Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Да нема фотошоп,но има дупла експозиција, јамболијата сеуште се гледа од предходната слика.
И не само тоа не е само до раката, јамболијата е како подуена и поместена а не е туку е од предходната слика. и јасно се гледа човечка фигура како посега по нешто, и раката не е на ногата туку е далеку од неа.Прегледај го приврзокот 32859
Се гледа креветот од предходно предходната слика била сликана од страна а втората во чело е сликана.
Деформацијата на јамболијата е обележана со жолта и плава боја а фигурата со црвена.
Некој те сликал предходно од тој агол како се потпираш или зимаш нешто од креветот.
и сликата се копирала една врз друга.
Ајде сега слободно поставија и предходната слика, знаеш за што се работи ама пак не лажеш овде и не правиш будали
крив сум јас самиот шо му реков да покажи слика овде , за после да го осудите дека ве лажи , со која цела ве лажи бе ? Кој сте па вас да ви докажува?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Да нема фотошоп,но има дупла експозиција, јамболијата сеуште се гледа од предходната слика.

2010-12-31 16.07.55 (1)aaa.JPG

И не само тоа не е само до раката, јамболијата е како подуена и поместена а не е туку е од предходната слика. и јасно се гледа човечка фигура како посега по нешто, и раката не е на ногата туку е далеку од неа.
Се гледа креветот од предходно предходната слика била сликана од страна а втората во чело е сликана.
Деформацијата на јамболијата е обележана со жолта и плава боја а фигурата со црвена.
Некој те сликал предходно од тој агол како се потпираш или зимаш нешто од креветот.
и сликата се копирала една врз друга.
Ајде сега слободно поставија и предходната слика, знаеш за што се работи ама пак не лажеш овде и не правиш будали
--- надополнето: Aug 7, 2011 1:17 PM ---
крив сум јас самиот шо му реков да покажи слика овде , за после да го осудите дека ве лажи , со која цела ве лажи бе ? Кој сте па вас да ви докажува?
Изгледа сака да биде интересен, не знам секакви има, потреба за внимание? потреба да биде центар пажња, да се чуствува посебно. Зошто лаже тоа он си знае јас само знам дека лаже
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
епа вака сега... ова му се има десено на едно дете, пред 4-5 години кога си идал после 12 сатот во Охрид и поминувал од кај градските гробишта заедно со мајка му, татко му и брат му со кола, му се причинало дека на влезот има жена облечена во црно и ги прашал неговите дали и тие ја гледет исто жената и им посочил каде ама тие ништо не можеле да видет и си помислиле дека му се причинвит на детево и продолжиле да си одат дома, а детево било цело стресено и му било чудно за жената со ја видел.. пред да стигнет дома им во дворот гледет жена и детево одма приметило дека е нешто чудно и рекло демек таа е жената со ја видел на гробиштата и овие се здрвиле и ја прашале здаво тетке шо прајте овде, дан ви требит некој или нешто? жената била исто уплашена, станала и им рекла.. не ништо само поминвев овде и го најдов чоеков паднат, и на неколку метра од нејзе бил дедо му на детево мртов.. исто на детево не му било првпат да му се причинвит нешто и мн пати во сон станвел и слушал гласој.. стварно језиво :/
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Да нема фотошоп,но има дупла експозиција, јамболијата сеуште се гледа од предходната слика.

Прегледај го приврзокот 32860

И не само тоа не е само до раката, јамболијата е како подуена и поместена а не е туку е од предходната слика. и јасно се гледа човечка фигура како посега по нешто, и раката не е на ногата туку е далеку од неа.
Се гледа креветот од предходно предходната слика била сликана од страна а втората во чело е сликана.
Деформацијата на јамболијата е обележана со жолта и плава боја а фигурата со црвена.
Некој те сликал предходно од тој агол како се потпираш или зимаш нешто од креветот.
и сликата се копирала една врз друга.
Ајде сега слободно поставија и предходната слика, знаеш за што се работи ама пак не лажеш овде и не правиш будали
--- надополнето: Aug 7, 2011 1:17 PM ---

Изгледа сака да биде интересен, не знам секакви има, потреба за внимание? потреба да биде центар пажња, да се чуствува посебно. Зошто лаже тоа он си знае јас само знам дека лаже
А што има корист он ако те лаже тебе бре?Да не зима праи случајно за ова?
 
T

Torchyrus

Гостин
Чек дечки шо е финтава ич не ве сваќам ама баш сакам да знам подетално за сликава многу ме интересира ...Зошто сликата е поставена ако не сакате да кажете шо е работата или чекате детектвите од кајгана да разоткријат ...
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
Да нема фотошоп,но има дупла експозиција, јамболијата сеуште се гледа од предходната слика.

Прегледај го приврзокот 32860

И не само тоа не е само до раката, јамболијата е како подуена и поместена а не е туку е од предходната слика. и јасно се гледа човечка фигура како посега по нешто, и раката не е на ногата туку е далеку од неа.
Се гледа креветот од предходно предходната слика била сликана од страна а втората во чело е сликана.
Деформацијата на јамболијата е обележана со жолта и плава боја а фигурата со црвена.
Некој те сликал предходно од тој агол како се потпираш или зимаш нешто од креветот.
и сликата се копирала една врз друга.
Ајде сега слободно поставија и предходната слика, знаеш за што се работи ама пак не лажеш овде и не правиш будали
--- надополнето: Aug 7, 2011 1:17 PM ---

Изгледа сака да биде интересен, не знам секакви има, потреба за внимание? потреба да биде центар пажња, да се чуствува посебно. Зошто лаже тоа он си знае јас само знам дека лаже
Јас имам кажано на погорните постови дека немам никакво фајде да ве лажам и како прво не се правам интересен или да стекнам некаква слава сите информации ми се анонимни дури и маилот е специјално направен за вакви работи анонимни како форуми и др. ако сакам слава ќе си откријам вистинскиот идентитет, ама па незнам и шо ти докажувам јас на тебе тоа што го сликав ви го закачив сега сакате верувајте сакате не верувајте мислам дека таква е темата на дискусија и јас ја поделив со вас и готово јас не верувам можеби за тие приказни кој што видел и трето ама јас имам визуелна слика која што не е во фотошоп правена и на ознаките имаш грешки големи... Како прво тоа се две сенки едната лежи долу покрај креветот како да лебди а едната е соберена како да седи некој во крајот и јас не верувам во духови и такви срања ама тоа што го гледам нешто ми докажува и пак не тврдам дека се ДУХОВИ прочитај другите постови.... и веќе не ти објаснувам, а да ти се случи тебе таква работа верувам дека ќе се усереш пошто си голем скептик... Готово од мене може и да ја затворат темава или да ја обноват.....
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
82
Поени од реакции
1
епа вака сега... ова му се има десено на едно дете, пред 4-5 години кога си идал после 12 сатот во Охрид и поминувал од кај градските гробишта заедно со мајка му, татко му и брат му со кола, му се причинало дека на влезот има жена облечена во црно и ги прашал неговите дали и тие ја гледет исто жената и им посочил каде ама тие ништо не можеле да видет и си помислиле дека му се причинвит на детево и продолжиле да си одат дома, а детево било цело стресено и му било чудно за жената со ја видел.. пред да стигнет дома им во дворот гледет жена и детево одма приметило дека е нешто чудно и рекло демек таа е жената со ја видел на гробиштата и овие се здрвиле и ја прашале здаво тетке шо прајте овде, дан ви требит некој или нешто? жената била исто уплашена, станала и им рекла.. не ништо само поминвев овде и го најдов чоеков паднат, и на неколку метра од нејзе бил дедо му на детево мртов.. исто на детево не му било првпат да му се причинвит нешто и мн пати во сон станвел и слушал гласој.. стварно језиво :/
пичку матер цел се наежив
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Ok back to the actual subject, mene mi se ima deseno natprirodna pojava. Pred nekolku godini nekade nakaj 3 saat koga se spremav da si legnam, nekoj ili nesto mi go izgovarase moeto ime. Prviot pat se svrtev nakaj sestra mi (poso zaednicka ni e sobata) i pocnav da i vikam da ne me vadi od pamet. Posle toa pak go slusnav glasot koj inace doagjase od vratata na mojata terasa koja e odma posle mojot krevet. Prvo sto pomisliv bese deka nekoj od nadvor me zafrkava, ali koga podrazmisliv vratata bese zatvorena, roletnata bese spustena a glasot se slusase od vnatre cisto i jasno poso ako e od nadvor ke se slusa priguseno. Posle nekoi 5 minuti intenzivno sepotenje, pak se svrtev nakaj sestra mi i togas istiot glas mi prosepote deka ne e sestra mi. Koga prasav koj e mi odgovori - jas sum, jas sum be, aj pusti me da vlezam. Tuka veke jas pocnav da pcujam da vikam i da panicam. Od togas nisto slicno ne mi se ima deseno
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
Ok back to the actual subject, mene mi se ima deseno natprirodna pojava. Pred nekolku godini nekade nakaj 3 saat koga se spremav da si legnam, nekoj ili nesto mi go izgovarase moeto ime. Prviot pat se svrtev nakaj sestra mi (poso zaednicka ni e sobata) i pocnav da i vikam da ne me vadi od pamet. Posle toa pak go slusnav glasot koj inace doagjase od vratata na mojata terasa koja e odma posle mojot krevet. Prvo sto pomisliv bese deka nekoj od nadvor me zafrkava, ali koga podrazmisliv vratata bese zatvorena, roletnata bese spustena a glasot se slusase od vnatre cisto i jasno poso ako e od nadvor ke se slusa priguseno. Posle nekoi 5 minuti intenzivno sepotenje, pak se svrtev nakaj sestra mi i togas istiot glas mi prosepote deka ne e sestra mi. Koga prasav koj e mi odgovori - jas sum, jas sum be, aj pusti me da vlezam. Tuka veke jas pocnav da pcujam da vikam i da panicam. Od togas nisto slicno ne mi se ima deseno
Добро Познат ќе ти објасни се како е било и кој е бил сигурно не е ништо страшно тој е експерт... :)
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Ok ne me rebrajte sea jas pisav sto mi se ima deseno vase e dali ke mi veruvate
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
Шала настрана да не ми се десеше тоа со сликата што го имам објавено немаше да ти верувам сега не верувам 100% ама да знаеш и дека ти верувам...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
@Ти со сликата....
Ваквите нешта коа се дешаваат има неколку елементи кои се повторуваат во повеќе случаи:

- присуството често го чувствуваат тие кои се во просторијата (и без визуелно да приметат нешто)
- приметно се намалува температурата
- почнува да се чувствува пријатна или непријатна миризба
- визуелно се приметува нешто (сенка, човечка форма ...)

Обично стварите идат по веќе наведениот редослед. Односно у најфлагрантните случаи ги има сите четири елементи.

Апаратите за бележење на звук и слика, во доста вакви случаи се поосетливи од човековите сетилни можности.
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
@Ти со сликата....
Ваквите нешта коа се дешаваат има неколку елементи кои се повторуваат во повеќе случаи:

- присуството често го чувствуваат тие кои се во просторијата (и без визуелно да приметат нешто)
- приметно се намалува температурата
- почнува да се чувствува пријатна или непријатна миризба
- визуелно се приметува нешто (сенка, човечка форма ...)

Обично стварите идат по веќе наведениот редослед. Односно у најфлагрантните случаи ги има сите четири елементи.

Апаратите за бележење на звук и слика, во доста вакви случаи се поосетливи од човековите сетилни можности.
Значи ти ми веруваш дека не е монтажа... BTW во мојата соба на северната страна се осетува како да те поддувнува ветре по лицето има ли шанси тоа да е некако поврзано се нема десено оддамна ама на неколку пати имам осетено како ветре ме милува по лицето...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
Значи ти ми веруваш дека не е монтажа... BTW во мојата соба на северната страна се осетува како да те поддувнува ветре по лицето има ли шанси тоа да е некако поврзано се нема десено оддамна ама на неколку пати имам осетено како ветре ме милува по лицето...
Не реков дека ти верувам, само наведов некои сличности кои се повторуваат кај повеќе случаи.
Тоа со ветрето може да се објасни со икс причини, ама и не мора да е дел од рационално објаснување, по кое веднаш би посегнале скептиците.
Има луѓе у државава (а и по светов) кои тврдат дека можат да почувствуваат вакви феномени.
И има исто така луѓе кои си имаат големи проблеми со ваквите феноммени, само не сакаат тоа да го пренагласуваат во јавност.
Ти, изглеа немаш проблеми во секојдневниот живот со вакви нешта. Да имаше, немаше по форуми да губиш време, верувај.
Има и некои ситни нешта кои понекогаш помагаат да се тргнат некои ситни непријатности од елементарна природа.
Ваљда тебе не ти треба помош, пошто не кажа дека нешто чудно се дешава.

Извини што сум вака недокажан во речениците, ама доволно е толку.

Треба внимателно да се пристапува кон вакви неегзактни области. Ниту скептикот отфрла се, оди накај вистината, ниту пак некој кој прифаќа се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom