Вие, Вашиот партнер и дрогата

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
А ако девојка ти на пример сака да се е*е со други во слободно време тебе ќе ти смета? Зошто да ти смета, тебе тоа не те тангира.
Као моеш да споредиш нешто што директно влијае на врската со нешто што најчесто воопшто не ја менува истата, и да мислиш дека си постигнала поента?
лол.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Као моеш да споредиш нешто што директно влијае на врската со нешто што најчесто воопшто не ја менува истата, и да мислиш дека си постигнала поента?
лол.
Да пушиш марихуана не е мала работа, сепак за дрога се работит.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Као моеш да споредиш нешто што директно влијае на врската со нешто што најчесто воопшто не ја менува истата, и да мислиш дека си постигнала поента?
лол.
Како не ја менува? Па нели повеќе се смеете, повесели сте, подружељубиви :icon_mrgr:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.432
Као моеш да споредиш нешто што директно влијае на врската со нешто што најчесто воопшто не ја менува истата, и да мислиш дека си постигнала поента?
лол.
Објасни ми како дилањето дрога не влијае директно на врската? Треба некој да ја претепа за да почне да влијае??
Или онака треба да се понаша ноншалантно, еј, дечко ми дила дрога во слободно време, али јас си го сакам најмногу и знам дека никогаш не би ме повредил. Плус, на кајгана ми рекоа дека нема да сум добра девојка ако ги преиспитувам неговите активности во слободно време, така да јас решив да си седам настрана и да го оставам да си го уништи животот, а истовремено да ме повлече и мене со него.

Аманте.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Објасни ми како дилањето дрога не влијае директно на врската? Треба некој да ја претепа за да почне да влијае??
Или онака треба да се понаша ноншалантно, еј, дечко ми дила дрога во слободно време, али јас си го сакам најмногу и знам дека никогаш не би ме повредил. Плус, на кајгана ми рекоа дека нема да сум добра девојка ако ги преиспитувам неговите активности во слободно време, така да јас решив да си седам настрана и да го оставам да си го уништи животот, а истовремено да ме повлече и мене со него.

Аманте.
Дилање и пушење гане у пакет со крадење и тепање на девојка ти иде по дифолт а? :)
Охридска работа..
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Објасни ми како дилањето дрога не влијае директно на врската? Треба некој да ја претепа за да почне да влијае??
Или онака треба да се понаша ноншалантно, еј, дечко ми дила дрога во слободно време, али јас си го сакам најмногу и знам дека никогаш не би ме повредил. Плус, на кајгана ми рекоа дека нема да сум добра девојка ако ги преиспитувам неговите активности во слободно време, така да јас решив да си седам настрана и да го оставам да си го уништи животот, а истовремено да ме повлече и мене со него.

Аманте.
Не повлекувај премиси кои во суштина ги нема. :) Дечкото не ја форсирал да земе и таа, па да зборуваме за повлекување. Во принцип, полиција не се замара со минијатурни локални псевдо дилерчиња што продаваат од седумнаеста рака,(Се сомневам дека дечково е бизнисмен) така да, освен ако не го фатат ептен red-handed нема да има проблеми со нив.
Што е ројца и жубри?o_O
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
Не повлекувај премиси кои во суштина ги нема. :) Дечкото не ја форсирал да земе и таа, па да зборуваме за повлекување. Во принцип, полиција не се замара со минијатурни локални псевдо дилерчиња што продаваат од седумнаеста рака,(Се сомневам дека дечково е бизнисмен) така да, освен ако не го фатат ептен red-handed нема да има проблеми со нив.
Што е ројца и жубри?o_O
Ваљда сленг за гане и ризли на охридски хахахахаха. Стварно ако знај некој нека кажи.
Да не излези на крај ракија и некое мезе.
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 10:14 ---
Објасни ми како дилањето дрога не влијае директно на врската? Треба некој да ја претепа за да почне да влијае??
Или онака треба да се понаша ноншалантно, еј, дечко ми дила дрога во слободно време, али јас си го сакам најмногу и знам дека никогаш не би ме повредил. Плус, на кајгана ми рекоа дека нема да сум добра девојка ако ги преиспитувам неговите активности во слободно време, така да јас решив да си седам настрана и да го оставам да си го уништи животот, а истовремено да ме повлече и мене со него.

Аманте.
Така шарено.
Што ако не дечко ти единствен начин за да преживее му е преку дилањето ? Што ако дила дрога за да можи да ги задоволи твоите лигави потреби и секоја вечер да кисниш во некој елитен ресторан, клуб ?
Тоа што му се мешаш во слободното време има еден назив кој се вика гушење на врската. Не ти е тој милениче па да живее според твоите потреби. Да го познавам лично братот би му кажал веднаш да те батали пошо сигурно си некое самобендисано чупенце што не гледа по напред од својот нос.
Абе така лесно може да те повлечи некој, Холивуд е ова.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ваљда сленг за гане и ризли на охридски хахахахаха. Стварно ако знај некој нека кажи.
Да не излези на крај ракија и некое мезе.
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 10:14 ---

Така шарено.
Што ако не дечко ти единствен начин за да преживее му е преку дилањето ? Што ако дила дрога за да можи да ги задоволи твоите лигави потреби и секоја вечер да кисниш во некој елитен ресторан, клуб ?
Тоа што му се мешаш во слободното време има еден назив кој се вика гушење на врската. Не ти е тој милениче па да живее според твоите потреби. Да го познавам лично братот би му кажал веднаш да те батали пошо сигурно си некое самобендисано чупенце што не гледа по напред од својот нос.
Абе така лесно може да те повлечи некој, Холивуд е ова.

Ретко ми се случува да се согласам со некој на форумов, ама ова е навистина добро кажано, секоја чест.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Као моеш да споредиш нешто што директно влијае на врската со нешто што најчесто воопшто не ја менува истата, и да мислиш дека си постигнала поента?
лол.
Пушењето трева, дилањето екстази и разноразни стимуланси не ја тангира и не ја менува врската? Продавањето на ствари од девојката ( во конкретниов слуцај дечкото и го продал мобилниот телефон на девојката) за да купи трева/апчиња или не знам што не влијае на врската? Ако така мислиш секоја чест на тоа. Јас не мислам така. И те како ме занима со кого мислам понатака да основам семејство и каков човек ќе имам покрај себе. И да кажав и претходно не прифаќам конпромис на таа тема. И марихуаната е дрога по мое мислење и не сакам да биде во моја близина. Ако на дечкото му е побитно да "откачи" со другарите секој викенд наместо со мене да го поминува времето, нема место за компромис, не таква врска се става крај пред да се продлабочи.

Кажи ми ти Како тоа ако девојката си шврља на страна директно влијае на врската, ако ти за истото не знаеш?Впрочем зошто и би влијаело на врската? Нема никаква штета од тоа што он шета и со други,битно тебе највеќе те сака. Па ајде ќе бидеме open minded и ќе речеме дека човекот е полигамно суштество и не може да живее во моногамна врска, а тоа што ти си му девојка на конкретниот дечко воопшто не ти дава за право да му се мешаш во толку лични работи кои он не сака да ги сподели со тебе и дека има право во слободно време да си прави што сака.
Боже господе каде замина светов :facepalm:
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 13:28 ---
Ваљда сленг за гане и ризли на охридски хахахахаха. Стварно ако знај некој нека кажи.
Да не излези на крај ракија и некое мезе.
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 10:14 ---

Така шарено.
Што ако не дечко ти единствен начин за да преживее му е преку дилањето ? Што ако дила дрога за да можи да ги задоволи твоите лигави потреби и секоја вечер да кисниш во некој елитен ресторан, клуб ?
Тоа што му се мешаш во слободното време има еден назив кој се вика гушење на врската. Не ти е тој милениче па да живее според твоите потреби. Да го познавам лично братот би му кажал веднаш да те батали пошо сигурно си некое самобендисано чупенце што не гледа по напред од својот нос.
Абе така лесно може да те повлечи некој, Холивуд е ова.
Вауууу, па по твојава логика цела Македонија треба да дила дрога. Знаеш ли ти колку семејства имаат тешка економска ситуација па не посегнале по дилање дрога? Има милион начини да заработи за да преживее на поштен законски начин. Нека оди нека исчисти една 10 катна зграда ќе земе 3000 ден. Или страмно е да чисти згради.
Ако нема начин за да ги задоволи лигавите потреби на девојката или пак таа премногу бара од него, нека ја откачи и нека најде некоја со која ќе бидат на иста бранова должина и која нема да го цени само по вечерите во скапите ресторани.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.432
Ваљда сленг за гане и ризли на охридски хахахахаха. Стварно ако знај некој нека кажи.
Да не излези на крај ракија и некое мезе.
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 10:14 ---

Така шарено.
Што ако не дечко ти единствен начин за да преживее му е преку дилањето ? Што ако дила дрога за да можи да ги задоволи твоите лигави потреби и секоја вечер да кисниш во некој елитен ресторан, клуб ?
Тоа што му се мешаш во слободното време има еден назив кој се вика гушење на врската. Не ти е тој милениче па да живее според твоите потреби. Да го познавам лично братот би му кажал веднаш да те батали пошо сигурно си некое самобендисано чупенце што не гледа по напред од својот нос.
Абе така лесно може да те повлечи некој, Холивуд е ова.
А шо ако она се курва секоја вечер? Може и нејзе тоа и е начин да преживее? Нема пари девојката, ете, нашла начин да се издржува. Тоа во ред е? И ете, ако мене не ми одговараат активностите кои тој ги прави во слободно време имам полно право да му раскинам. Така? Не разбирам шо и скокнавте на девојката, демек му се мешала во приватност. Не била добра девојка бидејќи ќе му раскинела....
И ова го зборувам од искуство, живеам до човек кој се занимава со вакви работи и знам како е. Не еднаш се имам разбудено со звуци на кршење и викање. Дечкото не само што ја повлече и девојката со него, ја уништи цела фамилија. Сакаш верувај, сакаш не, ама буквално ги има шутирано девојка му и мајка му по улица.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Пушењето трева, дилањето екстази и разноразни стимуланси не ја тангира и не ја менува врската? Продавањето на ствари од девојката ( во конкретниов слуцај дечкото и го продал мобилниот телефон на девојката) за да купи трева/апчиња или не знам што не влијае на врската? Ако така мислиш секоја чест на тоа. Јас не мислам така. И те како ме занима со кого мислам понатака да основам семејство и каков човек ќе имам покрај себе. И да кажав и претходно не прифаќам конпромис на таа тема. И марихуаната е дрога по мое мислење и не сакам да биде во моја близина. Ако на дечкото му е побитно да "откачи" со другарите секој викенд наместо со мене да го поминува времето, нема место за компромис, не таква врска се става крај пред да се продлабочи.

Кажи ми ти Како тоа ако девојката си шврља на страна директно влијае на врската, ако ти за истото не знаеш?Впрочем зошто и би влијаело на врската? Нема никаква штета од тоа што он шета и со други,битно тебе највеќе те сака. Па ајде ќе бидеме open minded и ќе речеме дека човекот е полигамно суштество и не може да живее во моногамна врска, а тоа што ти си му девојка на конкретниот дечко воопшто не ти дава за право да му се мешаш во толку лични работи кои он не сака да ги сподели со тебе и дека има право во слободно време да си прави што сака.
Боже господе каде замина светов :facepalm:
Не драми многу многу.
Му го имала дадено телефонот да го користи, и типот го дал на заем, шо значи си го вратил пак назад.
И го продал.. :facepalm:
Како и да е.
Зашо немоеш да напраиш разлика меѓу ВАРАЊЕ и ова конкретново? Толку ти се слични?
Кога влегуваш во озбилна врска обично си ветувате верност. Тоа е Предуслов за една врска да опстои.
Ако он сака да си пафне од време на време, или онака има некој фетиш на хентаи или незнамшо, или ќе се прилагодат еден на друг или едноставно ќе си продолжат секој по свој пат! Тоа се две различни ствари!
Тука Има место за компромис и врската Може да функционира.
Едно е да дознаеш дека дечко ти ебе на страна, а иде со тебе (нели, врска = верност), скроз друго е да дознаеш дека има вакво.. хоби.
Што во случајов е harmless. Не само за неа, општо. И не претерувај..
Да се пукал у вена или да се коцкал на големо, или да крадел ствари, да разберам да се алармира девојчето.
Пушел трева.. И шо?
И наштетил некогаш? Ја повредил дур бил напушен? :pos:
Некад коа читам вакви постови ako pusis marihuana si drogiras ми се темни. Седни, прочитај малце па после глуми Дева Марија.
Не тука да ми мешаш полигамии и моногамии со ова.
Ако и чини, нека седи со него и нека не го замара зашо уопште. не. ја. допира. нејзе тоа.
Се дур и е верен, ја сака, ја пази, ја тинтра и не ја меша у нешто што онака нејќе да биде вмешана, незнам шо не би и чинело.
Ако не и чини, бујрум, има и други риби во морето.
Колку комплицирање за ништо.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
Пушењето марихуана влијаело на врската... :tapp: Па дури и цигарите можат да влијаат на врската повеќе него тревата. Што ако кажам дека за мене цигарите се дрога и не сакам да бидат во моја близина? Што ако девојката пуши, а на мене ми сметаат цигари и не сакам секоја вечер да имам чувство како да бутам јазик у пепељара? Зарем треба на девојката да и кажам "откажи ги цигарите или ќе ти раскинам"? Е тоа може да влијае на врската, а не тоа што типот дувал трева еднаш неделно со другари, со што девојката нема никаква допирна точка.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
А ако девојка ти на пример сака да се е*е со други во слободно време тебе ќе ти смета? Зошто да ти смета, тебе тоа не те тангира.
your argument is invalid.

Да пушиш марихуана не е мала работа, сепак за дрога се работит.
големо такво... и каква црна дрога бе? :)

А шо ако она се курва секоја вечер? Може и нејзе тоа и е начин да преживее? Нема пари девојката, ете, нашла начин да се издржува. Тоа во ред е? И ете, ако мене не ми одговараат активностите кои тој ги прави во слободно време имам полно право да му раскинам. Така? Не разбирам шо и скокнавте на девојката, демек му се мешала во приватност. Не била добра девојка бидејќи ќе му раскинела....
И ова го зборувам од искуство, живеам до човек кој се занимава со вакви работи и знам како е. Не еднаш се имам разбудено со звуци на кршење и викање. Дечкото не само што ја повлече и девојката со него, ја уништи цела фамилија. Сакаш верувај, сакаш не, ама буквално ги има шутирано девојка му и мајка му по улица.

Емка, не споредувај курвење со тоа што некој еднаш неделно сака да си пафне. Курвењето е сериозен проблем, ако дува онака „рекреативно“, не знам што толку би и претставувал проблем на девојката. Дополнително пак ако се' си функционира како што треба, не гледам причина да се буни... Крај краева, ако не сака да биде со него, нека раскине и готово, не знам што толку ја тупите по форум.

Него до девојчето со проблемите, ме мрзи да идам нагоре да барам ник... а да пробате заедно? :icon_lol:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Не можам да се изначудам на сите оние кои го бранат дечкот. Ајде замислете ситуација, таа да дила, а тој да не знае. Како би реагирале тогаш? Значи нема изневерување, туку дилање.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Не можам да се изначудам на сите оние кои го бранат дечкот. Ајде замислете ситуација, таа да дила, а тој да не знае. Како би реагирале тогаш? Значи нема изневерување, туку дилање.
Како би реагирала ако не знаеш :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom