Виртуален албум од панини со слики од СП 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Едно прашање... Како се добиваат сликици за албумот...??? Се регистрирав, имаше неколкусликици, ги залепив и толку... Помош...
 
Н

'Никола'

Гостин
Едно прашање... Како се добиваат сликици за албумот...??? Се регистрирав, имаше неколкусликици, ги залепив и толку... Помош...
Секој ден после 00.00 часот ти дава по три пакетчиња. Ако си зачленет во некоја група, секој член што е во таа група кога ќе ја собере првата цела репрезентација на сите што сте во групата ви дава едно пакетче гратис. И исто така имаш и тн промо кодови кои што ги внесуваш и за секој код ти дава по едно пакетче. Тие ги имаш на првата страна на темава, како и на некои од крајниве, не ми текнува точно, види разбарај. Таму (на првата) имаш и линкови до сликчињата од првата страна и до сликчињата од стадионите.
Мислам дека воглавно тоа е се.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Кога си во група, и кога некој од твојата група ќе ја комплетира првата држава, ти дава едно пакетче.. А исто и можеш да се договориш со некој од твојата група да се смениш, а други да не ви се мешаат;)

Кодови еве: 1- COCA-COLA
2- CELEBRA
3- FELICIDAD
4- DESTAPA
23EJAFW5
3Y69P7BJ
4FBGE83A
4L6QUVV5
4TNL2XLY
4V8QBYU7
7BUY39F7
6634L9WC
Нов сум во ова не разбирам што значи ова со кодовите...??? Ќе објасни некој по детално???
 
Н

'Никола'

Гостин
Нов сум во ова не разбирам што значи ова со кодовите...??? Ќе објасни некој по детално???
Значи кога си таму кај албумот, горе десно опули се, има едно promo codes. Го отвораш и пишуваш еден од кодовиве. И ти дава пакетче. Потоа пак исто, пишуваш нов код, и оп, ново пакетче. И така со сите. Сите можеш само по еднаш да ги искористиш.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Значи кога си таму кај албумот, горе десно опули се, има едно promo codes. Го отвораш и пишуваш еден од кодовиве. И ти дава пакетче. Потоа пак исто, пишуваш нов код, и оп, ново пакетче. И така со сите. Сите можеш само по еднаш да ги искористиш.
ОК Фала... Но само оние со реден број до 4 даваа сликички, а другите подолу не... Зошто...??? Или за нешто друго се тие...???

И уште нешто... Има уште вакви кодови...??? :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
ОК Фала... Но само оние со реден број до 4 даваа сликички, а другите подолу не... Зошто...??? Или за нешто друго се тие...???

И уште нешто... Има уште вакви кодови...??? :)
Кодовите што се со букви бројки,такви можиш само 8 да искористиш....a иначе еве ти нови промо кодови....
GOL
COMEMORE
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
233 дупликати, 98%, сите репрезентации собрани.
Кој може да ми даде да ја симнам или нешто промо код од сликичката од прва страна лево до фудбалот што е и стадионот NELSON MANDELA BAY/PORT ELIZABETH?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Го собрав, сеа ќе си чекам награда.
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
Го собрав 99 % имам 15 за смена и ми фалат Фелипе Мело и Луиш Фабиано од Бразил и никако не можам да ги најдам!!!!
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Конечно го собрав :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom