Внимание!!!! Мажи, утре е 8-ми март!!!!1

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
И зашто толку си оптеретена со тој мочан осми март, еве сеа ме нафура и ќе ти кажам дека дечко ти, маж ти кој и да е е ќопек тежок. Ти да имаш асален маж у живот вака нема да драматизираш жено. Дај не не оптеретувај него оптеретувај го деко ти маж ти шо не те врти 2 посто па ни на 8ми март. Еве ја искрено на девојка еднаш у месец и купуем по нешто ја шетам шо сака тоа . - Зошто ? Зашто ја сакам, поштуем И НЕ ЧЕКАМ УСРАН 8ми март за да се почуствува она ко жена ! НАЛЕТ ВЕЌЕ ... кринџ муабет али морав.
Буразеру, не требаше да бидеш толку суров. Гледаш и самиот дека животото и така бил пресуров со неа. Требаше фино лепо да и пишеш 2-3 збора која таа сака да ги слушне, прочита и крај приќе.
Ево јас у име на сите неозбирни мажи. Сестро @pozdrav eden topol , нека ти биде(ше) среќен 8ми март из срца ти желим. :smirce::smirce::smirce:
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Жално е 8 Март, меѓународниот ден на жената, на мајката, да биде наречен глупав празник, бесмислен, да се спомнуваат бисери и свињи:facepalm:..жално е навистина.
Тој ден е посебен, сфатете еднаш(тие што не сфатиле досега) ...разберете еднаш вие мажи, дека не постоите за да не облекувате, да не раните, да ни купувате, да не шетате, да ни ги давате вашите картички...8 ми март не е ден за вашиот букет или некој парфем што ќе ни го поклоните,ниту е ден за жената да биде поважна од мажите(маж е тој што ке те прави жена 365 дена), значи не е поентата на празникот за тоа....Зошто ги исмејувате жените што отишле на прослава во кафеана и си дале одушка, играле, скокале?
Што прават мажите кога се у кафана, само седат и љокаат, не пијат, не галамат??
Што е срамното во ресторан во кој има музика да се игра и пее?
Жената треба да биде самостојна, своја, слободна, независна....вредноста која ја има една жена не може ниту еден маж да и ја даде, ниту да и ја врати.

Јас не знам зошто се оптеретуваш со тоа што другите мислат во поглед на празникот. За некој фудбалот или некој друг спорт е глупост и бесмислица, некој друг смета дека Валентајн е глупав празник, некој друг смета дека верските празници се глупави и бесмислени и дека религијата е зло. Тоа е поради различната перцепција на луѓето. Тоа не можеш да го промениш, само џабе ќе се оптеретуваш.

Едноставно другите не гледаат со исти очи во поглед на празникот. Доколку не ви се потребни мажите воопшто, зошто тогаш девојките односно жените се мажат? Од многу таканаречени феминистки имам прочитано и слушнато дека мажите се стока и многу други грди коментари. Не знам кога е толку лош машкиот род зошто не си барате партнерка од вашиот род? Не ги исмејуваат едноставно голем дел од нив не знаат воопшто што слават. За некои борбата за рамноправност уште не завршила.

Во кафана редовно се знае кој оди. Одат само пијаници и проста маса што шират маалски муабети и озборуваат чија жена била к***а , а кој бил педер (ова на карактерна особина се однесувало така вика и Заев). Нема ништо срамно, ако знаеа што прославуваат. Барем да не се брукаат без врска. Пола не знаат која била Клара Цеткин ( да ги прашаш ќе мислат дека била центарфор на Баерн Минхен)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.558
Јас не знам зошто се оптеретуваш со тоа што другите мислат во поглед на празникот. .... не знаат која била Клара Цеткин ( да ги прашаш ќе мислат дека била центарфор на Баерн Минхен)
Воопшто не се оптеретувам, само не дозволувам, како жена, како мајка, тој празник да замре, да се понижува и дискриминира...а дали некој ја знае Клара, не е битно, младиве не знаат ни Тито кој бил, значи нема везе тоа со одбележување на овој празник.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Воопшто не се оптеретувам, само не дозволувам, како жена, како мајка, тој празник да замре, да се понижува и дискриминира...а дали некој ја знае Клара, не е битно, младиве не знаат ни Тито кој бил, значи нема везе тоа со одбележување на овој празник.
Сметам дека во поголем дел од случаите на жената најмногу и штетат други жени. Без разлика дали станува збор за понижување или дискриминирање. Постојат и мажи кои го прават тоа, но мислам дека се во многу помал број за отворено да се плука по целиот машки род. Епа да знаат која е Клара Цеткин ќе знаат и што прославуваат. А патем никаде не реков дека треба да дозволиме да се дискриминира и понижува жената. Сметам дека има врска баш поради тоа го наведов следното во реченицата погоре.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.558
Буразеру, не требаше да бидеш толку суров. Гледаш и самиот дека животото и така бил пресуров со неа. Требаше фино лепо да и пишеш 2-3 збора која таа сака да ги слушне, прочита и крај приќе.
Ево јас у име на сите неозбирни мажи. Сестро @pozdrav eden topol , нека ти биде(ше) среќен 8ми март из срца ти желим. :smirce::smirce::smirce:
Минатата година ми го честиташе празникот, иако имавме милион рчкалици.
Каде си човече, ми недостасува твојата уникатност?

Таман да го потсетам машкиот пол за утрешниот ден да се спремат, да заборават на короната, да олабават малку;)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Минатата година ми го честиташе празникот, иако имавме милион рчкалици.
Каде си човече, ми недостасува твојата уникатност?

Таман да го потсетам машкиот пол за утрешниот ден да се спремат, да заборават на короната, да олабават малку;)
Што да се спремаме? Пошто си ми у комшии, бујрум на кафе и локум ќе дадам :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Само да не ја стегнува многу, да не го прецвика...:pos::pos:
Ај сега! Не се р'чкај ;) Комшии сме по работа, не по место на живеење, а јас кај вадам леб не вадам ...:D
Ако веќе си за машна, бирај боја:cenzura:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Цела година се жали по другарки како дечкото ја малтретира, не ја остава да излегува со другарки, ако и стисни некој лајк на инста тоа тепачки тоа драми, ама битно синоќа и купил цвеќе и поклонче и го опна на стори да гледаат сите како дечко и е "пажлив". Е од вакви лажни личности ми се превртват цревата.

Инаку цвеќарите работат 365 дена во годината а не само на 8-ми Март ;)
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Цела година се жали по другарки како дечкото ја малтретира, не ја остава да излегува со другарки, ако и стисни некој лајк на инста тоа тепачки тоа драми, ама битно синоќа и купил цвеќе и поклонче и го опна на стори да гледаат сите како дечко и е "пажлив". Е од вакви лажни личности ми се превртват цревата.

Па и тепањето и малтретирањето е некој вид на внимание за некои девојки. И сигурно ти кажала дека сите тие забрани и малтретирања се за нејзино добро. Затоа што тој од премногу љубов кон неа и го прави тоа. Вакви личности не заслужуваат ништо подобро.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Што све земја држи, ехееј!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom