Вита Диет Клуб

Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
да има риба=туна, без ништо.
месо да има, еднаш на 2 недели.
јајце+цирење=строго забрането.

Јас барем така слушнав од луѓе кои одеа во вита диет.
Точне е дека за секого е посебна диетата.
Па посебна е, затоа може не си слушнал за јајце и сирење. :) А и не смее да не се јаде јајце или млеко со месеци... може организмот да стане нетолерантен на нив. Има и такви случаи.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Па посебна е, затоа може не си слушнал за јајце и сирење. :) А и не смее да не се јаде јајце или млеко со месеци... може организмот да стане нетолерантен на нив. Има и такви случаи.
Е да, видиш и тоа држи.:smir:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Имаш пробано? Ако имаш, дај примери за оброци, баш ме интересира, што се јаде во еден просечен оброк.
Еден ден сo диета на вита диет клуб :
За дoручек имаш килo и пoл oвoшје.
За ручек риба, вo кoлку сакаш кoличини и салати истo кoлку сакаш и какви сакаш.
За вечера истo риба и салати самo пoла oд кoличината штo си јадел за ручек.
Нареден ден мoже да имаш печени кoмпири, мoже тестенини, печурки, бoранија и тн.. Самo не мешаш еднo сo другo. Единo салати има какви сакаш за јадење.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
јас мајка ми и сестра ми ја дрзевме диетава и за 3 месеци ослабнавме стварно многу.значи многу вода пиеш, чорби, риба и салати једеш колку сакаш,нормално по распоред што ти го даваат тие.и секоја диета се прави според крвната слика и мислам дека до сега тоа е најздрава и најефикасна диета до сега што ми помогнала да намалам килограми:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
јас мајка ми и сестра ми ја дрзевме диетава и за 3 месеци ослабнавме стварно многу.значи многу вода пиеш, чорби, риба и салати једеш колку сакаш,нормално по распоред што ти го даваат тие.и секоја диета се прави според крвната слика и мислам дека до сега тоа е најздрава и најефикасна диета до сега што ми помогнала да намалам килограми:smir:
a ja znaes li ti razlikata pomegu slabeenje i kvalitetno slabeenje?
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
да ја имам пробано и затоа пишувам:))хербалајф да не е квалитетно слабеење? или можеби здраво? :uvo:хаха
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
да ја имам пробано и затоа пишувам:))хербалајф да не е квалитетно слабеење? или можеби здраво? :uvo:хаха
ovakvi dieti znam na kilo i ke ti napisam kakva sakas...ui ke slabees ,pa ke slabees so namalena ishrana(so gladuvanje),ama ima eden problem,jo-jo efektot koj se pojavuva po prestanokot so dietata(gi imam poveke takvi klienti koi go imaat toj problem)...

inaku ne kaza,dali kvalitetno si oslabela ili samo si oslabela?

p.s.za herbalife ne zbori koga gledam deka pojma nemas sto e toa.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
да ја имам пробано и затоа пишувам:))хербалајф да не е квалитетно слабеење? или можеби здраво? :uvo:хаха
Хербалајф не е ни квалитетно а ни здраво слабеење. Напротив слабеењето со оваа диета (продукти) резултирала и со неколку смртни случаи.

Задоволството на муштериите од тој продукт е некаде околу 59%.

Самиот начин на слабеење нњ прави ништо за да се одбегне јо-јо ефектот.

Исто како диета е скапа за следење и имаш drug tolerance односно дозата која ти помагала порано, нема да ти помогне покасно.

Исто во организмот не примаш со таа диета доволно калории за да можеш да билдаш мускули или да си го заштитиш имунитетот.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Хербалајф не е ни квалитетно а ни здраво слабеење. Напротив слабеењето со оваа диета (продукти) резултирала и со неколку смртни случаи.

Задоволството на муштериите од тој продукт е некаде околу 59%.

Самиот начин на слабеење нњ прави ништо за да се одбегне јо-јо ефектот.

Исто како диета е скапа за следење и имаш drug tolerance односно дозата која ти помагала порано, нема да ти помогне покасно.

Исто во организмот не примаш со таа диета доволно калории за да можеш да билдаш мускули или да си го заштитиш имунитетот.
се согласувам со тебе,се надевам дека и ALeks 67 ке го прочита ова :smir:
 

sikice

tezok e zivotot
Член од
27 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Almighty Nane
Несопирлив



Регистриран: Apr 2007
Возраст: 23
Мислења: 776




јас мајка ми и сестра ми ја дрзевме диетава и за 3 месеци ослабнавме стварно многу.значи многу вода пиеш, чорби, риба и салати једеш колку сакаш,нормално по распоред што ти го даваат тие.и секоја диета се прави според крвната слика и мислам дека до сега тоа е најздрава и најефикасна диета до сега што ми помогнала да намалам килограми:smir:
__________________
Сонцето означува лична сила, виталност и остварување на цели, водство, моќ и авторитет, потреба да се искажуваме, креативност, родителство, самоидентификација, мотивација и гордост, со оваа планета владее лавот.:wub:
pred kolku vreme e praese dijetata kolku oslabe i kako prodolzi da se hranis?? dali posle dijetata stavivte po nekoe kilo plus??pozdrav

Almighty Nane
Несопирлив



Регистриран: Apr 2007
Возраст: 23
Мислења: 776




јас мајка ми и сестра ми ја дрзевме диетава и за 3 месеци ослабнавме стварно многу.значи многу вода пиеш, чорби, риба и салати једеш колку сакаш,нормално по распоред што ти го даваат тие.и секоја диета се прави според крвната слика и мислам дека до сега тоа е најздрава и најефикасна диета до сега што ми помогнала да намалам



i kolku kila oslabivte za 3te meseci?? kako prodolzivte da se hranite ?? dali vrativte nekoe kilce pokasno??

јас мајка ми и сестра ми ја дрзевме диетава и за 3 месеци ослабнавме стварно многу.значи многу вода пиеш, чорби, риба и салати једеш колку сакаш,нормално по распоред што ти го даваат тие.и секоја диета се прави според крвната слика и мислам дека до сега тоа е најздрава и најефикасна диета до сега што ми помогнала да намалам килограми:smir:
a koliko kila i za koliko vreme ste uspeli da oslabite ?? koliko vreme e pominato posle dijetata i kakov rezim na ishrana imate sega ?? dali nekoe kilo vrativte ?? mozis da mi recis koj krvni grupi imate ti tvoja majka i sdestra pozdrav
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Хербалајф не е ни квалитетно а ни здраво слабеење. Напротив слабеењето со оваа диета (продукти) резултирала и со неколку смртни случаи.

Задоволството на муштериите од тој продукт е некаде околу 59%.

Самиот начин на слабеење нњ прави ништо за да се одбегне јо-јо ефектот.

Исто како диета е скапа за следење и имаш drug tolerance односно дозата која ти помагала порано, нема да ти помогне покасно.

Исто во организмот не примаш со таа диета доволно калории за да можеш да билдаш мускули или да си го заштитиш имунитетот.
aj nekoj dokaz stavi za boldiranovo.
jo-jo efekt so herabalife,ne e zdravo...:pos2::pos2::pos2:herbalife e klinicki testiran proizvod,ako znaes sto e toa se ke ti bide jasno.ama temava ne e za herbalife,ako imas nesto nejasno(a kako sto gledam imas baajagi nejasno)pisi na temata za herbalife,pa ke ti bide objasneto

a za vita diet klubot,jas takvi dieti znam na pamet na kilo.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
aj nekoj dokaz stavi za boldiranovo.
jo-jo efekt so herabalife,ne e zdravo...:pos2::pos2::pos2:herbalife e klinicki testiran proizvod,ako znaes sto e toa se ke ti bide jasno.ama temava ne e za herbalife,ako imas nesto nejasno(a kako sto gledam imas baajagi nejasno)pisi na temata za herbalife,pa ke ti bide objasneto

a za vita diet klubot,jas takvi dieti znam na pamet na kilo.
Во однос на смртните случаи тоа е дискутирано и во самиот сенат како и во subcomite на сенатот во Америка и тоа неколку пати.
Овде имаш историја од настаните:

http://www.rickross.com/reference/herbalife/herbalife9.html

Што се однесува до самите продукти и успешноста еве ти еден форум каде може да видиш најразлични групи на подршка почнувајќи од депресија, алкохолизам до слабеење. Тука луѓето кои доаѓаат го оценуваат продуктот.

http://www.dailystrength.org/treatments/Herbalife

Знам дека не е од некоја страна од дистрибутерите на хербалајф ама сепак сметав дека е важно да се земат податоци од некое понеутреално место.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Во однос на смртните случаи тоа е дискутирано и во самиот сенат како и во subcomite на сенатот во Америка и тоа неколку пати.
Овде имаш историја од настаните:

http://www.rickross.com/reference/herbalife/herbalife9.html
aj bas ova ke go postavam kakop prasanje na naredniot seminar.
tuku ako e toa taka,zasto togas LA galaxy(voedno i samiot Bekam) prifatile da gi koristat tie proizvodi,zasto herbalife im e glaven nutricionisticki nutrient na tie vrvni sportisti,isto i na Inter od Milano,zasto Kire Lazarov i celata rakometna reprezentacija na RM koristat herbalife,zasto Nadal koristi Herbalife i iste mnoooooooooogu drugi ?

tuku ovaa tema ne e za herbalife,imas drtuga tema ,pisi tamu.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
aj bas ova ke go postavam kakop prasanje na naredniot seminar.
tuku ako e toa taka,zasto togas LA galaxy(voedno i samiot Bekam) prifatile da gi koristat tie proizvodi,zasto herbalife im e glaven nutricionisticki nutrient na tie vrvni sportisti,isto i na Inter od Milano,zasto Kire Lazarov i celata rakometna reprezentacija na RM koristat herbalife,zasto Nadal koristi Herbalife i iste mnoooooooooogu drugi ?

tuku ovaa tema ne e za herbalife,imas drtuga tema ,pisi tamu.
Во право си ќе го префрлам последниот пост таму.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
aj bas ova ke go postavam kakop prasanje na naredniot seminar.
tuku ako e toa taka,zasto togas LA galaxy(voedno i samiot Bekam) prifatile da gi koristat tie proizvodi,zasto herbalife im e glaven nutricionisticki nutrient na tie vrvni sportisti,isto i na Inter od Milano,zasto Kire Lazarov i celata rakometna reprezentacija na RM koristat herbalife,zasto Nadal koristi Herbalife i iste mnoooooooooogu drugi ?

tuku ovaa tema ne e za herbalife,imas drtuga tema ,pisi tamu.
Зошто прифаќаат пеачите да "пијат" скопско на сите спотови? Прашање е дали стварно ги користат или само по весници и телевизии ги користат (или каде и да се рекламира "еликсирот на животот").
Изгледа ти само си го разбрал теоретски принципот на клиничко тестирање и клиничка студија. Клиничко тестирање се прави, нели, преку клиничка студија. Студијата може да се врши во една клиника или во повеќе низ светот. Кога зад студијата стои голема компанија со многу пари, секогаш има простор за манипулација. И на другата тема имаше напишано дека овошјето и зеленчукот биле радиоактивни, кај ги чувале, трт-мрт. Од кај знаеш ти кај ги чуваат продуктите од кои се прави хербалајф? Процесот на производство колку е чист? Пакувањето? Да, звучи сето тоа романтично, но ништо не може да ја замени здравата и избалансирана исхрана.

Иначе, он топик. Вита диет клубот го води тетка која нема завршено медицина (за да бидеш нутриционист треба да завршиш медицина, па специјализација интерна медицина, па да се бавиш со нутриционизам). Диетите кои ги дава се широко достапни на интернет мрежата. Зема крв и ги прилагодува на корисникот, ха, тоа и јас можам да го направам еве одма: низок хемоглобин-во диетата повеќе месо и продукти кои го креваат хемоглобинот, те прашувам за навиките, не јадеш спанаќ, го менувам во било која диета спанаќот со нешто соодветно. Voila-експерт сум, отварам диет клуб!
Патем, на една познаничка и дијагностицираше леукемија дотичната госпоѓа. Нормално, немаше леукемија, имаше претходна настинка и со тоа покачени леукоцити, но тоа е она што се случува кога некој си игра стручњак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom