Ви се случило ли некoгаш фризерот да ве "осакати"?

Член од
15 мај 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
bas me interesira so mislite na ovaa tema bidejki jas minatiot pat nemozev da se prepoznaam:ija:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Мене не, али на другарка ми увото и го пресекоа, девојчето си отиде дома облеана у крв, и изгледаше како Круела ДеВил, пола коса кратка пола долга. Комедии беше. Од тогаш на флизер нема отидено дома се стриже.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
ми се има десено
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
да...... ме ошишаa кратко како офчичка.... и оттогаш више не одам на фризер.... сама дома си се шишам..... подобро ја да се упропастам барем нема да ми биде криво толку... :)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Me unakazaa u Italija,me ishishaa za 2 minuti i mi zemaa 40 evra(nikad nema da gi prezalam::) Frizurata mi bese ista samo 1 cm pokratko,svasta!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ne.
Imam frizernica, i nikogas ne me utnale.A i da me utnat, moe si e pa gajle mi e:je:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
секогаш... затоа више две години не сум се шишал :pos: :pos: :pos:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paaa ko kopilj ednas me unakazija ali ne wese loso tuku ja nejkev takva smizlarska frizura :) i ednas bev primorana da bidam unakazena poso bratuced mi mi zalepi mastika u kosa,a sea ja pustam kosata taka da po 1cm ja kratam i nema sto da me utnat :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
ac|d напиша:
ми се има десено
Ти се има десено и што? Дај опиши малку на што мислиш, доста само по една реченица или еден збор пишуваш:) Дај малку кажи како те „осакатил“!

Мене ми се случило да ме ишиша малку накриво, па сум одела кај друг фризер да ја опрај малце косата. Ама после тоа, уште еднаш не влегов кај „секачот“.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Meне за полуматура ми иба дете берберот. Класика си одев кај тој бербер и ме шишаше, Унпрофор или НБА во зависност од сто е поактуелно а иначе истата фризура и дојде полуматура и ај од сабајле да се скратам си реков и тргнаве со другарот заедно да се средиме. Ама место калфите кои добро гледаат, на смена беше само газдата кој не носеше наочари, туку тегли и уште еднаш ке повторам ни иба дете.

Ај јас пократко се шишав и не се приметуваше (изглеа ја се шипав тогаш Унпрофор) а другар ми Унпредепт беше за никаде, со дупки, пократко од едната страна и му се смееа.

Кој неверува дека постојат стилови на фризури, Унпрофор, Унпредепт, НБА, АЛан Брос, нека изрази желба ке го однесам до ден денес уште стои ценовникот (да не речам менито) и уште шѓишаат по истиот терк :)
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
SNooPy напиша:
bas me interesira so mislite na ovaa tema bidejki jas minatiot pat nemozev da se prepoznaam:ija:
Eeee snoopy be znam kako ti e posto i dvajcata se sisame kaj Baki!!!:pos::pos::pos::pos::pos:
Nie praime golema greska sto ideme rano da se sisame treba da go pogodime momentot koga e otreznet od prethodnata vecer!!
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
da i toa pred 2-3 meseca,nekolku prameni mi bea podolgi od desnata strana a imav i dupka :S ali ne se primetuvase tolku pa si terav :) a denes se sisav i me pogodia taman sum sea :je:
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Мене ми е се наредено.Берберот ми е у зграда,шиша за 80 ден.(мада никој не му зима кусур од 100 ден,али пак:) ),дечкото шиша топ.Еве више 2 години како се шишам кај него и неможам да се пожалам.Башка коа и да треба нешто ново да ми се праи,ќе си го сликнам од монитор со дигиталката (пошо неам принтер) ќе му покажам,и ме праи ист ко на сликата.
А за утињање,ако некој каже дека никад се нема заебано лаже.И ја сум таков,се шишав ко копиљ кај еден дедо и редовно ме праеше бербат,ама копиљ ко копиљ,шо знам ја.И после тоа малце си подпораснав и ете сеа,стално на шишање кај "Фоче".
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Radical Boy напиша:
Meне за полуматура ми иба дете берберот. Класика си одев кај тој бербер и ме шишаше, Унпрофор или НБА во зависност од сто е поактуелно а иначе истата фризура и дојде полуматура и ај од сабајле да се скратам си реков и тргнаве со другарот заедно да се средиме. Ама место калфите кои добро гледаат, на смена беше само газдата кој не носеше наочари, туку тегли и уште еднаш ке повторам ни иба дете.

Ај јас пократко се шишав и не се приметуваше (изглеа ја се шипав тогаш Унпрофор) а другар ми Унпредепт беше за никаде, со дупки, пократко од едната страна и му се смееа.

Кој неверува дека постојат стилови на фризури, Унпрофор, Унпредепт, НБА, АЛан Брос, нека изрази желба ке го однесам до ден денес уште стои ценовникот (да не речам менито) и уште шѓишаат по истиот терк :)
:pos::pos::pos::pos: Ме умре од смеење постов....

Иначе ДА. Ми се случило да ме осакатат, и тоа ’проверени’ фризери, со препораки од сто луѓе добиени дека тој/таа е стварно добар екстра шиша ова она... Лани бев ептен нафурана на една конкретна фризура шо не е уопште тешка за праење, отидов неколку пати кај различни фризери, им објаснив убаво и тачно како сакам да ми изглеа косата, а крајниот резултат беше нешто сосема спротивно од тоа.:nesvest:
Али последниот пат ми се погоди фризерот (исто по препорака од другарка, познат фризер) и мислам дека веќе нема потреба да мењам.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Mи се има случено. Eдната страна ми ја направија по кратка а другата подолга ама не се забележуваше многу, а и тогаш бев мала... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom