Владимир Талески за градоначалник на Битола

Дали на наредните избори ќе го поддржите ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ за градоначаник на БИТОЛА?


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ - ЗА БИТОЛА?

ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ - ЗА БИТОЛА?
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
темава е само за битолчани така? :baeh:
 
Член од
8 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
Не мора да значи дека е само за Битолчани за сите оние кои имаат дојдено пред 2005 и сега да ја видат разликата што е во Битола. Дали Битола во 2005 беше подобра или сега 2009 на чело со Владимир Талески.
темава е само за битолчани така? :baeh:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
1ва работа: темава ја имаш отворено 3 пати.
2ра работа: не сум од Битола.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
А бре Бојане, 100 теми отвори за Двојче. Дај малце олади. :tapp:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да бев од Битола ќе гласав за него...ама не сум...
 
T

tino097

Гостин
Јас ќе гласам оти ќе ни напрат голф игралиште негде кај Братиндол-Ротино и вака како невработен ќе ми биди исполнето времето играјќи си со останатите невработени другарчиња
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
CESTITO KOMPJUTER OD VLADATA
TI SIGURNO SI EDEN OD TIE STO VIKAA "ua"koga grujo ja kaza najvulgarnata recenica do sega .citiram"gledam NEKOj odi navamu natamu ,i kazuva deka i ON bil kandidat na vmro dpmne,ama jas ke vi kazam toa nema vrska nie imame samo eden kandidat ,nie imame eden za site a toa e george ivanov"zatvoren citat

samo da mu kazam na premierot na site gragani vo makedonija
toj NEKOJ ima ime i toa ubavo ime se vika LJube
ne odi navamu natamu,tuku odi kaj sto go bara i podrzuva narodot
toj POCITUVAN G-DIN LJUBE ima maticna politicka partija VMRO-DPMNE,znaci ne laze
a na ovie izbori e nezavisen kandidat,podrzan od poveke od 10000 potpisi,clenstvoto vo vmro dpmne go zamrzna ,no sekogas ke ostane dostoen NA VMRO
 
Член од
8 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
Имаше мала збрка со темите затоа сега имаме само една тема. Поздрав
А бре Бојане, 100 теми отвори за Двојче. Дај малце олади. :tapp:
Им се извинуваме на сите оние кои сакаа да дискутираат поради настаната забуна што настана.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Па ајде кажи ми ти неколку аргументи зошто треба да се смени овај градоначалник? Кажи ми барем 5 изреализирани проекти што ги има направено СДСМ во Битола се разбира освен тоа што ги затвори сите поголеми економски капацитети. Дали Вршковски од СДСМ направи една улица во градот, нема таква улица. Се сеќавам дека булеварот 1-ви Мај 2 години седеше потполно разрушен со тампон и едвај со Германска донација се асфалтираше и тоа во 21-иот Век. А ти дека очигледно си потплатен да пишуваш, прашај и секој оној кој е неопределен, или пак од СДСМ кажуваат дека РЕЗУЛТАТИ ги има ама не сакаат јавно тоа да го признаат.Не заборавајте да заокружите бр.4 за ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ
Ај не мачи бе жити Господ.
Зошто секогаш кога Вмровците немаат аргументи се обидуваат да се извлечат со споредба? Ај кажи ова, ај кажи она.
Каде е културата развиена во Битола?
Тоа и` е потребно на Битола!
Го поддржувам Пикасо максимално.
 
Член од
8 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
Вие немате аргументи сдсмовците ние ги имаме аргументите само ќе ви посочам еден. Битола град на културата за 2008 година.
Ај не мачи бе жити Господ.
Зошто секогаш кога Вмровците немаат аргументи се обидуваат да се извлечат со споредба? Ај кажи ова, ај кажи она.
Каде е културата развиена во Битола?
Тоа и` е потребно на Битола!
Го поддржувам Пикасо максимално.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
CESTITO KOMPJUTER OD VLADATA
TI SIGURNO SI EDEN OD TIE STO VIKAA "ua"koga grujo ja kaza najvulgarnata recenica do sega .citiram"gledam NEKOj odi navamu natamu ,i kazuva deka i ON bil kandidat na vmro dpmne,ama jas ke vi kazam toa nema vrska nie imame samo eden kandidat ,nie imame eden za site a toa e george ivanov"zatvoren citat

samo da mu kazam na premierot na site gragani vo makedonija
toj NEKOJ ima ime i toa ubavo ime se vika LJube
ne odi navamu natamu,tuku odi kaj sto go bara i podrzuva narodot
toj POCITUVAN G-DIN LJUBE ima maticna politicka partija VMRO-DPMNE,znaci ne laze
a na ovie izbori e nezavisen kandidat,podrzan od poveke od 10000 potpisi,clenstvoto vo vmro dpmne go zamrzna ,no sekogas ke ostane dostoen NA VMRO
значи убаво си кажа го замрзна а тоа значи дека не е моментално член на таа партија и неможе да се декларира како вмро-дпмне а тука темата беше ако не се лажам двојче и ако бев од битола ќе гласав за него не за нешто друго незнам што и како направил за битола но неговата смиреност и интелектуална способност ми кажуваат могу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom