Ваши приоритети?

V

Viktoranius

Гостин
1. Бебето.
2. Телефонот.
3. Ѕвончето.
4. Чешмата.
5. Облеката.

Едно не ми е јасно само. Што врска има облеката со сексот ?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
1. Секако бебето
2. Ќе ја отворам вратата
3. Ќе се јавам на телелфонот
4. Ќе ги соберам алиштата
5. Ќе ја затворам чешмата
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Имот
Пријатели
Кариера
Секс
Фамилија
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Oва повеќе ми личи на тест за практичност. Според мојот редослед, прво одам по беебто, потоа со бебето во рака проаѓам од чешмата и ја гасам, одам по телефонот, за на крај, со бебе во едната и телефон во другата рака, да видам кој е на вратата. Облеката како се намокрила, така и ќе се исуши.:)
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
1. прво ќе го земам бебето --> фамилија
2. па телефонот во другата рака --> кариера или работа
3. ќе ја затворам чешмата --> имот
4. трчам надвор да видам кој ѕвони --> пријатели или роднини
5. и ионака сум надвор ќе си ја земам облеката --> секс
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
1.bebeto
2.Cesmata
3.telefonot
4.zvonceto
5.oblekata
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Што знам, не ми оди во глава тоа со вешот, па до тука бива.
Нејсе, земајќи ги предвид поставеноста на работите во мојата куќа (убаво кажа некој дека се работи за ергономија), прво зимам телефон и викам - бидете на линија, одејќи накај бебето. Исто така, бавтајќи се со бебето урлам - влагаааај! (вратата никогаш не ми е заклучена). Го зимам бебето под мишка, со една рака одговарам на тој на телефонот, а на тој што влегол дома во межувреме му велам да ја изгаси чешмата. За вешот - имам машина за сушење, а и да е надвор, баш ме заболе.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
бебето
водата
телефон
ѕвончето
облеката

Тие си ги запишав, зашто се тоа ужасно ме нервира, па највише од тоа детскиот плач и е на прво место. Водата и телефонот ми беа на исто место некако, ѕвонцето после а облеката може пак да се испере и да се исуши.

Ама вака со објаснување некако не ми е како во тестот, приоритети ми се
кариера или работа
фамилија
пријатели
имот
секс

горе долу слични се.:smir::helou:
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Ќе го земам прво бебето и потоа ќе ја отворам вратата. ако е некој познат ќе го замолам да се јави на телефон и да им пренесе порака дека ќе им се прејавам. потоа заедно со бебето ќе ја затворам чешмата и одкако ќе го смирам ќе ги соберам алиштата, на крајот ќе му се извинам на гостинот/гостинката и ќе му сварам кафенце!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom