Велосипед или тротинет за превоз низ град?

Член од
1 декември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
55
Sto mislite sto e podobra opcija onaka za niz grad od tocka A do tocka B,elektricen trotinet ili normalen velosiped brzinec 29, budzet max 500evra
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.928
Поени од реакции
15.930
само за низ град има и трета опција, мал велосипед 18 - 20 инчи ( за лице до 70кг), го ставаш во кола меѓу седишта или во гепек, служи од кај што ќе паркираш до центарот каде паркинг е проблем
 
Член од
1 декември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
55
само за низ град има и трета опција, мал велосипед 18 - 20 инчи ( за лице до 70кг), го ставаш во кола меѓу седишта или во гепек, служи од кај што ќе паркираш до центарот каде паркинг е проблем
ja imam 95 kg haha,taka da toa ne mi odgovara,mada nema vrska neka bide i poise od 500evra sto e bolje road bike ili mountain bike da se zeme nekoja dobra marka pokvalitetna,mislam trotinetot nema da izdrzi golema distanca so mojata tezina i plus kineski se ovie Xiaomi ...
 
D

dobramuzika

Гостин
ako ti e samo za niz grad, za vrshenje pobrzo na rabotite togash elektrichen trotinet, megjutoa ako ti e i za rekreacija togash velosiped.
 
D

dobramuzika

Гостин
aha sto tip na velosiped e bolje road ili mountain i koj marki se podobri ne ovie kineskive, trek,giant,specialized ??
jas imam mtb i preporachuvam mtb, od velosiped.mk pred nekolku godini kupiv kross i do sega top me sluzhi, topli periodi vozam sekoj den, imam vozeno i 100km+ turi, sum dosta potezhok od tebe i do sega samo gumi, spici i gumichki za kochnici imam menuvano shto e sosema normalno za sekoj velosiped.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.487
Ако ти е за до работа, за завршување обврски, идење по кафиња и слично, дефинитивно е-тротинет, со оглед на тоа што веројатно не би сакал препотен да идеш сегде. Велосипед има свои предности од аспект на тоа што е поуправлив, добар за здравје, можеш да го користиш и за рекреација и не треба да го полниш.
И двете имаат pros and cons, така да би требало да одлучиш според твоите потреби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom