Вашиот Linux Desktop

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
fala i jas ja instalirav dobro se igra :)
ama ako moze pomosh da mi dadesh za drajveri da si najdam za linuxot bidejki na OpenGl nemozam da igram :smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.999
Поени од реакции
7.599
fala i jas ja instalirav dobro se igra :)
ama ako moze pomosh da mi dadesh za drajveri da si najdam za linuxot bidejki na OpenGl nemozam da igram :smir:
што графичка имаш?
ако е ати - проштевај ама тешко
ако е џифорс - би требало да имаш
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
што графичка имаш?
ако е ати - проштевај ама тешко
ако е џифорс - би требало да имаш
Дај не заебавај има драјвери и за едните и за другите.

fala i jas ja instalirav dobro se igra :)
ama ako moze pomosh da mi dadesh za drajveri da si najdam za linuxot bidejki na OpenGl nemozam da igram :smir:
За ATi, овде http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
За nvidia овде http://www.nvidia.com/Download/index5.aspx?lang=en-us

Измена: А чекај, велиш се игра ЦС. На DirectX? Ами што тогаш, чим се игра што повеќе.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.999
Поени од реакции
7.599

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Графичката ми е Интел значи не е ни АТИ ни Нвидиа
Ако грешам со ова кај графичката поправете зашто неам веза :kesa:
 
На врв Bottom