Ви пречи ли кога пар вежба во теретана и се лапаат/гушкаат/милуваат а луѓе околу нив вежбаат?

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Amateur, 20 јануари 2017.

?

Ви пречи ли кога пар вежба во теретана и се лапаат/гушкаат/милуваат а луѓе околу нив вежбаат?

 1. Да

  51,7%
 2. Не

  48,3%
 1. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  150
  Изгледа малер сум невиден, па кога и да отидам, тие се таму.
  25% вежбање, 75% лигавење, лапање, гушкање, зборување на увце.
  Па да прашам - само мене ли ми пречи тоа и само јас ли мислам дека не е баш соодвтена локацијата за такви ствари?
   
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.727
  Допаѓања:
  15.202
  Ми пречи насловот.
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.333
  Допаѓања:
  6.901
  А бе пречи како не, да вежба човек или софтпорн да гледа, а и желни се за внимание не дека многу се страстни еден за друг. Фати тој кога ќе појди на мочање побарај пичица, можи ќе дај, ако не дај ќе му речи многу манијаци овде и ќе сменат теретана. Како и да е ти си во добитна комбинација :icon_lol:
   
  На Flatter, Avramovski777, whatto и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.385
  Допаѓања:
  903
  Во теретана не ми пречи, пошто не одам. Ама многу ми пречи кога на пазар ќе се залапаат продавачите
   
  На anya.13, staycalm, whatto и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.250
  Ти пречи маж и жена како се лапаат во теретана, ами замисли да имаш педери да се лапаат пред тебе дури туркаш на бенчот :D
  3bb7e0517d734be9cd89cd3859da9d10.jpg gym.jpeg

  Смени теретана другар, или пак навикни се, нема што да се замараш со тие околу тебе, се додека не те задеваат тебе крцкај си.
  Полошо е кога ќе дојде некој усмрден, имам неколу пати излезено од вежбање поради такви идиоти, капење јок, лукче настеган максимално.....мене таквите ми пречат, останатото не го ни регистрирам, слушалки во уши, кратки паузи и дигај.
   
  На Dimitar171 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  150
  ова така некако ќе му дојде, пошо таа вежба, овој ја фаќа за газ па нешо после се лигават..после типот нешто вежба оваа му става шипка у газ као нешо еве се зезаат...(n)
  --- Споено дупло мислење, 20 јануари 2017 ---
  Теретаната не е место за било кој да се лигави со „нежности“, без разлика на сексуална ориентација.
  Ако треба да не се замарам, како шо викаш, дали ако застанам да ги гледам како се лапаат и почнам да го драпам курот и тие нема да се замараат со мене?
   
  На staycalm, The Goddess и Ilumious им се допаѓа ова.
 7. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.250
  Епа ако сакаш да се замараш не отворај тука тема, туку оди и речи му во очи, тука џабе ќе пишеш кога не те читаат тие и утре пак ќе се лапаат, а може и порно ќе снимаат дури ти напињаш на чучањ.
  Или си искулиран и не те боли таквото за околината, или ако ти смета и сакаш да се замараш одиш и му кажуваш во очи, крај краева оди жали се кај газдите на теретаната или вработениот, ваљда ги предупреди тој.
   
 8. lazar31

  lazar31

  Член од:
  7 ноември 2011
  Мислења:
  1.769
  Допаѓања:
  1.848
  Нивното однесување е некултурно но мене лично нема да ми смета, вежбај си и не обрнувај внимание.
   
 9. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.917
  Допаѓања:
  31.121
  Сегде се лапаат бе кај да појдеш по градилишта, по ниви и бавчи, во берберници, во цркви и манастири на болница, по гробишта на погреби и парастоси, во маркети, по автобуси.....
  Стварно претеруваат како да немаат каде да одат и тоа да го прават интимно
   
 10. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  150
  не верувам дека во МКД успева тоа.
  али ваљда ако почнам да се допирам гледајќи ги, јас ќе бидам исфрлен од теретана, не тие. :cautious:
   
 11. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.771
  Допаѓања:
  39.943
  Тоа се тие теми и дилеми кои живот значат.

  Ти вежбаш, тие се фачкаат. Ете ти проблем со кој тешко се живее.
   
  На Daedalus, Moon Child, Agda Beata и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.801
  Допаѓања:
  13.635
  Проби , баш ме интересира шо реакција ќе има. :pos:
   
  На Dimitar171 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.901
  Допаѓања:
  29.722
  Додека гласате дали во теретана ви пречи бакнување и гушкање, во Шведска веќе 3 години е дозволено мастурбирање на јавни места. :D
   
  На whatto, Последниот Мохиканец и Amateur им се допаѓа ова.
 14. Атлантист

  Атлантист Гостин

  Која е таа теретана, да се префрлам таму?
   
  На robertmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Skorp

  Skorp That guy....

  Член од:
  30 јуни 2010
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  785
  Иди у теретана и фокусирај се на вежбање а не на кој што праи и нема ништо да те нервира.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: