако Македонија "ќе влезе" во НАТО?
  Топилница? Музеј? Или ќе продолжат да скапуваат на петровец? Овде на форумот не се сеќавам на насловот на темата, прочитав дека на Македонија и било забрането да поседува борбени авиони од страна на нато. Незнам колку е точно,нека потврди некој ако знае.
  Мислам дека би си останале таму на сонце и дожд.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 12. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.991
  Допаѓања:
  1.006
  mrtvi se sekako.
   
 13. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.013
  Допаѓања:
  9.070
  тенк е тоа нешто, еден ремонт и како нови ќе бидат, тие авиони се направени да бидат екстра издржливи
   
 14. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.991
  Допаѓања:
  1.006
  За жал се неупотребливи , не вреди дасе екаборира .Отпишани ко непепрспективни .
  Бар олупините д аги продадевме.
   
 15. storm03m

  storm03m А.К.А Комплексаш

  Член од:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  93
  10 јуни ден на Воздухопловната бригада. Нека е честит денот на сите припадници!
  [​IMG]
   
  На Zoran MKD, Gladiatorized и Корто Малтезе им се допаѓа ова.

Сподели преку: