Вицеви без наслов 2 дел

C

Crazy Diamond

Гостин
Две пријателки разговараат:
- Што беше по занимање твојот маж?
- Агроном на музички смер.
- Како тоа?
- Па така, свири додека овците пасат.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Само што заспал мажот дома,тоа го користи швалерот да излезе од шкафот и да си оди накај дома.Излегол полека,со јакна во рака,да не му е ладно надвор и во тој момент станува мажот,го гледа и така сонлив го прашува:
-Кој си ти бе?
-Молец!
-Па што си ми ја земал јакната?
-Дома ќе си ја јадам!
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Се срекават Мујо и Хасо па го пите :
- Ти мујо, дали сакаш тројно
ебење
Не го сакам туку го обожавам :vozbud:
-Па оди брзо дома ..
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Некој таксист имал некој многу паметен папагал, што се памтел. Еден ден додека таксистот бил на работа го зел папагалот со него. Додека се возеле, врнало дожд. И таксистот рекол: " Дожд врне као некој да моча ". И тоа папагалот го запамтил. Во меѓувреме тие застанале на некој паркинг. Од паркингот некоја жена зјапала во таксистот и тој и рекол: " Шта ме гледаш кад никад нисам те јебао ". И тоа го запамтил. Возејќи се здогледале некој човек кој бил во несвест, а околу него имало луѓе. Таксистот рекол: " Фатејте го за к*р, тој ке стане ". Папагалот и тоа го запамтил. После неколку часа таксистот и папагалот отишле на црква. Додека попот прскал со крстена вода папагалот рекол: Дожд врне као неко да моча. Попот се зачудил и погледнал во папагалот. А на тоа папагалот: Шта ме гледаш кад никад нисам те јебао? И попот паднал во несвест. Додека калуѓерките му помагале, папагалот рекол: Фатејте го за к*р, тој ке стане.
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Си биле 2 чаши кој оделе по пат.
Едната паднала и се скршила, а другата пукнала од смев :).
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Човек си оди накај дома, и крадец му става пиштол на глава и му вели:
- Дај ми ги твојте пари!
- Господине, јас сум важен член на владата на РМ!
- Епа во тој случај, врати ми ги парите!!!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
На семафор стоеле една женска во автомобил, а покрај неа застанал и Перо. Се гледале тие така некое време, па Перо почнал да го отвара прозорецот. Женската пресреќна почнала да го прави истото. А на тоа Перо: -Што е? -Зар и ти прдна?
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Си бил еден поп и возел велосипед. И го сретнала полиција.
Добарден - рекол попот.
Како сте - рекол полицаецот.
Добро еве возам.-попот
Немој да возите многу брзо зосто може мантијата да ви се закачи.
Но ГОСПОД е со мене - рекол попот
ААА тогаш да платите казна.
Но зошто - прашал попот.
ЕПА ДВАЈЦА НА ЕДЕН ВЕЛОСИОЕД НЕ МОЖЕ
ТОА СЕ КАЗНУВА
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
- Имате крема за чевли бр. 42? Продавачот одговара:
- Имаме крема за сите чевли. Војникот упорен:
- Ама јас сакам крема за чевли бр. 42!
Се карале тие така додека на крај војникот не си отишол.
Утредента доаѓа командирот и продавачот му вика:
- Леле, што глупи војници имате, ми бараат крема за чевли бр. 42.
- Остави ги, тие се глупави, него дај ми ти мене игла за бел конец.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Моча некој дечко покрај ѕид...
Поминала некоја женска и кога го видела почнала да вика....
Дечкото: Не се плаши... го држам...
 
H

HITCH

Гостин
Иделе дечко и девојка година две и девојкава кога видела дека дечково не е нешто посебно инвентивен у кревет се пожалила на некоја другарка. Другаркава ја слушала неколку недели и се здосадило веќе па и рекле да пробаат нова поза 69. Девојкава весела иде кај дечкото и му вика: љубовче имам нова поза за секс, 69 се викала и почнала да му објаснува што треба да се прави. Дечково се согласил и легнал тој доле и почнале да бркаат работа. После некоја минута прднала девојкава, а дечково се пореметил се тргнал и станал да си иде, ама оваа му се извинила и му рекла дека нема да се повтори и го убедила некако да продолжат. Арно ама после некое време девојкава пак прднала и дечково лут станал и почнал да се облекува, девојкава почнала да се извинува, демек нема да се повтори дека последен пат му прднала, а дечково налутен и вика: Ако мислиш дека ќе ти го дозволам ова задоволство уште 67 пати гадно се лажеш!
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Малото дете индијанец го прашува татка си:
- Taто зошто имаме толку големи имиња?
- Па, сине кога се роди дете, според нашата традиција, таткото излегува надвор и го крстува детето по првото нешто што го видел. Зошто ме праша ДвеКучињасеЕбат?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Атрактивна и убава студентка отишла на консултација кај професорот во неговиот кабинет. Во разговорот таа рекла, дека ќе направи сé што ќе посака професорор, само да положи. После ова, професорот станал од својата столица, седнал блиску до студентката и ја прашал:
- Што мислите кога велите "сé"?
- Професоре, мислам на "сé"!
На ова, професорот се доближил до студентката и тивко и шепнал:
- Учи!

Некој човек останал на пуст остров и најблиското копно му било оддалечено некои 10 000 км. Си ловел риби и начекал златна рипка и нели по дифолт, оваа му вика, ќе ти исполнам само една желба. На тоа овој вика:
- Сакам да ми направиш мост до копното и некоја кола, колку да не одам пешки натаму.
Рипкава вика:
- Е сеа и ти, дај нешто по скромно, ова многу работа има, тешко е, а и не е изводливо...
- Е па тогаш, би сакам да можам да ги разберам жените...
На тоа рипкава одговара:
- А мостот сакаш со 4 ленти да биде? Сакаш кола Бугати Вејрон со бесконечно многу гориво? Девојки 2-3 голи со тебе да има? И милјон евра? Кога да го направам, одма?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom