Вие и кафето

Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
по дома си правам капучино ,турско пијам само кога има некој да ми гледа:pos2:а во друштво нескафе ама само со пола лажичка шејкер
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Обожавам кафе...најмногу турско..благо.. на ден по 3-4 пијам..:)
И нескафе сакам..ама тоа поретко пијам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Прекратив со дружењето и го заменив со чај. Почнав да пијам 3 во 1 или 2 во 1 на работа но стомакот почнува да се буни.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
ние и кафето....па го пиеме скоро секој ден... најчесто макијато
по дома инстант...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Obozavam kafe, sekakvo kafe pijam, se slucuva ponegoas i 4-5 kafinja vo tekot na denot da se napijam. Poveke seakam da pijam kafe koga sum so drustvo, ama ako ne najdam drustvo si pijam sama.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ја и кафето најдобри другари нема шанси денот да го поминам без кафе.Само по едно пијам на ден било нес или турско.Какво и да е само кафе да е:vozbud:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И јас помалку. Околу 2-3 пати неделно, не сум зависен. Пијам само кога излегувам, дома немам навика :wink:
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Не сум толку зависна од кафе колку што си имам замислено дека во одреден дел од денот треба да го конзумирам. Така, во зависност од потребата за освестување пијам сигурно повеќе од 3 кафиња во некаква арбитрарна поделеност на денот на утро, претпладне и попладне. Навечер многу ретко пијам кафе.
Инаку кафето само по себе ми е социјална активност. Дури и поделеноста на денот на термини за пиење кафе може да се занемари ако единствена опција е да го пијам сама.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Па во просек еднаш дневно пијам кафе
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Bidejki imam nizok pritisok najmnogu mi pomaga tursko i toa 1 vo denot ama znam i do 3 da gi zaredam ama toa retko,inace pijam nes so blag slag obavezno ili makijato gi pijam site vidovi na kafe so seker ,osven tursko
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Обожавам кафе, ама у последно време не си го поѓаѓам баш несот. Секое кафе е убаво, ама најретко пијам експресо, мислам дека само на екскурзии го имам пиено пошо не спијам по 2 дена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom