Владини ветувања

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
denes e mojot naj deprimiracki den vo mojot zivot jas kako licnost za vreme na celava kampanja bev izlazan i izmamen od vladata jas sum clen na VMRO i toa nema da go smenam no sakam da kazam deka kako covek zateknat vo edna neprijatna situacija od koja se zateknati i 12 sela vo prespa i od koi sela godisno vleguvaat od 10-15 mil evra a za koi vladata ne e spremna da intervenira

1 kako i site prespani taka i nie si proizveduvame jabolka investirame i se trudime naseto proizvodstvo da e so najvisok kvalitet no kvalitetot zavisi od navodnuvanjeto koe osnoven preduslov

2 poradi odredena grupa na kriminalci i ograbuvaci na staro zelezo i bakar vo pumpenata stanica vo pretor bea obieni i ukradeni pumpite i transvormatorite
po sto sega taa ne e vo moznost da pumpa voda za navodnuvanje i e napravena steta od 107000evra

3 za ovoj problem bese navremeno i policijata i vladata policijata da gi otkrie storitelite a vladata da pomogne okolu sanacijata
sto se sluci dojde milosevski i zamenicka vo ministerstvoto za zemjodelie margarita i ni obeekaa deka steta ke bide sanirana po izborite vednas ni predlozija eden model 50:50 ili pola pola nie prifativme itaka da napravime pa potoa ni rekoa deka ako na izborite dobijat 4000 glasa na nivo na prespa deka ke go napravat cel


4 dobija 4300 i za prv pat pobedija na izbori i denes kako od grom od vedro nebo pretsedatelot na vodnata zaednica ni kaza deka nema sansa ovaa godina niz sistemot za vodosnabduvanje da proteci voda

5 e sega nas ni ostana poslednata nades so blokadi na patniot pravec bitola -ohrid da se borime za naseto pravo kako lojalni gragani na drzavava
ke se borime ednas i drzavava da i stane jasno deka i na nas ponekogas ni e potrebna nejzinata pomos isto taka spremni sme da se otkazeme i od 3 godini od subvenciite koi ni sleduvaat bidejki stepenot i procesot kaj ovie rastenija na razvojot ne trpi zaostatok ako ovaa godina se isusat potrebni ke bidat 10 -15 godini da se popravi stetata

6i krajnoto najnepozelnot e sto nie ako gi zagubime nasite ovostarnici poradi nesovesnosta na drzavata taa ke se najde na sud
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
ti vo koja iluzija zivees ....17 godini ne lazat politicarite i ke prodolzat da ne lazat
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
inaku zal mi e za ova ..svesen sum sto ova znaci za egzistencijata na mnogu Resenski familii..gi podrzuvam site vasi blokadi i akcii za da dobiete voda pak
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
fala na pdrskata
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Селтик ако ова е точно под итно блокада и на сите можни телевизии како мандаторот уште во првите неколку дена од победата си ги прекуршува ветувањата.
Бидејќи сум повеќе од сигурен дека не им дошло до 100.000 евра.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ќе ги дадат.
Ако навистина кажале така тогаш најбрзо што може нека одат претстасвници во Скопје, нема логика да најават изградба на магацин од 40 милиони а да нема што да се стави во него а ниту се доволно луди да изгубат гласачко тело.
Лично бев присутен кога Антонио и заменик министерот за земјоделие го потврдија тоа.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
i jas toa vikam nekako ovaa prespava nasa e vo mediumski mrak
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Ќе ги дадат.
Ако навистина кажале така тогаш најбрзо што може нека одат претстасвници во Скопје, нема логика да најават изградба на магацин од 40 милиони а да нема што да се стави во него а ниту се доволно луди да изгубат гласачко тело.
tie moze da i dadat ama koga tie vikaat i deka ke go napravat zatvoren s-em za do godima ama nasiov problem e godinasen
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Iskoci na televizija i kazi deka ke se zalis i do Solana,
deka ste izmameni i da prodolzi so pritisok da gi ponisti izborite. Mislam deka ke im se digne kosata na vladata od takva izjava :tv:
I mislam deka togas ke im sprpa, posto covekot e zakon u "drzavava"...
i kje bide voda...
a ovoj pak posle ke im, ni go spika...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Тоде, нема теорија за само 50 000 евра да загубат гласчко тело и доверба која што ја добија НЕМА ШАНСИ.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
селтик... и сите селтици и разни јунаци Македонци и Македонки и нашите сограѓани, од Албанци до Турци и Штурци...

се ок, ако ветиле и не го исполнат ветувањето, има начини на изразување на незадоволство, меѓутоа, некако „многу лесно“ си ја правите :)

nie ako gi zagubime nasite ovostarnici poradi nesovesnosta na drzavata taa ke se najde na sud
Шо е крива државата како држава шо некој ги украл пумпите? :toe:

Казни го политичарот и полицаецот, ако не си ја завршат работата...
казни политичка партија, казни пратеник, си има начини...

Ама на кој е та држава бе?

Па вие сами не ја гледате ко наша, сакате други да ја гледат ко наша?

Малку се сите судој во Македонија за да мојте да се судите заради меѓите, па уште украдените пумпи за пред суд во Брисел се...

Се прашувам некогаш дали можеби како народ сме заслужиле нешто подобро од есдеес...

Замисли си ја ситуацијата...

Ти влегвам дома, ти го крадам болјеро. Ти немаш топла вода. Настинваш, и така настинат, пошо ти чади глата, ќе одиш да си ја тужиш куќата?

Или ќе го бараш арамијата , или онај шо треба да го брка, а не го брка арамијата?

Дај почнете да правите разлика малку... Не паѓајте на најперфидните демагогии, ве молам.

Ме подсети со муабетов на еден од моите најдобри другари... Пеце Нервата...

Беше во една од Специјалните Единици, од првите денови во 2001 активно вкључен во борбата со терористите, подоцнежните „борци за права“.
ЛАВ чоек, мечка да го види ќе се стопи...

Пред кратко, јас му објаснувам дека опстанокот на државата е загрозен, дека е ПРЕСУДНО да ја браниме можеби ко никогаш до сега, дека мора масовно да се искаже протест против политиката на Грција...

а тој ПОРАДИ ПОЕДИНЦИ, кои „му ја украле пумпата“, односно (смислено) ги деморализираат и деградираат нашите бранители од 2001ва, е ЛЈУТ на ДРЖАВАТА и дава пауални изјави од типот „ма за кур ми е и држава и име, јас ќе гинам тие пари за то ќе ни барат?“

Така и ти...

Некој ви украл нешто многу потребно, пумпи за вода... Како прво, арамијата е некој кого го познавате, а второ, не дојде државата да укради, туку некој арамија.

Него лјути ми се, искршете му ги коските ако полицијата не го реши случајот, ама не ја плукај државата, најмалку пред Брисел...

Кај ќе одиш да се жалиш, кај оние шо (смислено) не туркаат во пропаст?

Тие мислиш ќе ти помогнат?

(гледајте само шо им прават и на Стојков и на Стојанче Ангелов... ним лебот од маса, вас овоштарниците, на некого трет нешто трето...)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Се надевам нема да изиграат, само сепак јас би реагирал и јавно.

Треба жестока критика и пресинг, да не се провлекуваат од грешките со ветувања.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ПОЛЕКА, ветија 50% помош од 107 000 евра, другите сами да ги обезбедиме, пумпите не беа украдени туку беа демолирани, полицијата ОДБИЛА да земе отисоци и да поведе истрага...
Антонио лично бидејќи ова не му е во ресор не вети ништо, тоа му го остави на заменик министерот, одлуката да ни се помогне не беше за купување поени (сега незнам колку случајно се случи пумпите да се демолираат среде изборна трка и тоа баш на нив да се уништи најскапиот дел), а помош ќе има, дури и Коњановски се нафати монтирањето да биде со работници од РЕК за да биде што побрзо.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
serdar nesi vo pravo vodostopansvo makedonija e drzavna firma na koja jas i site ostanati 50 godini i plakame nadomest pokraj nadomestot za iskoristena voda(promenlivdel)nie plakame i nadomst za odrzuvanje i saniranje(stalen del) na s-emot kako moze drzavna firma na koja redovno i se plakaat pari da nema strazarska sluzba .

inace ova e otvoranje na pandorinata kutija za manipulaciite koi gi pravati opstinata + vlasta sega vo prespa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom