Водоводџија

Дискусија во форумот 'Дом и семејство' започната од vladok, 14 март 2019.

 1. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34
  Preporaka za dobar vodoinstalater,
  lokacija gazi baba,
  za denes !!!
   
 2. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.225
  Допаѓања:
  2.303
  Шо мака имаш кажувај
   
 3. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34
  skrsena solja
  treba da se smeni WC Soljata
   
 4. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.269
  Допаѓања:
  12.539
  pa zar takva rabota se vika majtor vo Kuka.Zemi sam izvadi starite strafovi i dipli i namestija soljata,e posle ako tece kaj komsijata mislimu ja...ili jas da dojdam da ja namestam.
   
 5. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34


  ok
   
 6. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  Купи нова и монтирај два штрафа се само, сигурно тој водоводџијата нема да ти ја купи
   
 7. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34

  jas ke si ja kupam ama nekoj treba da ja namesti,
  i minatiot pat samo mi ja zastrafija so straf bez silikon pa popusti
   
 8. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.561
  Допаѓања:
  3.859
  леле, срамота бе...па јас сама дома си ја сменив веце шолјата, ај да речеш ново купатило па немаш дупки ова она наместено...   
  На poimanemam и Bafra им се допаѓа ова.
 9. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.069
  Допаѓања:
  13.597
  Мала дигресија, не видов во кој подфорум е отворена темава, кликнав затоа што мислев дека станува збор за порно филм. :(
   
  Talicniot Tom, Јаневски, Bafra и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.933
  Допаѓања:
  4.117
  алал вера, дали менуваш потисна,ламела и друк лагер за југо 55 ?
   
  На bugy, Amaterasu, аллександар и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  958
  Допаѓања:
  717
  Моја препорака: Не ја штрафи шољата на подот, земи силикон и залепи ја, утре нема што да ти запечи, нема што да ти се расклаца, нема слаби точки, многу цврсто.
   
  На vladok му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  3.026
  Допаѓања:
  7.338
  Јас ќе ти ја наместам за 1000 ако сакаш утре, пошто денес касно прочитав инаку тарифа ми е 1500. Пиши пп.
   
 13. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.269
  Допаѓања:
  12.539
  DERIKOZA...site majstori sa isti,ovaa rabota ne vredi poveke od 300 denari.
   
 14. lazar31

  lazar31

  Член од:
  7 ноември 2011
  Мислења:
  1.883
  Допаѓања:
  1.942
  Ако, нека го одере малку... додека има овци ке има и волна. Навистина работата не чини повеке од 300 денари ама уште 700 чинат незнаењето и мрзата да се научи нешто. Луѓето не за шоља ами и за обична чешма викаат мајстори, за црево на тушот, да им ,,наместат,, машина за перење..... разбирам за такви работи да се повика мајстор или некој дрг кој ке ја заврши работата во куќа каде нема машка рака, ама некој сом оптегнат на кревет кога ке повика мајстор за такви работи заслужува бричење на суво.... Под поимот машко се подразбира дека треба да се знаат некои основни работи.....
   
 15. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.225
  Допаѓања:
  2.303
  Све сте експерти мме... Уште живеете у југославија со штрафење на шољите? Анчо ја ке ти дадам 300 денара оди намести му на човекот шољата и стај му 2 штрафа жити се...
   
  На EDCer и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.

Сподели преку: