Влада на Македонија

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
И чија е вината сега, русите, американците, грците, бугарите, србите...кој ни е кабает?
Соседите сигурно ни се кабает.Ама најголема вина имаат нашите политичари кој од пуста желба за власт спремни се на секакви понижувања.Голема заслуга за македонскава жива песок во која пропаѓаме имаат и партиските војници на кој освен државната цицка,ништо друго не ги интересира.Се на се во шах-мат позиција сме.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.402
Поени од реакции
7.851
Вака те учат на аџилак во Маџарска :icon_lol:


Соседите сигурно ни се кабает.Ама најголема вина имаат нашите политичари кој од пуста желба за власт спремни се на секакви понижувања.Голема заслуга за македонскава жива песок во која пропаѓаме имаат и партиските војници на кој освен државната цицка,ништо друго не ги интересира.Се на се во шах-мат позиција сме.
Ако сакаш да кажеш дека не дупи кој како сака затоа шо сме недоветни како народ, потполно се согласувам. Не може од 8-16ч да ја глодаме државата и да правиме мајмунлоци, после тоа до кај приквечерина да критикуваме како не чинело образованието, здравството, дупките по патот, па доцна навечер да продаваме патриотизам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.373
Вака те учат на аџилак во Маџарска :icon_lol:
Toa se lesno proverlivi fakti, ne e toa nekoja tajna ili pak se desavalo pred 1000 godini.
E sega toa sto ne vi e po kef pa kako imavte samo najdobri nameri (demek ne bevme tolku glupi) ne ja menuva mnogu realnosta.
A da, na izbori se glasa Za nekoj a ne Protiv. Takva opcija ne postoi ni tuka ni bilo kade ama ete posto ocigledno ve nagrizuva malce sovesta, i so pravo bi rekol, slobodno tesete se so toa deka ste glasale protiv. Pak da glasate protiv sledniot pat.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.402
Поени од реакции
7.851
Toa se lesno proverlivi fakti, ne e toa nekoja tajna ili pak se desavalo pred 1000 godini.
E sega toa sto ne vi e po kef pa kako imavte samo najdobri nameri (demek ne bevme tolku glupi) ne ja menuva mnogu realnosta.
A da, na izbori se glasa Za nekoj a ne Protiv. Takva opcija ne postoi ni tuka ni bilo kade ama ete posto ocigledno ve nagrizuva malce sovesta, i so pravo bi rekol, slobodno tesete se so toa deka ste glasale protiv. Pak da glasate protiv sledniot pat.
Нема потреба од тешење, ете да ти олеснам да не се напнуваш многу, чиста аритметика е во прашање, два гласови кои произлегоа чисто од шарените беа ЗА наспроти осум гласови ЗА од ДПМНЕ како поддршка на уставните измени и промената на името. Вие мега патриотите од ДПМНЕ ги гласавате тие пратеници, штампавте маички со нивните ликови, правевте графити, ги тетовиравте...белким имаш толку а`кл да заклучиш шо е потрагично.
Зошто завршивте со преку 100к гласови помалку од 2016 а очекувавте да ја победите власта со преку 200к гласови вие си знаете.

Уште потрагично е шо СДСМ преку членството суптилно се обидува да ја префрли топката на шуто рогатата револуција шо би рекол лидерот нивни, кобајаги на грешка дојдоа на власт.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Нема потреба од тешење, ете да ти олеснам да не се напнуваш многу, чиста аритметика е во прашање, два гласови кои произлегоа чисто од шарените беа ЗА наспроти осум гласови ЗА од ДПМНЕ како поддршка на уставните измени и промената на името. Вие мега патриотите од ДПМНЕ ги гласавате тие пратеници, штампавте маички со нивните ликови, правевте графити, ги тетовиравте...белким имаш толку а`кл да заклучиш шо е потрагично.
Зошто завршивте со преку 100к гласови помалку од 2016 а очекувавте да ја победите власта со преку 200к гласови вие си знаете.

Уште потрагично е шо СДСМ преку членството суптилно се обидува да ја префрли топката на шуто рогатата револуција шо би рекол лидерот нивни, кобајаги на грешка дојдоа на власт.
8 уценети пратеници се криви а 2 милиони Македонци се прави што си седеа на газот и се ситеа колку години ќе лежи Грујо. Секогаш имало изговори место да се погледнат во огледало и да речат може сум јас. Исто како што Германците имаат колективна вина за Нацизмот имаат и Македонците за Името. Да сме малку самокритични или уште ќе бараме кривци во Зајко, Мицко и што ти ја знам кој.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.402
Поени од реакции
7.851
8 уценети пратеници се криви а 2 милиони Македонци се прави што си седеа на газот и се ситеа колку години ќе лежи Грујо. Секогаш имало изговори место да се погледнат во огледало и да речат може сум јас. Исто како што Германците имаат колективна вина за Нацизмот имаат и Македонците за Името. Да сме малку самокритични или уште ќе бараме кривци во Зајко, Мицко и што ти ја знам кој.

Потполно се согласувам, никој друг сем ДПМНЕ И СДСМ не бил на власт од независноста до денес, нема тука никакво алиби за никој.
Партиите на албанците се башка вилает, јбга, така се испазариле.
Токму поради се тоа шо си го напишал ги поддржувам Левица.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.183
Поени од реакции
561
8 уценети пратеници се криви а 2 милиони Македонци се прави што си седеа на газот и се ситеа колку години ќе лежи Грујо. Секогаш имало изговори место да се погледнат во огледало и да речат може сум јас. Исто како што Германците имаат колективна вина за Нацизмот имаат и Македонците за Името. Да сме малку самокритични или уште ќе бараме кривци во Зајко, Мицко и што ти ја знам кој.
Нема потреба од омраза.
Албанците и Македонците живееле на овие простори иљадници години. Само последниве 30 години и нив и нас не кошкаат а они си пунат џебовите додека нашите се празнат.
Ние од Левица викаме дека може сите заедно да живееме на ова парче земја сложно и без насилија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.373
Нема потреба од тешење, ете да ти олеснам да не се напнуваш многу, чиста аритметика е во прашање, два гласови кои произлегоа чисто од шарените беа ЗА наспроти осум гласови ЗА од ДПМНЕ како поддршка на уставните измени и промената на името. Вие мега патриотите од ДПМНЕ ги гласавате тие пратеници, штампавте маички со нивните ликови, правевте графити, ги тетовиравте...белким имаш толку а`кл да заклучиш шо е потрагично.
Зошто завршивте со преку 100к гласови помалку од 2016 а очекувавте да ја победите власта со преку 200к гласови вие си знаете.

Уште потрагично е шо СДСМ преку членството суптилно се обидува да ја префрли топката на шуто рогатата револуција шо би рекол лидерот нивни, кобајаги на грешка дојдоа на власт.
Klince batali tie muabeti. Eve odma mnogu prosto i ednostavno ke to objasnam za duri i ti da mozes da sfatis.
Nemase prespanski, nemase bugarski, nemase tiranski. Se sluci sarena revolucija i site gluposti sto proizlegoja od nea. Posle nea imas prespanski, imas bugarski i imas tiranski. Toa e fakt, kolku i da sakas da se amnestiras ili izvrtis, sepak toa e fakt.
Mislam tesi si se ti, tvoe pravo no jas da sum na tvoe mesto prvo bi se zaprasal kako mozese da bidis tolku slep na oci i da ne go vidis ociglednoto. Logikata i rezoniranjeto slabo nesto. Po takvo promasuvanje jas da sum na tvoe mesto ne so nema da se kurcam tuku i serizno ke razmislam dali voopsto imam kapacitet za osnovno pred kooperacisko bistrenje politika ne pak za nesto drugo.
Ama toa jas, Ti od druga strana em suto em bodes. Mene iskreno bi mi bilo sram voopsto da pisam tuka, a ne pak da se pravam pameten. Generalno si custvuval vina ili ne iskreno ne menuva mnogu mnogu sega. Trebase pred toa da mislis na posledicite. Zosto ne si razmislil samo ti si znaes. Ete ke recime deka si imal samo najdobri nameri :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom