Ве молам да и помогнеме на оваа мајка

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
leandra имаш информации како е Маја? Ја оперираа ли? Се собраа ли доволно средства?
Сеуште не е замината, одложено е за Јули заминувањето поради собирање на средствата кои мора да ги уплати.
Ова е последна вест од Велес:
Велешани сторија се што можеа сега на Маја треба да и помогне државата!
Од она што лично го знам поголем дел од средствата се собрани, остатокот ќе смогнат сили некако цела фамилија да се надокнади.
Засега е добра, но болеста ја знаете колку е брза и како напредува. Се надевам ќе излезе како победник!
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Дали сè уште може да се донира?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Тогаш, еве уште една донација од мене.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За жал вестите не се добри, но борбата продолжува. Ова е пораката од семејството и фб страната:
Pocituvani, bi sakale da ve informirame deka Maja izminatiov period dodeka traea terapiite bese vo isklucitelno teska sostojba,imeno vo meguvreme se pojavija i metastazi na glavata koi i go oteznaa lekuvanjeto,pa so ogled na vlosenata zdrastvena sostojba denovive semejstvoto ke se obide da pobara obnovuvanje na telefonite za donacija kako bi pomognale site vo ponatamosnoto lekuvanje.Vi blagodarime na site sto ja davate nesebicno celata moralna i finansiska pomos na Maja!

https://www.facebook.com/pages/Apel-za-pomos-na-Maja-Kerova/585436638157620
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ПОЧИТУВАНИ!

ОБНОВЕНИ СЕ БРОЕВИТЕ ОД СИТЕ ТРИ МОБИЛНИ ОПЕРАТОРИ ЗА ДОНАЦИЈА НА МАЈА КЕРОВА.СЕ РАЗБИРА ОСТАНУВААТ ОТВОРЕНИ ЖИРО СМЕТКАТА И ДЕВИЗНАТА СМЕТКА КАДЕ СИТЕ КОЛКУ МОЖАТ ЌЕ МОЖЕ ДА ДОНИРААТ ЗА ЛЕКУВАЊЕТО НА МАЈА КОЕ ПРОДОЛЖУВА И ПОНАТАКА.БИ САКАЛЕ УШТЕ ЕДНАШ ДА ВИ СЕ ЗАБЛАГОДАРИМЕ НА СИТЕ КОИ СЕКОЈДНЕВНО ЈА ДАВАТЕ ВАШАТА МОРАЛНА И ФИНАНСИСКА ПОМОШ ТОА Е ОД ЖИВОТНО ЗНАЧЕЊЕ НА ОВАА ФАМИЛИЈА.ВИ БЛАГОДАРИМЕ!

1451490_681885875179362_2085840204_n.jpg
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Донирано од моја страна 200 денари, а утре ќе донирам и од телефонот на моите родители, па се надевам дека моите скромни 500 денари ќе бидат колку-толку од помош. Едно кафе, една пакла цигари еден кредит на новиот ајфон нема да е проблем никому, а на некого многу му значи. Донирајте, спасете македонски живот и не оставајте две македонски сирачиња сами да пораснат. Да молиш преку телефони за живот, а некој на власт и во опозиција да го товиш на софри и вечери. Крв да серат утре !
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Бидејќи се многу пари,може само државата да им помогне,според новиот закон,болестите кои неможе да се третираат односно лечат во нашата држава,пациентите со таквии болести се праќаат во странство на лекување на трошок на државата а пациентите плаќаат само 200 евра и ништо повеќе.Дај боже да се излечи,што се однесува до мене посакувам ракот воопшто да не постои.Но едно е сигурно,дека преживувањето или не на ракот е чиста судбина.Да не филозофирам,познавам моја пријателка чиа сестра не знаеше колку пари имаше,живееше во Австралија,имаше рак на кожата,не ми текнува на стручниот назив знам дека се работеше за рак кој ја стеснува кожата односно кожата се собира,беше на лекување низ цел свет,Америка,Кина,Русија.. замина дури во Сан Паоло таму на некое духовно лекување 15 дена во шума со свештеници,ништо не ја спаси.А ваквии знам мал милион случаеви за жал од мои блиски пријатели кои имаа огромно богатство и нема што не пробаја но ништо не ги спаси.Мој совет е нека го бараат Господ а не лекот..
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Донирано од моја страна 200 денари, а утре ќе донирам и од телефонот на моите родители, па се надевам дека моите скромни 500 денари ќе бидат колку-толку од помош. Едно кафе, една пакла цигари еден кредит на новиот ајфон нема да е проблем никому, а на некого многу му значи. Донирајте, спасете македонски живот и не оставајте две македонски сирачиња сами да пораснат. Да молиш преку телефони за живот, а некој на власт и во опозиција да го товиш на софри и вечери. Крв да серат утре !
Па уште и ддв наплаќаат на донации :sick:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Маја после две годишна борба ја изгуби битката со ракот. Денес во 11ч почина.
Почивај во мир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom