Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.813
Поени од реакции
4.505
za da zasakam jas nekoja mi treba da ja zapoznaam, zs ja sakam od vnatre, od nadvor mozam samo da ..... ljubovta e vnatresno cuvstvo i pogledot tuka mnogu nema golema uloga a kamoli prviot pogled
toa se prikaski za mali deca koi se seuste romanticari i ne stanale malku realisti
 
P

PewDiePie

Гостин
Ми се има десено,итоа во албанка една.......никогаш нема да си простам што не и пријдов да се запознаам. :cry:
 
T

the Carpenter

Гостин
Постои интерес на прв поглед, а не љубов.

Постои љубов на прв кревет.
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Не постои во никаква смисла...како може да каже некој дека се заљубиле во прв поглед?(очигледно не знаат што е тоа љубов)тоа постои само во шпанските серии...
Е сега привлекување може да има,но ништо повеке,а може со текот на времето додека се запознавате ке се роди нешто поголемо.

--- надополнето ---

Ми се има десено,итоа во албанка една.......никогаш нема да си простам што не и пријдов да се запознаам. :cry:
Епа зошто си чекал?таа да ти пријде?или си се срамел од тоа што е Албанка?и сега што бидна со неа?баш ме интересира:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Привлечност, хемија, заинтересираност.... можеби така може да се нарече, но љубов не. Џабе е убавина, без карактер (според моите правила). Е сега дали од тоа почетно нешто, ќе излезе љубов треба да помине време и да се открие.

И до сега таква работа -љубов на прв поглед- ми се нема случено.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
да бев 4то оделение ке одговорев да.. дефинитивно НА ПРВ поглед нема ЉУБОВ...
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Тоа само ви филмовите може да го видите.

Па ајде вратете се во иднината и кој е за рандеву :smir:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Не верувам. Како што веќе имаат кажано, за љубов е потребно нешто повеќе од поглед :toe:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Па не се случува често, ама дефинитвно се!

Човечките ум,желба,емоции,хормони (состојба) се нешто што тешко се контролира. Дали е љубов, незнам но дефинитвно е силна емоција.
 
A

Antigona

Гостин
Никогаш во мој живот ми се нема случено љубов на прв, втор, трет ... поглед

бидејки јас не паѓам на поглед , мора прво да седнам со човекот па после некое време спонтано ако биде нешто добро ... ако не здравје друг пат
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Постои љубов на прв кревет.
Joк постои сексуален занес, причина за многу разводи и прекинати врски. На кратко: Серотонин во комбинација со неискуство, прегратки, оргазми = пропаст на секоја врска која брзо напредува на емотивен/интимен план. :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Во мојот свет постои љубов на прв поглед :)
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Верувам во привлечност на прв поглед, за љубов потребно е уште многу долго да се гледаш :)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Мене лично ми се имат десено ама сепак не би го нарекла љубов, едноставно некоја привлечност.:smir:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.707
Поени од реакции
4.459
Ljubov na prv pogled mi se slucilo iljada pati ali problem e koga ke ja poglednam vtorpat..:pos2: xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom