Влијанието на социјалните мрежи во врска или брак? * разведени и сингл жени после 35та

Дали социјалните мрежи имаат улога во еден брак или врска?

  • Да

    Гласови: 67 76,1%
  • Не

    Гласови: 21 23,9%

  • Вкупно гласачи
    88

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.633
Поени од реакции
9.224
Ало вие со долгите реферати намалете со адреналинот. Пошто тој цел реферат нема шанси да си го кажете сето тоа еден на друг кога би се виделе во живо. Така да џабе летаат прстите по тастатура кога реалноста е друга.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Па овој шиттаров со постот може да си ти од кај знаеме? Никнејмот ти е исто шиттарски.
Форумски колега Спасителот, те почитувам од аспект на желбата и активноста за разгорување дискусии, ама не и за начинот на кој го правиш тоа. Поповршен и безсодржаен си и од најплиткото женско резонирање на темава досега.

Никнејмот е инспириран од школото за кое се образував своевремено, темата за истото во подфорумот образование ми беше и мотив за крериање на профилот па од таму и никнејмот. Ќе те оставам сам да побараш и заклучиш за што станува збор.

А за Шчќиптарите, и ние мажите а и жените можеме да учиме од нив за некои работи. А за други само да им се смееме и зафркаваме.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2020
Мислења
61
Поени од реакции
125
Игец еве и ова ќе ти го објаснам, ама ако може не ме замарај повеќе. Без навреда прост си и просто размислуваш. Значи кога размислуваш, оди ниво повеќе од површинското и малце активирај мозок плус. Ама малце.

Безбол, омилена боја на патики, Меси или Роналдо е ствар на укус. За укусите не се дискутира, море се дискутира и за нив ама ајде за овој пост нека биде дека не се дискутира.

Дискутираме јас и Перо. Перо сака да оди во хотелот на одмор кај што бев лани. Јас сум дошол до заклучок дека хотелот е катастрофален. Треба ли да му го кажам тоа на Перо или нема сега што да му објаснувам. Сум дошол до тој заклучок и што има сега на него да му објаснувам. Ок ли е или не, да споделам јас заклучок за нешто на форум. Дали е ок да го предупредам, а на крај он како си сака нели свој човек си е.

Разбираш разлика меѓу Меси Роналдо муабет и овој муабет или не?

Еве и да не го предупредувам. Ако си дошол до некои заклучоци во животот не треба да се муабети на таа тема. Не треба да се согледа другото мислење не треба онака лав муабет понекогаш? Треба да се дискутира само за теми за кои соговорниците немаат уште заклучок донесено? И ако имаат, заклучокот е вечен? Не може да се промени.

Општо треба ли да постојат дебати, дискусии и слично во животот или не? И дали мора сите да се сериозни. Може ли нешто да биде и од забава, тепање време или било која друга причина?

Значи заклучок. Едно е да одиш на тема за Меси и да ги убедуваш дека Роналдо е боље, мада ако тоа ти се прави во тој момент и имаш статистики голови или што ти ја знам терај а друго е да одиш на тема за прв крав во Грција и да кажеш, дечки пазете на таа плажа струите се јаки, тој хотел е лош, во тој ресторан се затрув.

Значи сега има две опции.

Да продолжиш да се инатиш со глупи примери и да се вреѓаш од тоа што ти го пишав и не заборавај да кажеш дека сум инцел.

Или да си направиш услуга и да си подигнеш 5 единици на АЈ Кју и да го размислиш малце ова а не е нешто сложено. И во иднина да си кажеш чекај некогаш слојот е еден ама некогаш тој е само површински ете научив јас од Сусаро нешто.

Ако си паметен ќе го одбереш второто. Ако не си, а полесно ти е така да спиеш навечер инцел сум имам мало куре мочам на криво и било кој ад хоминем што ќе ти текне. Изненади ме и одбери го второто или направи ми го денот досаден и предвидлив како Хоуп погре кој што прави копи-пејст патерн како и сиите пред неа и одбери го првото.
Druzhe edno kje ti priznaam, te biva za prazni muabeti, znaesh da nashlapash celi referati a nishto da ne kazhesh ( tuka naogjam slichnost so zhenite) a pak ne mi odgovori zoshto od koga sum jas na forumov ne sum te videl da diskutirash za nishto bitno i znachajno, ni za fotoni ni za elektroni ni za Kafka ni za nishto shto makar oddaleku bi se smetalo za znachajno i dlaboko ( osven ako muzichkite natprevari ili muabetite za Aca Lukas nw si gi stavash vo taa kategorija), ama si prv da pishuvash referati za bivshi, za razvedeni, za toa koj kolku vreme posle raskinuvanje se ozhenil, za toa kakvi mazhi sakale zhenite, na shto se palele na shto ne i slicni gluposti. Mene ne mi e jasno koj e toj mazohizam shto tebe te tera da posvetuvash tolku golem del od tvoeto vreme i enerrgija na tolku spored tebe plitki i povrshni temi???
Osven za da si ja validirash odlukata da go pominesh zhivotot sam stvarno ne gleam tolkava potreba od analizanje banalnosti od tipot drugarka ti pred 20 god shto napraila, koga mozhes da si diskutirash za Kafka choveche.

Opushti se nema potreba od validacija, nikoj ne ja osporuva tvojata odluka da bidesh samec a realno i na nikoj ne mu e gajle.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Важно ти ме удостои со одговор нели? Не знаеш колку ме израдува...
Типичен женски одговор. Прво, вртење на муабет на ЛИЧНА основа, второ од цела содржина на репликата важно е тоа дали ТЕБЕ сум те удостоил со било каков одговор и трето дали ТИ си се израдувал на тоа.
Темата беше? Или барем темата во темата која ја начна првата херојка која еднострано се повлече од дискусијата?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.828
Поени од реакции
23.312
Druzhe edno kje ti priznaam, te biva za prazni muabeti, znaesh da nashlapash celi referati a nishto da ne kazhesh ( tuka naogjam slichnost so zhenite) a pak ne mi odgovori zoshto od koga sum jas na forumov ne sum te videl da diskutirash za nishto bitno i znachajno, ni za fotoni ni za elektroni ni za Kafka ni za nishto shto makar oddaleku bi se smetalo za znachajno i dlaboko ( osven ako muzichkite natprevari ili muabetite za Aca Lukas nw si gi stavash vo taa kategorija), ama si prv da pishuvash referati za bivshi, za razvedeni, za toa koj kolku vreme posle raskinuvanje se ozhenil, za toa kakvi mazhi sakale zhenite, na shto se palele na shto ne i slicni gluposti. Mene ne mi e jasno koj e toj mazohizam shto tebe te tera da posvetuvash tolku golem del od tvoeto vreme i enerrgija na tolku spored tebe plitki i povrshni temi???
Osven za da si ja validirash odlukata da go pominesh zhivotot sam stvarno ne gleam tolkava potreba od analizanje banalnosti od tipot drugarka ti pred 20 god shto napraila, koga mozhes da si diskutirash za Kafka choveche.

Opushti se nema potreba od validacija, nikoj ne ja osporuva tvojata odluka da bidesh samec a realno i na nikoj ne mu e gajle.
Пошто како што веќе кажав а да беше со даунов ќе ме сфатеше тоа ми е интересно, така сакам и ми е ќејф а од друга страна жал ми е за многу ок дечки кои биле поебувани на многу педерски начини.

Тоа е вториот филм направен по Процес. Првиот е во режија на легендарниот Орсон Велс, самиот тој има изјавено дека од сите филмови што ги направил тој му е омилен. Го имаше на јутуб до скоро со одличен квалитет, ама гледам поради копирајт дека го тргнале.

Најдобрата дефиниција за Кафка е дека Кафка не трпи дефиниции и токму тоа го прави толку загадочен и генијален како автор. Големи имиња на светската книжевност меѓу кои и нобеловци-Томас Ман, Габриел Гарсија Маркез, Хорхе Луис Боргес, Милан Кундера, Карлос Фуентес, Салман Ружди се само дел од имињата кои го ставаат Кафка како влијание. Дел и дале свои критики на интерпретација и тоа сосем различни. Едни мислат дека Кафка цели кон религиозните тематики, други кон отуѓеноста, трети кон бирократијата, четврти кон правото, петти кон нешто сосем петто. Набоков пак се осврнува на симболиката на делата на Кафка и оди до таму што истражувал зоологија за да види на која бубачка мислел Кафка во Преобразба. Во истото дело Набоков тврди дека голема симболика игра бројот 3-3 писма стигнуваат во делото, 3 одаи се главните сцени каде се одвива приказната, 3 жени се спомнати во раскажувањето итн... Кога критичари од такво реноме и познавање имаат толку различни мислења и толкувања, јас како обичен смртник воопшто нема ни да се обидам да тврдам со сигурност било што. Од соц-реалистичките методи (кои толку ги презирам) на толкување и критика на книги ќе се сложам со една работа. За поголема веродостојност при анализа на едно дело строго препорачливо е да се земе личниот живот на писателот, неговата биографија, што се му се случувало во животот, неговите лични преференци и вкусови, подеми и падови и слично со други зборови да му се направи еден психолошки профил. Втора работа која треба да се земе е околностите во кои живеел и условите. Односно тековните историски збиднувања, локалната културата каде што живеел авторот, начинот како општеството тогаш функсионирало и било регулирано и слични параметри и варијабли. Од побитните работи аа Кафка се знае дека бил генерално асоцијална особа, имал проблеми со ерекцијата, немал многу среќа во љубовта (се спомнуваат 3 големи љубови Фелис Бауер, Милена Јесенска и Дора Дијамант), имал строг и авторитативен татко кој имал преголеми очекувања и му вршел преголем притисок на синот. Се знае дека на млади години бил анархист, атеист, пацифист и марксист за подоцна да се наврати на корените-еврејската култура, јудаизмот, ционизмот. Од друга страна станува доктор на правни науки, има значителен прогрес во кариерата и има напишани неколку повеќе стручни критики од областа на правото. Умира од туберкулоза, поточно прегладнетост затоа што не можел повеќе да голта од болки и последните зборови му биле-Убијте ме или сте убиец. Сакал сите негови необјавени дела да бидат запалени и никој повеќе да не ги види што можеби сигнализира крајна несамодоверба дури можеби и срам во сопствениот труд. Да додадеме дека Чешка е генерално резервирана земја во која луѓето се поладни, и дека тој период бил карактеристичен со зголемени технолошки иновации меѓутоа и зголемена експлоатација на трудот, огромни хангари и фабрики кои штанцаат вработени и зомбификација на човекот и токму таа зомбификација и отуѓеност Велс фантастично ја доловува не само во фимот туку и во други негови филмови на огромни библиотеки, архиви со досиеја и колосални згради а внатре нема никој.
Кафка се смета за основоположник на многу работи во литературата од надреализмот кој подоцна Андре Бретон ќе го дефинира во својот Mанифест на надреализмот и ќе го промовира со своите пријатели Луј Арагон, Пол Елијар и многу многу други, до магичниот реализам популаризиран од Маркез, Боргез и останатите претставници од тој таканаречен Латиноамерикански литературен бум, до дистопискиот роман кој ги им донсесе слава на Земјатин, Хаксли и Орвел со нивните последователни дела Ние, Храбар нов свет, 1984 и Животинска фарма, до експресинизмот во литературата кој Брехт ќе го земе како главен правец во своите драми. Со други зборови Кафка е бигбенгот на нешто што подоцна ќе биде именувано како генерална терминологија-модернизам во која спаѓаат малтене сите движења во 20-тиот век. Исто како што на Адам, Ева, Ное, Абрахам, Исак, Јаков не можеме да им ја монополизираме припадноста во чисто јудаистичка, христијанска или муслиманска религија така и Кафка не може а и не смее да се дефинира како правец. И не само тоа, Кафка поставува дилеми кои се разгледувани и од филозофски аспект па му се препишува и е разгледуван и како филозоф од егзистенцијалистичката фела.
Како што може да се види кај самиот Кафка се случувале различни и често контрадикторни вкусови, парадокси и иронии во едно општество непомалку заебано од самиот живот на Кафка. Мислам дека Кафка одлично ги сфатил тие парадокси и иронии и ги внел во своите дела. Зачудувачки ми падна моментот што Кафка кога им читал делови од Процес на пријателите, сам се смеел што остава отворено прашање дека делото го гледал и од хумористично-сатирична нота. За мене тоа беше приметно да речеме во делот кога се среќава со сликарот Титорели, и тој (Титорели) му објаснува дека има два начина како сака да му тече процесот. Еден сликар знае повеќе за правната терминологија од адвокатот претходно спомнат, и му кажува два начина кои се стварно глупи и смешни меѓутоа и крајно логични и Велс одлично го кине тоа во филмот ставајќи го К. во позиција на потење и збунетост од раскажувањето додека мали деца надвор сакаат да влезат во импровизираното живеалиште на К. Иако несомнен е правниот аспект на Процес, еден мој другар се осврна на тоа дека многу е можно и самата туберкулоза да има голем удел во делото на Кафка, он е осуден на таа болест од која бара конечен лек по санаториуми, кои само одолговлекуваат но и не помагаат и сето тоа го има направено низ призмата на правото односно неговата бранша, нешто што и јас лично често и несакајќи го правам, анализа на збиднувања низ моноколот на мојата струка. Оној монокл, златарскиот, што повеќе личи на минијатурен дурбан. Проблемот што ако така се гледа Кафка низ тој монокл се добива прецизност од еден аспект на толкувањето меѓутоа се губи визијата на големата слика. Ако пак ја гледаш големата слика ги губиш деталите. Токму тоа е стапицата во дефинирањето на Кафка.
Сето тоа ти е како интерна зафрканција. Онака седиш ти во друштво со уште 3 другарки и едната од нив кажува некој збор пример-чаша и сите почнуваат да се смеат а тебе не ти е јасно зошто. Сфаќаш само дека е некој интерна зафрканција што им се десила претходната ноќ кога ти не си била со нив, и се дур не ти ја раскажат ти не сфаќаш што е, а дури и да ти ја раскажат нема да ти биде толку смешна колку што им била на нив бидејќи присуствувале додека се случувала. Значи едино чаре е да го воскреснеме Кафка и да го прашаме-Шефе на што печурки си бил бре ти и што ти значеше тебе Процес. Неговиот одгвор најверојатно ќе почнеше со-Ах тој Макс Брод да му ебам мајката, не можеш ни на другар да му веруваш.
Во отсуство на методот на воскресение единствено ни останува методот на толкување. И тука доаѓа до најинтересниот дел. Интерпретацијата на Кафка е како сложувалка. Таман ќе мислиш дека си ги нашла аголните пузли кој нели сите на почеток ги бараат оти се најлесни за воспоставување на рамката, сфаќаш дека тие воопшто не се аголните пузли. Како одиш понатаму сфаќаш дека уствари нема аголни пузли односно дека оваа сложувалка има некоја кружна или овална форма, за после некое време да кажеш дека оваа сложувалка нема форма, за после тоа да кажеш дека веројатно е дека нема форма ама не си сигурна. Толкувањето на Кафка претставува лавиринт како што е и самиот Процес, каков што и му се случува на Јосеф К, како што и Грубах го доживува упадот на апсачите (еден Чех, еден Германец и еден Евреин укажувајќи дека кога си наебал твојата наебаност не е расистички настроена) како што... Влегуваш во лавиринт, на лавиринт на лавиринт. Односно твојата реалност станува реалноста од делото, исто како што почнува филмот на Орсон Велс


Оние децана од 9gag инспирирани од филмот Inception најверојатно истото ова би го нарекле Kafkaception. Сликовито тоа изгледа вака

http://www.google.com/imgres?q=picture within a picture within a picture illusion&num=10&um=1&hl=en&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=SlUOYI8jvmd0cM:&imgrefurl=http://www.maniacworld.com/trippy_mirror.htm&docid=XrkwjKEweXy3eM&imgurl=http://www.maniacworld.com/trippy_mirror.jpg&w=377&h=353&ei=iPALUKTYEfLE4gTp6YHNCg&zoom=1&iact=hc&vpx=1021&vpy=143&dur=605&hovh=217&hovw=232&tx=100&ty=120&sig=100869633477004747720&sqi=2&page=1&tbnh=144&tbnw=151&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:5,s:0,i:87

или како еден спот од љубимците мои Бленк енд Џоунс преработка на друга песна од Кошин (топло ти препорачувам да го изгледаш спотот)



Единствен излез од лавиринтот е да не влезеш во лавиринтот. Ама па ти веќе си таму.

Ете затоа плавоока немој да се трудиш да го сфатиш делото, оти и самиот Кафка криптографски ти препорачува да не го правиш тоа и да се заебеш како него.

И не се секирај и јас кога ќе си го препрочитам постот ќе си кажам



edit Да не заборавам

Режисерот Стивен Содерберг и сценаристот Лем Добс си го доживеале Кафка на свој начин и решиле да снимат филм онака како тие го гледаат Кафка. Филмот е фантастичен, креативност каква што ретко сум сретнал во филм со Џереми Ајронс во улогата на Франц Кафка. Импресијата ми е дотоклу поголема затоа што станува збор за еден автор толку тежок за даунлоадирање и миксање.

Гледајте го пред да го тргнат ради копирајт


Исто го препорачувам и овој анимиран филм кој го опишува животот на Кафка според неговите дневници. Креативно фо филмот е додадена нота на магичен реализам согласно делата на автророт. Осум дела се јас го ставам само првиот другите ќе си ги најдете. Филмот има доста награди добиено и тука би го пофалил режисерот за идејата и креативноста

Ај сега не замарај веќе. @Хоуп на крај ти попаметна излезе од овој со атерирањето на импулсите во твојот последен пост иако си женско. Јас критикувам кога треба, ама кога е и за машала викам машала.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
А ти најчесто како маж ли се чувствуваш? Ја мислев дека никој не може да пишува и да се расправа повеќе од жена ама тука имало неколку "машки исклучоци"...
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 405488
Кога жените ќе почнат да плачат и кукаат за нешто што не им се исполнило, виновници најчесто им е/се маж(ите).
Сега повели објасни што не ти е точно јасно, затоа што не те разбирам што сакаш да кажеш.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.633
Поени од реакции
9.224
Кога жените ќе почнат да плачат и кукаат за нешто што не им се исполнило, виновници најчесто им е/се маж(ите).
Сега повели објасни што не ти е точно јасно, затоа што не те разбирам што сакаш да кажеш.
А жените ги разбираш? Пошто и јас точно не знам што сакаш да кажеш по муабетов ми делуваш на "посебна"...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.491
Поени од реакции
9.475
Рачунај и плус бонус дали сите жени се исти. Па човече и Кафка нека е ова не може да се доведе на ред.

И толкавата омраза кон женскиот род е рамна на толкуте лоши искуства со истите или посакувани искуства барем, зошто верувам дека некои од тука од пишан збор со жена, повеќе не доживеале, па не сакам да помислам и дека пишаниот збор е само со жена од тука. Зошто навистина кај некои поединци така делува.
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
61
Поени од реакции
125
Пошто како што веќе кажав а да беше со даунов ќе ме сфатеше тоа ми е интересно, така сакам и ми е ќејф а од друга страна жал ми е за многу ок дечки кои биле поебувани на многу педерски начини.



Ај сега не замарај веќе.
Ne be druzhe ti da beshe so Daunov kje sfateshe kolku e glupo da gi smetash za glupi i povrshni zhenite a da si opsednat so niv i da pishuvash referati shto sakale na sto se palele i slichno, namesto da si diskutirash za Kafka i za fotonite.
Kje zamaram isto kako ti shto zamarash so toa chichkovskite muabeti za sluchki so drugarki od pred 20 godini.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.491
Поени од реакции
9.475
Пошто како што веќе кажав а да беше со даунов ќе ме сфатеше тоа ми е интересно, така сакам и ми е ќејф а од друга страна жал ми е за многу ок дечки кои биле поебувани на многу педерски начини.



Ај сега не замарај веќе. @Хоуп на крај ти попаметна излезе од овој со атерирањето на импулсите во твојот последен пост иако си женско. Јас критикувам кога треба, ама кога е и за машала викам машала.
Многу ти благодарам, преголема чест ми е баш од тебе ова да го прочитам. Може некогаш и ќе го изгледаме и Линч, а до тогаш добра ноќ.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.714
Поени од реакции
19.835
Жените биле желни за внимание, демек мажите нејќат ич, оваа тема да ја чита Моралнополитички ќе е горд на цел машки род, жена ве има родено, опрајте се малку со омразава.
Социјални мрежи имаат влијание на врска или брак ако бракот е веќе пред распаѓање или во повеќето случаеви е сакам туѓо свое не давам.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
691
Поени од реакции
1.573
По вторава рунда на темава до сега заклучувам дека благодарениени на едукативната алтруистичка активност овде на суси македонскио маж е просветлен и бега од македонската жена и ќе купува албанки а нашиве каурки на крај биваат ебани од албанци.

И јас сеа си мислам кај одгледувам ќерка со аспергер.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.828
Поени од реакции
23.312
По вторава рунда на темава до сега заклучувам дека благодарениени на едукативната алтруистичка активност овде нана суси македонскио маж е просветлен и бега од македонската жена и ќе купува албанки а нашиве каурки на крај биваат ебани од албанци.

И јас сеа си мислам кај одгледувам ќерка со аспергер.
Знаеш Зоки како што и кажав и како што и ете се се потврди а тоа знае да биде многу досадно понекогаш ете затоа не сакам да вадам книга. Не дека па можам таков потфат да направам ама еве да речеме дека можам. Ако имам време ќе го пишам еднаш тој еден долг пост што сум го наумил ама ме мрзи ептен. На крај знам дека ќе бидам грешно сфатен. И тоа е исто и заедничко за двете страни. Реков исто како да кажам Не влегувајте во кафез на гладен лав. Тие од ПЕТА тоа ќе го толкуваат како омраза кон лавовите, а тие што сакаат да ги истребат лавовите како потврда дека лавовите треба да се истребат. А нити на едното сум целел нити на другото. Жените ќе мислат дека ги мразам, инцелите ќе мислат дека им ја оправдуваам омразата кон жени. А напротив, јас жени сакам...
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
691
Поени од реакции
1.573
Знаеш Зоки како што и кажав и како што и ете се се потврди а тоа знае да биде многу досадно понекогаш ете затоа не сакам да вадам книга. Не дека па можам таков потфат да направам ама еве да речеме дека можам. Ако имам време ќе го пишам еднаш тој еден долг пост што сум го наумил ама ме мрзи ептен. На крај знам дека ќе бидам грешно сфатен. И тоа е исто и заедничко за двете страни. Реков исто како да кажам Не влегувајте во кафез на гладен лав. Тие од ПЕТА тоа ќе го толкуваат како омраза кон лавовите, а тие што сакаат да ги истребат лавовите како потврда дека лавовите треба да се истребат. А нити на едното сум целел нити на другото. Жените ќе мислат дека ги мразам, инцелите ќе мислат дека им ја оправдуваам омразата кон жени. А напротив, јас жени сакам...
Знам дека ги сакаш ама знам и дека си љут но на тој памет што го носиш сигурно си се запрашал дали допринесуваш за баланс или обратно. Факт е дека си гуру на инцел лобито овде иако не си женомрзец... но мислам дека ти годи... прпс моменат.
Напиши ја книгата но те молам додади и решенија на проблемот... ја у мојата огорченост пример одлучив да одгледам и покажам прекрасна жена.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
2.379
Не знам чуму овие кавги и ширење омраза, едниве пробуваат да докажат дека жените се глупи и дека не заслужуваат почит,

а другите па дрва и камења против разведените жени, среќа нема разведени жени на форумов оти ќе се навредеа, зафатени се со своите дечковци и мажи се шетаат во град.:icon_lol:

А што се однесува до инцелите, нада последна умира, ама секогаш кога нешто не иде а сте покушавале неколку пати, значи мора да е до вас,знам дека најтешко е грешката да се бара во себеси, но уште потешко е да се замижува пред фактите......

Па и некој член што спомна најстрашната работа не е да се остане сам, има и пострашни работи во животот,,... вие до скоро 40 сте издржале без жени, па сеа за уште малку не е ни проблем, како викаат за тие неженети над 40, за уште малку не ви ни требаат жени, зашто повеќе од пола живот сте го поминале без жена.

И за крај краева, човек секогаш треба да го прифати тоа што неможе да го промени, за да има мир, а тоа е најважното. Душевен мир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom