Вашиот живот до сега - на кратко!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Уште средината, и крајот и готово...

Малку поминав, има уште многу километри во оваа машина. Ке видиме во која насока :)
 
I

Intex

Гостин
Уште учам. Средно школо сум уште, значи уште сум на средината мегу почетокот и средината од животот.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
До каде сте со животот?

Неколку пати тој сакаше да се откаже од мене, но успеав да го задржам! Сега за сега го држам, а чуствувам и тој се повеќе како да ме сака. Виде сепак тој во мене нешто интересно и се задржа. Сега семе добри пријатели. :smir:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
До каде сум? Хмм...In the midle of nowhere.Уживам,го правам тоа шо ме исполнува по патот на овој смрдлив, убав, тажен, досаден, гнасен, божествен, уништувачки живот, не се жалам а кај ќе ме однесе појма немам:toe:
 
N

nUt

Гостин
Животов... ми претставува нешто најубаво... секој ден ми е исполнет со смеа, радост, среќа....
секој ден има мали изненадувања кои ме прават весела....

со животот никој незнае до каде е...
животот знае ние до каде сме...
 
E

emission

Гостин
Уште ептен малку имам од факултет, ама некако не ми се замара многу што понатака. Изгледа ми одговара прилично сегашната ситуација но ќе треба да му ја мислам кога сите ќе почнат да планираат каде да одат на одмор. :)
 
С

Сатори

Гостин
Дознавајќи дека апсолутно никој од нас не е толку битен/небитен, таму сум каде што сум сметала дека треба да стигнам, само уште една станица од сите оние кои што треба наскоро да се поминат со возот.
Среќна, успешна и задоволна од својот просечен живот.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Си кулирам...животот е пред мене, само ова средново задолжително образование прави проблеми :nesvest:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Pa sega za sega zivtot mi e super...ubavo mi e:)zavrsuvam gimnazija i naskoro na fakultet.Me cekaat mnogu ubavi i srekjni migovi, barem se nadevam deka takvi kje bidat.:smir:
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Па со оглед на тоа што полека почнувам да сфаќам што сакам да станам и која ми е целта во животот мислам дека по малку напреднувам ... Така да мислам дека сум негде на почеток заглавена сеуште,но не се брзам има време сакам се да биде цакум пакум коа ќе го постигнам тоа што го сакам ....
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
До нигде....
Еве сеа почвам од летоска, иам големи планој и ќе ми се оствает, 90% сум сигурна, а и да не се остварет, почвам да живеам со резерва.
Од секој требит сè да очеквиш.
Ќе ме бидит...
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
возрастно-уште малце ќе ја раситнам 30ката :)
образовно-студентка
а онака у животот..со желби,цели и слично...не се чувствувам баш исполнета.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Пред дипломирање сум скоро, така да една етапа ја завршувам и започнувам нова...прилично задоволен сум на останатите полиња сега за сега...добро е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom