Ви се случило ли некoгаш фризерот да ве "осакати"?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Хаха... шојма да ме осакати, војничка фирзура е стандард, кај кој и да појдиш бербер сите знаат да ја стрижат :), така да си неам мака до сега видено.

А и коса е јебига, расти, за 2 месеци пак треба да се стрижи.


П.С. Немојте главата само за стрижење да ви служи.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
ме нема онака убаво осакатено ама се нервирам кога ќе им кажеш само врвови да скратам а они уште 10 цм повеќе:nerv:
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
Кој баксуз сум јас само ...умирам за долга коса и сите околу мене ги замарам ,и отечувам...и се , и на крај ме ошутуват...така!!!!
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Само нека смее да ме осакати пак јас има да ја осакатам...Косата ми беше вистинска свила за да на крај морав да ја носам приберена,а за шишките да не зборам.Ко пасена да бев од напред,срека можев да ја приберам во шнола инаку немаше да излегувам од дома со месеци.:icon_lol:
 
П

Пепси_

Гостин
Ошутено ја носам така да нема шанси да ме промаше некој :) :) :)

Патем за коса кога ќе слушнам дека плачел/а некој/а ми иди да си пукам во главата О_о
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ошутено ја носам така да нема шанси да ме промаше некој :) :) :)

Патем за коса кога ќе слушнам дека плачел/а некој/а ми иди да си пукам во главата О_о
немој да си пукаш ти углавата. трба на тој/таа да се пука углава

инаку на темава. ми се има мн пати да ме УНАКАЗИ вербер али јбг не си набивам комплекси коса е расте сепак. фала боги и брзо ми расте :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Патем за коса кога ќе слушнам дека плачел/а некој/а ми иди да си пукам во главата О_о
Не си сигурно женско...не знаеш какво е чуството кога имаш пократки шишки отколку што треба a притоа си платил,за што?да личиш на пасен :pos: :icon_lol:
 
П

Пепси_

Гостин
Не си сигурно женско...не знаеш какво е чуството кога имаш пократки шишки отколку што треба a притоа си платил,за што?да личиш на пасен :pos: :icon_lol:
Ќе одиш кај некој проверен фризер и додека те стрижат нема да мижиш или муабетиш ќе гледаш и ќе објаснуваш каде и колку да те скрати.....а не секој месец на нов фризер :) :) И сепак стојам на тоа дека е глупо да се плаче за коса
 
Член од
25 декември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Sama se sisam sama se farbam se sama si pravam na kosava.
 
I

Ivanovska

Гостин
Ми се има случено еднаш. Ме направи толку неубаво, што ми идеше да си ги земам парите назад и да ја треснам со нешто по глава. :D
 
V

Vollstandig

Гостин
Се случило и тоа многу пати, ама се најдуваат добри фризери, секогаш гледајте дали фризерот работи 1-3 години или има долго искуство повеќе од 15 години, идете кај такви знаат да ви погодат фризура:)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ми се случило кога се шишав, ме направија како печурка во главата.:eek:
 
A

Auditore

Гостин
За машка фризура се знае бе, ќе идеш кај бербер/фризер кој ја има толку разработено раката и толку е прецизен што неможе да те осакати, а не кај стилисти дрн дрн..
Еднаш реков ќе идам кај еден фризер, не е бербер :giggle:, кога се вратив дома, цел унакажан бев, врска си немаше човекот, па мораше на кец да се шишам после.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
11.693
Во средно кога правев фризури со подугачка коса откако ми ја направи 0.5-1 десната страна а 1-1.5 сантима левата(за ко че сум ја чешлал на десно да ми доела иста Ме утепа со муабетот хахахах Ама кај него одевме за мезење повеќе, се расфрлаше со бисери така да простено му беше.
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Ми се има случено 2-3 пати у најмала рака. Ако се смета и тоа надвор од очекувањата тогаш повеќе од 10 пати.
Интересно ми беше помал, ко ме осакати еден ептен... гледаше формула 1 додека ме стрижеше, и ми удри рецка под 45° у шишките али онака мртов ладен као да му беше у план, и така ме остави... ја дома ко си отидов приметив... оти немам навика да ја чепкам косата додека не се измијам (а тогаш немаше миење после стрижење) :) И шо беше најинтересно ми прави реклама од ко заврши... „Да им кажеш на другарчињата до осмо одд шо се за 50 денари стрижам“. Ја прва бев тогаш... камо ли да бев осмо барем ќе знаев зошто сум осакатен... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom