Внимание!!!! Мажи, утре е 8-ми март!!!!1

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Шо знам, мене лично ми е ептен глуп празник. Порано кога сум честитал, сум се осеќал незгодно мислејќи дека е толку глуп и бесмислен празник што секоја паметна жена би ја навредило на некој начин, али глеам грото жени патат по празников. Уште ко ќе излезат у кафана 10 жени, еднаш годишно по повод 8.Март, навистина тажно изгледа сета таа патетика. Жените се повеќе од тоа у секој случај.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Шо знам, мене лично ми е ептен глуп празник. Порано кога сум честитал, сум се осеќал незгодно мислејќи дека е толку глуп и бесмислен празник што секоја паметна жена би ја навредило на некој начин, али глеам грото жени патат по празников. Уште ко ќе излезат у кафана 10 жени, еднаш годишно по повод 8.Март, навистина тажно изгледа сета таа патетика. Жените се повеќе од тоа у секој случај.
Па значењето за жал комплетно му се испервертира со овие парадиве/прославиве на кич и невкус во последно време. Инаку, убаво е да се одбележи како ден кој има(ше) некаква позитивна симболика за женскиот пол.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Па значењето за жал комплетно му се испервертира со овие парадиве/прославиве на кич и невкус во последно време. Инаку, убаво е да се одбележи како ден кој има(ше) некаква позитивна симболика за женскиот пол.
Хм, мене ми е симболика на комунизам, феминизам, што знам, не ми се баш толку симпатични. Од друга страна, така ли се вреднува нечија борба и идеал, со идење у кафана и ружа у рака, нареден ден врати се у кујна и робувај на старите традиции, затоа што си жена и така требало? Пак ќе кажам, мене ми е многу лицемерно цело тоа шоу околу 8. Март. Зборам за нашето поднебје и како кај нас се доживува цела таа непотребна фешта.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Хм, мене ми е симболика на комунизам, феминизам, што знам, не ми се баш толку симпатични. Од друга страна, така ли се вреднува нечија борба и идеал, со идење у кафана и ружа у рака, нареден ден врати се у кујна и робувај на старите традиции, затоа што си жена и така требало? Пак ќе кажам, мене ми е многу лицемерно цело тоа шоу околу 8. Март. Зборам за нашето поднебје и како кај нас се доживува цела таа непотребна фешта.
Не, и јас се насмеав погоре на таквите одбележувања. Имам баеги постови на темата "Феминизам", со цел на некаква едукација и можеби посоодветен начин на споменување на истакнати жени, за тие кои можеби би сакале нешто да читнат. Јалов труд, комплетно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
Жално е 8 Март, меѓународниот ден на жената, на мајката, да биде наречен глупав празник, бесмислен, да се спомнуваат бисери и свињи:facepalm:..жално е навистина.
Тој ден е посебен, сфатете еднаш(тие што не сфатиле досега) ...разберете еднаш вие мажи, дека не постоите за да не облекувате, да не раните, да ни купувате, да не шетате, да ни ги давате вашите картички...8 ми март не е ден за вашиот букет или некој парфем што ќе ни го поклоните,ниту е ден за жената да биде поважна од мажите(маж е тој што ке те прави жена 365 дена), значи не е поентата на празникот за тоа....Зошто ги исмејувате жените што отишле на прослава во кафеана и си дале одушка, играле, скокале?
Што прават мажите кога се у кафана, само седат и љокаат, не пијат, не галамат??
Што е срамното во ресторан во кој има музика да се игра и пее?
Жената треба да биде самостојна, своја, слободна, независна....вредноста која ја има една жена не може ниту еден маж да и ја даде, ниту да и ја врати.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Лелеееееееее уште ли со муабетов женооооооооооо божјааааааааааааааааа
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
Лелеееееееее уште ли со муабетов женооооооооооо божјааааааааааааааааа
Абе смири тензија, не врескај...нели читаш дека тие над мене ме испровоцираа со моабетите:tapp:
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
И зашто толку си оптеретена со тој мочан осми март, еве сеа ме нафура и ќе ти кажам дека дечко ти, маж ти кој и да е е ќопек тежок. Ти да имаш асален маж у живот вака нема да драматизираш жено. Дај не не оптеретувај него оптеретувај го деко ти маж ти шо не те врти 2 посто па ни на 8ми март. Еве ја искрено на девојка еднаш у месец и купуем по нешто ја шетам шо сака тоа . - Зошто ? Зашто ја сакам, поштуем И НЕ ЧЕКАМ УСРАН 8ми март за да се почуствува она ко жена ! НАЛЕТ ВЕЌЕ ... кринџ муабет али морав.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Жално е 8 Март, меѓународниот ден на жената, на мајката, да биде наречен глупав празник, бесмислен, да се спомнуваат бисери и свињи:facepalm:..жално е навистина.
Тој ден е посебен, сфатете еднаш(тие што не сфатиле досега) ...разберете еднаш вие мажи, дека не постоите за да не облекувате, да не раните, да ни купувате, да не шетате, да ни ги давате вашите картички...8 ми март не е ден за вашиот букет или некој парфем што ќе ни го поклоните,ниту е ден за жената да биде поважна од мажите(маж е тој што ке те прави жена 365 дена), значи не е поентата на празникот за тоа....Зошто ги исмејувате жените што отишле на прослава во кафеана и си дале одушка, играле, скокале?
Што прават мажите кога се у кафана, само седат и љокаат, не пијат, не галамат??
Што е срамното во ресторан во кој има музика да се игра и пее?
Жената треба да биде самостојна, своја, слободна, независна....вредноста која ја има една жена не може ниту еден маж да и ја даде, ниту да и ја врати.
некој биле за 8 март на ПРОДОЛЖЕН мини одмор

Srpska policija pomogla da se 50 naših državljana vrati iz Grčke
Ukupno 50 naših turista, od kojih 46 žena, moralo je juče da se vrati sa grčko-severnomakedonske granice u Solun, a jutros su se obratili i Ministarstvu unutrašnjih poslova i zatražili pomoć oko povratka u Srbiju.

Predstavnici srpske policije odmah su kontaktirali sa kolegama iz Severne Makedonije, nakon čega je organozovano da u pratnji policije ove zemlje naši građani pre pola sata stignu do graničnog prelaza Preševo.

А Филипче се уште нема званичен инфо колку наши жени биле за 8 март вон државата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom