Ви пречи ли кога пар вежба во теретана и се лапаат/гушкаат/милуваат а луѓе околу нив вежбаат?

Ви пречи ли кога пар вежба во теретана и се лапаат/гушкаат/милуваат а луѓе околу нив вежбаат?


  • Вкупно гласачи
    63
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Иди у теретана и фокусирај се на вежбање а не на кој што праи и нема ништо да те нервира.
е така, ама кога ги чекаш двајцата да завршат со справата покрај нивното „вежбање“ и лигавење супер е. Ајде тогаш да збориме за фокусирање.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
е така, ама кога ги чекаш двајцата да завршат со справата покрај нивното „вежбање“ и лигавење супер е. Ајде тогаш да збориме за фокусирање.
Многу е просто. Кажи им директива, или ќути си.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
ако треба да им кажам, подобро ич уста да не отворам.
Епа ете, го решивме проблемот. Луѓе без срам и осет имаш секаде. Ако земиш ти на сите да им објаснуваш како треба, дали треба и што треба, сам ќе си се зафркнеш. Бери си го твоето гајле и остави ги другите да си се замараат со нивното.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Епа ете, го решивме проблемот. Луѓе без срам и осет имаш секаде. Ако земиш ти на сите да им објаснуваш како треба, дали треба и што треба, сам ќе си се зафркнеш. Бери си го твоето гајле и остави ги другите да си се замараат со нивното.
Едно конкретно и издржано мислење.
Фала.
Ја си викам it will end in tears. :)[DOUBLEPOST=1484920508][/DOUBLEPOST]
Ти као љубоморен да си на луѓето, а?
ooo појма немаш. Еве зеленеам се уште.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
кој треба да се засрами сега
тие што се бакнуваат на јавно место пред голема група луѓе или овие што ги гледаат
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Ич не ми пречи зошто ја коа одам во теретана одам за да вежбам :uzi:, а не за да гледам што праат луѓето одоколу, ако ним не им е срам и не им пречи, мене па ичч.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
У шо теретана идеш жити се, ја во живот не сум видел во теретана некои да се лапаат. :ROFLMAO:

Ако некои се бакнат или нешто во тој стил не ми смета (нема ни да приметам или да се замарам), ама ако 70% се лапаат и гушкаат како што кажуваш тогаш и мене ќе ми биде тапа опкружување, ко местото да е за нешто друго а не за вежбање.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Речи им додека чекаш справата да ти ја ослободат:

Обрати и се на женската : "Секој ден со нов а?"

И веќе никогаш нема да ги видиш во теретаната, нити пак заедно :zloo:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Речи им додека чекаш справата да ти ја ослободат:

Обрати и се на женската : "Секој ден со нов а?"

И веќе никогаш нема да ги видиш во теретаната, нити пак заедно :zloo:
Buuuuurn
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
тоа што си вежбаат заедно е добра заедничка активност за нив и нивната врска.
Ако се лигават, ако отишле таму да се лапкаат, да искажуваат милости и колку да се рече дека вежбаат тогаш би ми сметало... ама ако се отидени стварно да вежбаат тогаш не.
 
D

Daedalus

Гостин
Не али стварно, што е доста, доста е. Гнасно е како младиве се лапаат насекаде, во теретана, во автобус, па дури и у парк на клупа, на човек да му се згади.
Се возам еднаш во автобус, гледам двајца се лапаат, тука жени, деца... Наркомани беа некои сигурно. Пошто ми прекурчи, му станав на тој и кога му врзав една, оваа наркоманкава почна да пишти, нејзе за коса и ајт гитла од автобусот. Мислам, ја не сум човек којшто е конзервативен, ама ако некој се лапа пред мене, ми иде да го скршам од ќотек.
Фатиле у теретана да се лапаат... Па ајде тоа, замисли да беа педеришта некои, колку ќе беше гадно тоа... Срамота.

Ја честопати добивам тешки егзистенцијални кризи од ваков тип на проблеми и воопшто не сметам дека темата ти е лоша, мора сериозно да се дискутира за вакви работи. Утре што, ќе почнат да се ебат у теретана, а ние ќе ќутиме?
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Не али стварно, што е доста, доста е. Гнасно е како младиве се лапаат насекаде, во теретана, во автобус, па дури и у парк на клупа, на човек да му се згади.
Се возам еднаш во автобус, гледам двајца се лапаат, тука жени, деца... Наркомани беа некои сигурно. Пошто ми прекурчи, му станав на тој и кога му врзав една, оваа наркоманкава почна да пишти, нејзе за коса и ајт гитла од автобусот. Мислам, ја не сум човек којшто е конзервативен, ама ако некој се лапа пред мене, ми иде да го скршам од ќотек.
Фатиле у теретана да се лапаат... Па ајде тоа, замисли да беа педеришта некои, колку ќе беше гадно тоа... Срамота.

Ја честопати добивам тешки егзистенцијални кризи од ваков тип на проблеми и воопшто не сметам дека темата ти е лоша, мора сериозно да се дискутира за вакви работи. Утре што, ќе почнат да се ебат у теретана, а ние ќе ќутиме?

Ја не знам како не ти текнало на Rey Misterio финтата да ја направиш и 619-ка да и мавнеш на цурата да се изврти наопачки... Да, и јас не оправдувам некој да ми се лапаат тука до мене, а 20 души да се гадат што седат до нив, иако бакнување не ми е нешто што би требало да се крие, ако е на кратко и онака спонтано...
Али исто не оправдувам некој човек пораснат во цивилизирано општество да рипне да тепа рандом луѓе без разлика дали се наркомани, геј, љубовници, швалери или било што друго, наместо да им се обрати пред сите и да ги посрамоти пошто немаат култура...[DOUBLEPOST=1485128955][/DOUBLEPOST]
Не али стварно, што е доста, доста е. Гнасно е како младиве се лапаат насекаде, во теретана, во автобус, па дури и у парк на клупа, на човек да му се згади.
Се возам еднаш во автобус, гледам двајца се лапаат, тука жени, деца... Наркомани беа некои сигурно. Пошто ми прекурчи, му станав на тој и кога му врзав една, оваа наркоманкава почна да пишти, нејзе за коса и ајт гитла од автобусот. Мислам, ја не сум човек којшто е конзервативен, ама ако некој се лапа пред мене, ми иде да го скршам од ќотек.
Фатиле у теретана да се лапаат... Па ајде тоа, замисли да беа педеришта некои, колку ќе беше гадно тоа... Срамота.

Ја честопати добивам тешки егзистенцијални кризи од ваков тип на проблеми и воопшто не сметам дека темата ти е лоша, мора сериозно да се дискутира за вакви работи. Утре што, ќе почнат да се ебат у теретана, а ние ќе ќутиме?

Ја не знам како не ти текнало на Rey Misterio финтата да ја направиш и 619-ка да и мавнеш на цурата да се изврти наопачки... Да, и јас не оправдувам некој да ми се лапаат тука до мене, а 20 души да се гадат што седат до нив, иако бакнување не ми е нешто што би требало да се крие, ако е на кратко и онака спонтано...
Али исто не оправдувам некој човек пораснат во цивилизирано општество да рипне да тепа рандом луѓе без разлика дали се наркомани, геј, љубовници, швалери или било што друго, наместо да им се обрати пред сите и да ги посрамоти пошто немаат култура...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom