Вашиот омилен појадок

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Па вака. Јас сум од тие што не можат насабајле без доручек:) (што викаат, доручекот е најважен оброк) т.е. мене ми е најважен:) не знам за другите а најомилен доручек ми е: јајце на око, понекогаш и патлиџан и сирење, маргарин и сирење, омлет и уште многу други комбинации ама не ми текнува сеа. Со доручекот пијам и обавезно млеко.:) Тоа.
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
Бурек бе со месо со јогурт и со сирење :eek:jea:
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
i jas nemozam bez dorucek.burek moze,da.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Кајгана со печурки и кашкавал и едно капучино...ммм...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ретко доручкувам!Скоро ич...неам некој апетит одсабајле.Иначе највише сакам кајгана со сиренце и салатичка и сокче мммм...
 

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Лебче со еурокрем одозгора, и млекце мх мх мх...Топол убав бурек со месо и јогурт мх мх мх мх мх..Многу вкусно..Лебче намачкано првин со путерче па мармалад..Нешто многу убаво..Или пак бисквити со млеко или тост со салама чајна кашкавал и др..::)
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
mi se povraka na sabajle..ali da ne mrci majka mi moram neso da staam u usta..obicno ovosje ili cornfleks:pipi:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Bacon and eggs with sliced tomato salad. Може тост со путер и патлиџан горе. А најдобро пржени пиперки и патлиџани со јајца (како кајгана) и сирење, се тоа помешано - Македонска кајгана.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
od soleno kajgana, ili na oko.... aaaa od blago si obozavam uste od dete "detska radost" taka go krstivme ova
detska radost= peceni lepcinja, puter, marmalad ( najcesto od shipka ili meshan), i sholja toplo mleko!
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
uf zaboraiv so kajganata ili na oko, obavezno przena slaninka i maslincinja mhmh mhmhmh mnjaaam...toa ne sum jadela godina dena.... dieti uuuffff, kaj i da e kje prekinam!
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14


или шопска со многу сирење мхмхмх
и задолжително кафе
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Во последниве неколку месеци, доручекот ми е околу 15 часот:toe:
и обично кога ќе станам немам некој си голем апетит, ама среќа што мајка ми е секогаш тука да ме потсети дека треба нешто да ставам во уста.
Обожавам пица, благи креосани, бурек и разни тестенини
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
СЕКОГАШ јадам од сабајле,не зависно од тоа колку ме мрзи уста да отворам или пак да си правам за јадење.Доручекот ми е нешто лесна храна и највеќе сакам кришки со маргаринче и мармаладче и тука обавезно следува чаша капучино и тоа од ванила:vozbud::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom