Водоводџија

Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
ne se zamarajte poveke, zavrseno e[DOUBLEPOST=1552655370][/DOUBLEPOST]
леле, срамота бе...па јас сама дома си ја сменив веце шолјата, ај да речеш ново купатило па немаш дупки ова она наместено...





Bravo za tebe, alal da mu e na toj sto te cuva :cuc:;)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
алал вера, дали менуваш потисна,ламела и друк лагер за југо 55 ?
...„слаба“ сум со автомобили, додека го имав стојадин менував свеќици, ладилник, дизна чистев, менував акумулатор и истиот го полнев, менував уљето и толку... од „ занаетот“ од по дома имам ставено нови зидни плочи во купатило и кујна, подните плочи во купатило, сменив пловак на казанче, варосување и фарбање на профили на балконот, направив арматура и бетон за подот на гаража ... така нешто :X3:
Никој не ја чува, затоа сама мести шоља дома :icon_lol:
... предизвик ми се занаетчиските работи!(y)
ne se zamarajte poveke, zavrseno e
...е па што отвараш тема? за два коментара само?
...тема треба да се развива, а не ти текнало нешто и Оп темаи после пу пу не важи не се замарајте! :pos:
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
...слаба сум со автомобили, додека го имав стојадин менував свеќици, ладилник, дизна чистев, менував акумулатор и истиот го полнев, менував уљето и толку... од „ занаетот“ од по дома имам ставено нови зидни плочи во купатило и кујна, подните плочи во купатило, сменив пловак на казанче, варосување и фарбање на профили на балконот, направив арматура и бетон за подот на гаража ... така нешто :X3:

... предизвик ми се занаетчиските работи!(y)
...е па што отвараш тема? за два коментара само?
...тема треба да се развива, а не ти текнало нешто и Оп темаи после пу пу не важи не се замарајте! :pos:
Па јас барав мајстор, најдов се заврши работата и можи да се избриши темава!!!
не гледам причина повеќе да се пишува на темава

Пријатен викенд!!!:);)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
...„слаба“ сум со автомобили, додека го имав стојадин менував свеќици, ладилник, дизна чистев, менував акумулатор и истиот го полнев, менував уљето и толку... од „ занаетот“ од по дома имам ставено нови зидни плочи во купатило и кујна, подните плочи во купатило, сменив пловак на казанче, варосување и фарбање на профили на балконот, направив арматура и бетон за подот на гаража ... така нешто :X3:

... предизвик ми се занаетчиските работи!(y)
...е па што отвараш тема? за два коментара само?
...тема треба да се развива, а не ти текнало нешто и Оп темаи после пу пу не важи не се замарајте! :pos:
ти си ќерко татин син :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
...„слаба“ сум со автомобили, додека го имав стојадин менував свеќици, ладилник, дизна чистев, менував акумулатор и истиот го полнев, менував уљето и толку... од „ занаетот“ од по дома имам ставено нови зидни плочи во купатило и кујна, подните плочи во купатило, сменив пловак на казанче, варосување и фарбање на профили на балконот, направив арматура и бетон за подот на гаража ... така нешто :X3:

... предизвик ми се занаетчиските работи!(y)
...е па што отвараш тема? за два коментара само?
...тема треба да се развива, а не ти текнало нешто и Оп темаи после пу пу не важи не се замарајте! :pos:
која дизна на 101, од карбураторот ??? всушност немав никогаш заставино возило, рено 4 гтл, ама таму беше француски карбуратор, мајстор во сервис и тоа ѓо за Рено, еднаш ја одштрафи дизната за мала гас па после едвам ја намести, многу ситен гвинт, специален ... а и ладилник вадење е деликатна работа, барем кај поновите автомобили...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
која дизна на 101, од карбураторот ??? всушност немав никогаш заставино возило, рено 4 гтл, ама таму беше француски карбуратор, мајстор во сервис и тоа ѓо за Рено, еднаш ја одштрафи дизната за мала гас па после едвам ја намести, многу ситен гвинт, специален ... а и ладилник вадење е деликатна работа, барем кај поновите автомобили...


да, на карбураторот и не знам како све нешто камчиња влегуваа и јас фуууу уууу ги дував со уста и ги чистев :pos:

 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.658
да, на карбураторот и не знам како све нешто камчиња влегуваа и јас фуууу уууу ги дував со уста и ги чистев :pos:

сигурно РЕК во копот си го возела долго време
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Dali nekoj znae Kako SE vika firmata koja naogja devekti vo vodovodna instalacija I odvod? Mi tece od plafonot vo wc.Ne mozat da go lociraat kvarot.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Dali nekoj znae Kako SE vika firmata koja naogja devekti vo vodovodna instalacija I odvod? Mi tece od plafonot vo wc.Ne mozat da go lociraat kvarot.
што имаш горе, спуштен пластичен плафон, над тебе има стан /
ако си од Скопје близина на Аеродром ќе ти пратам на ПП број од искусен мајстор, не е скапџија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom