Вицеви без наслов 2 дел

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.399
Поени од реакции
21.972
Две бабички седнале во кинески ресторан и побарале храна и прибор за јадење. Кога келнерката им донелаа стапчиња за јадење тие и рекле:
- Ние баравме прибор за јадење, а не прибор за плетење!!!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325


Шета полицаец по улица и гледа едно дете со цигара во уста. Му ја зима цигарата и му вика знаеш ли дека пушењето ти го скратува животот за половина. Колку години имаш? Малиот вика 9. Е сеа да не пушеше ке имаше 18​
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Tројца пијани одат по пруга.
Првиот вика:
-Туу ама се долги скаливе.
Вториот:
-Ќути бе пијаницо.
А третиот:
-Не се карeјтее,иде лифтот!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Праат муабет Грк и Гркиња и Грков и вели.
-Абе што ќе се пофалиш.
-Абе се фатив со женско.
И Грков целиов запрепастен и Гркињава му вели.
-Што бе да не ти смета?
-Ма јок поише машки за нас:):)
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Две бебиња близнаци во матката на мајката играат карти и едниот рекол:
-Јас се предавам,
-Зошто ?
-Абе еден чичко се влева и излева и ми ги гледа картите!!
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Професор прашува студент по медицина:
- Колега, како ќе познаете дали некоја жена е бремена?
- Па, ќе има голем стомак и пеги по лицето.
- Аха. А јас имам ли голем стомак?
- Да.
- Имам пеги по лицето?
- Да.
- Е, па, кога ќе чуеш дека сум се породил, дојди да ти напишам шестка.
 
С

сашенко

Гостин
Се вратил Трпе еден ден од работа дома и ја нашол Трпана како седи на прагот со спакувани куфери. Ја прашал каде ќе оди, а таа му рекла:
- Одам во Лас Вегас. Денеска разбрав дека таму можам да заработам 400 долари од ноќ за она што тебе ти го давам за џабе.
Размислил Трпе малку, па отишол во куќата и тој се спакувал па се вратил кај Трпана. Таа го прашала:
- А каде пак ти планираш да одиш?
- Доаѓам со тебе. Баш би сакал да видам како планираш да живееш со 800 долари годишно.


На часот по биологија наставничката испрашувала и го прашала Трпе:
- На која страна се наоѓа срцето?
- На 65 страна од нашите учебници.

Наставничката им предавала лекција на учениците за годишните времиња и го прашала малиот Трпе:
- Кога лисјата паѓаат?
- Во 20:30 на А1.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Влегло дете во продавница и и вика на продавачката:
- Тето, дај ми тафе.
- Што сакаш?
- Тафе бе тето, тафеаво.
- Што е тоа тафе, не те разбирам.
- Како ма тето не ме разбираш, тафе, тафеаво, за пиење.
- Абе ти реков не знам што е тоа, ај гитла дома!
- Е тулето да ми го јадеш!
- Што рече, мангуп ниеден?
- А туле знаеш што е, тафе не знаеш???
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Жената на Трпе родила близнаци. Трпе целиот радосен излегува од болничката соба, а таму го чека цела фамилија да им ја соопшти веста. Трпе вели: станав татко на близнаци. Еден од присутните го прашал: а еднојајчани се или двојајчани? На ова Трпе му одговорил: епа едното е девојче а другиот е двојајчан.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.399
Поени од реакции
21.972
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
- Така ли се одговара на претпоставениот! Ајде да те слушнам повторно. Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Не, господине заставник!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Отишла некоја тетка на гениколог арно ама многу ама баш многуууу била дебела и едвај седнала на столот..Се соблекла и се наместила па докторот започнал со работа...гледал одоздола гледал се чудел... гледал така 1 саат...гледал 2 саата ...Тетката исплашена од ситуацијата му рекла на докторот:
-Докторе абе шо биде оваа..2 саата ме гледате ништо не кажувате..само гледате!!
Докторот: Тетке ај прдни,чисто за ориентација
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
Било си некое дете с’с мајку му у автобус, и тој дете било немирно, мајка му му викала да се смири оно па неќеало... и после некое време шофер се изнервираја : Тебе госпоѓо нејќу ти ништо, ама тебе мали MAМИЦУ ЌЕ ТИ ГУ ЕБУ :pos:
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Зад седум мориња, седум езера, седум реки, седум планини, седум ридови, седум долини, седум извори живеел еден змеј. Едно сабајле се разбудил и си рекол: - Па кај живеам јас у пичку матер!? И ни пет ни шес ни седум ни осум летнал. И летал, летал, летал и слетал на некое место, џенем некаде.
По 2 минути и 17 секунди поминал волкот. - Шо си бе ти!? - Волк сум бе. Бељаџија голем сум јас! - Си жими Марко, туку да се нацрташ утре во 12:00 точно на ова место!- и плукнал змејот оган еден куп. Да не имаш нешто да прашаш, нешто нејасно!? - Не, ништо. - рекол волко и опашката в газ, да го нема. По неколку минути поминала лисицата. - Шо си ти бе!? - се оџврлил змејот. - Ами јас сум лисица. Умна сум ептен и сите ме фалат. Еднаш му бев гостинка на Боки 13... - Абе немој многу да јадиш трици, утре овде во 12:00 да дојдиш, ќе те јадам! - и нормално оганче низ уста змејо. Да не има нешто да прашаш?- Не, ќе дојдам. - Со плачење рекла лисицата и си заминала. И седи така змејо и едно време му се здосадило па зел на плеј стејшн да игра. Отепал една партија на тејкен и гледа се мота некој зад него. - Шо си бе ти!? - Ами носорог сум, да не си ќор! Не гледаш шо имам на носо? - Абе немој многу да се чаталиш, туку утре во 12:00 да се нацрташ овде, ќе те јадам! Има нешто нејасно, нешто да прашаш!? - Плукајќи оган прашал змејо. - Не,ништо! - Процвикал носорого и гас преку нос му ја здувнал. Таман змејо ја почнал втората партија на тејкено, ете ти го слонот. - Шо си бе ти!? - Абе слон сум јас бе, не си слушнал досега? Сурла на главата, слонова коска... - Абе друго си реков дека ти е то на главата, ама нема везе. Утре во 12:00 овде да те видам! Ќе те јадам! Јасно!? Да не имаш нешто да прашаш!? - Не господине! Ќе дојдам ич око да не ти трепнува. - рекол слоно и се џембосал. И продолжил змејо на плеј стејшн да игра, ама сеа на нид фор спид мост вантед играл .И таман да ја помини стазата се акнало нешто во него. - Шо се буткаш бе море!? Шо си ти? - Јас мечка сум море никаков, ушло еден! Еве мед барам. - На кој бе ти ушло, дебел еден. Утре има да те јадам. Во 12:00 да се нацрташ овде! Јасно?! Да не имаш нешто да ме прашаш!? - Не, шо ќе прашам, глуп сум јас, ама ќе дојдам утре. - Исплашено одговорил мечокот. Зел змејо биљард да игра. И како шо играл, некое животинче се бапнало на масата и дирек во црната топка и во средна му завршило. - Шо си бе ти? - Зајак сум јас. Бегам, ај со здравје! - Шо бе со здравје, враќај се ваму! - Ај кажвај побрзо оти треба да бегам, зелки крадев, па да не ме фатат...- Абе седи тука ко си со мене... него утре во 12:00 овде да се нацрташ, ќе те јадам. Има нешто нејасно, нешто да прашаш? - Има! - Е шо не ти е јасно!? - Можи утре во 12:00 да не дојдам? - Можи бе, нема проблем!
:aplauz::pos::)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Се буди ќеркичката во 4 наутро и ја моли мајка си да ѝ раскаже приказна. Мајката одговара:
– Почекај малку душо, кога ќе се прибере татко ти ќе ни раскаже и на двете.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
9
Робокап во војска и иде у купатило да се бајна ... по некое време му паѓа сапунот се наведнува полека да го зема и одеднаш на дисплејот му се испишува порака NEW HARDWARE FOUND ...... се исправува пополека и одеднаш на дисплејот AND WORK CORRECTLY :costumed2:pishtoldz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom