Ваши програми

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Еве една најава, нешто што е најново од мене :)

Мини инфо:
Значи, се работи за софтвер за магацинско работење, пишуван во C#.NET кој по „дифолт“ (ако можам така да се изразам) користи MS Access база на податоци и исто така по потреба може да се модифицира истиот да користи MS SQL, MySQL, Oracle и SLQIte бази на податоци.

Софтверот овозможува:
- Креирање приемници
- Креирање испратници
- Креирање фактури
- Преглед на состојбата на магацинот
- Шифрирање на прозиводи и фирми
- Принтање на креираните документи

Моментално програмот е во тест фаза, затоа има некои делови цензурирано и исто така со „финалната“ верзија следува и соодветна документација со упатство за користење на софтверот. :)

Еве и неколку скриншотови:

- Насловна
- Приемници
- Испратници
- Состојба на магацин
- Шифрирање
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Одличен дизајн (мислам ти го кажав ова и по мсн :) ) .
Инаку, се разбира и функционалноста ми се свиѓа али дизајнот ми остави впечаток .
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
СкајДрајвер, добра замисла супер програма исто како и дизајнот!
Да те прашам, дали може да се користи во дуќани, например во некој маркет?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Одличен дизајн (мислам ти го кажав ова и по мсн :) ) .
Инаку, се разбира и функционалноста ми се свиѓа али дизајнот ми остави впечаток .
Благодарам и тука :)
Иначе за дизајнот, дур го правев на Windows 7 бев задоволен, али кога го пуштив на Windows XP ептен тиња ми се виде дизајнот :\
Многу подобро изгледа на Vista или на Windows 7.

СкајДрајвер, добра замисла супер програма исто како и дизајнот!
Благодарам и на тебе. :)

Да те прашам, дали може да се користи во дуќани, например во некој маркет?
Вака како што е може да се користи само за материјално работење, а по потреба може да се модифицира, да му се додаде и систем за наплата, фискални сметки и сите останати работи, али за тоа сега за сега неможам ништо да гарантирам иако ми е во план и тоа да му го додадам. :)
 
Член од
28 август 2008
Мислења
25
Поени од реакции
6
INGSOFT фејсбук e специјализиран веб прелистувач za facebook

INGSOFT фејсбук e специјализиран веб прелистувач za facebook .Со инсталација на овој програм добивате прелистувач со еден клик на иконата ..... интегриран фејсбук , фејсбук разговор , МСН , скајп , СМС .....


http://www.facebook.com/pages/INGSOFT-fejsbuk-specijaliziran-veb-prelistuvac/283660539239?ref=ts
 

stru4nak

Лек за се ти e FORMAT C:
Член од
31 октомври 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Песнарка 3.0 оваа верзија содржи 41 000 текстови на песни можност на внесување на акорди, песната што ја слушате во winamp да се прикажува текстот во програмата и тн наскоро и некои други интересни опции.


Директен линк
Код:
http://rapidshare.com/files/364501297/Pesnarka_3_Setup.exe
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Да се пофалам со мојот прва поголемка програма.
Направив Фудбалски Симулатор (не менаџер, симулатор).
Има 5 лиги, со табела, со резултати, со следење на утакмица преку конзола и прецизен и комплициран алгоритам за симулирање на утакмиците.

Повелете симнете, ако го сака некој кодот, пратете приватна порака.
Ако не ви е јасно како да се снајдете во интерфејсот, прочитајте го ReadMe фајлот. Сите забелешки, багови и идеи за надоградувања слободно пишете ги.

http://www.mediafire.com/?dtn3i2miz2g
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Something new from me. :)

RSS Reader (Beta)
Апликација за едноставен мониторинг на новостите објавени на Вашите омилени сајтови.
Апликацијата е пишувана во C#.NET и како база користи XML фајл.

Превземање на апликацијата (562.98 KB).

Детални информации и инструкции можете да најдете во „readme.html“ фајлот кој се наоѓа во папката заедно со апликацијата.

Еве и неколку скриншотови:

Главниот панел:


Менаџерот на конфигурација:
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Го пробав програмчево топ е . само напред ;)
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
w0rmy's Codebase V2.0

Здраво.

Ова е втората верзија од w0rmy's Codebase, ваза на податоци од снипети. Во оваа верзија има снипети за 11 програмски јазици.

Bash, C, C#, C++, Delphi, F#, Lisp, Python, Ruby, VB.NET и VB6.

Вкупно има 257 снипети.



Download link:
http://www.multiupload.com/SULSQ41W3F

Доколку имате некои иде, пишете ги овде. Планирам да ставам апдејт функција. Работам на тоа. :)
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Споено со Ваши Програми.

За програмчево, мене генерално не ме бендисаат збирнотии од кои пола проверени пола не, а некои и доста малициозни.

Сепак, имајќи впредвид колку мене ми затребале вакви ситници и слично, го оставам линкот да биде присутен. Корисниците кои ќе го симнат програмчето, нека пазат што користат и како користат.

Пошо си нов на форумот, нема потреба за секоја нова програма да се отвара тема во формален стил како кај интринсичните програмерски форуми. Се што е соберено е соберено овде, се останато е за дискусија.

За опцијата за Update, само напред. Тоа е всушност делот за програмирање, податоците не.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Правев некој експеримент кој ме натера да правам едно програмче кое решив да го понудам како проект со отворен код, значи:

SMTP Mail Sender

Име: SMTP Mail Sender
Опис: Десктоп апликација за испраќање на мејлови преку SMTP сервер
Програмски јазик: C#
Технологија: .NET Framework (v4.0)

Download SMTP Mail Sender.

Моментално апликацијата е прва верзија (да не речам Beta) такада доста опции кои се планирани не се овозможени, но доколку има заинтересираност ќе го поставам и кодот од апликацијата со цел да се развие апликацијата во нешто поадвансед, оној кој ќе биде инволвиран во проектот да усовршува/запознава техники и слично поврзано со C# и со .NET библиотеките (и се што е поврзано околу апликацијата). На кратко кажано, ништо посебено, само еден обичен експериментален проект.

Моментално во апликцијата има интегрирано:
Сервери: GMail, Yahoo, Hotmail, AOL (Server + Port + SSL), 3 Attachments, порака која овозможува пишување со HTML тагови.

Колку што ја тестирав океј е со функционалноста, но можни се евентуални идиотски багови.

Скриншот:



Ако има заинтересирани за експериментирање, пишете. :)
 

stru4nak

Лек за се ти e FORMAT C:
Член од
31 октомври 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Код:
http://www.multiupload.com/KALYJGUHR9
Скирајте го секој прозорец што ќе посакате да не биди достапен за другите луѓе кои го користат истиот компјутер. Потребно е да имате инсталирано Net Framework 3.5 верзија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom