Вашето искуство на cs@kajgana.com серверите

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ја првпат на Кајгана серверот влегов пред 3 години.Играв 2 години но по многу малко еднаш неделно,по 1 час и помалку.Но во последната година сум заразен од овој сервер :)
Еј? Стварно? Како е ова можно, кога само една година постои серверов?
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
TonInter se lazes...
serverot postoi 4 godini, samo ti pred dve godini imase jak udar u glava i go izgubi pamtenjeto.. amnezija... :) zatoa mislis deka e samo 1 godina


hahaha kakvi faci ima ej :)
aj toa, ama deckoto e "PRO"
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
hahah ... ja igram na serverov pola godina veke prvo zapo4nav so nickot KoRn sega pak istiot i nikogash ne go menjam ,edna4 go smeniv vo JUVENTUS no sepak povtorno sum KORN !!!! pozz.. inace na densum po 4-5-6 casa na den !! :D:D pozz
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
hehhe , mene serverov neznaem koj mi go kaza ama pocnav da igram i imase mnogu lag , ama ipak 4 fun igrav , eden den nekoj igrac od kgn mi rece imase 5 jas mu rekov da i igravme i ne pobedija mnogu ama togas igravme 1 pat znam toj mario mnogu ne tepase ( a sea ne e ka porano ) no se tek na vreme se smeni :D potoa nie pocnavme da gi tepame pa pocnavme banovi da jademe i toa :P inace epten e za nigde serverov zos so tolkav lag ne se igra . i odamna ne sum vlezen , a i nemislim da vlezem , i toa e moeto iskustvo od kajgana serverot :D mwa mwa :drk::drk::drk::salut:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ауф серверов...
Ја знам ја видоф темата меѓу Ацид и принц играњето и се ставивме со Принц на aim мапите.
Сакаше да ме банира и мене како Кенгур ама пошо бев модератор на кајгана се извадив :)

После не знам шо како играв ептен у вечерни часови и по сабајлечки...Луѓето мислеа дека сум админ на серверот дека овде модератор.
И цело време на мсн ме аднуваа и ме замараа за серверот...
И на Тони му скурчи и ме стаи и мене админ...дугаачко време дур не бев тргнат ради неактивност (со право)

После дојде првиот турнир каде освоивме прво место (Јас,Ацид,Ѕоне и Бамаргера) иако тимот на Тон беше фаворит...
Ќе останам во записите како првиот играч што дал нож на Кајгана турнирите (на бушав на de_inferno)
На крајот знам се јадевме со круша у убиства ама последните две рунди направив 7( од можни 8) убиства и си ја земав титулата МВП на турнир.

Понатака знам серверот се повеќе се ширеше,па дојде време коа пробавме пасови да ставаме...
Ми текнува и колку сме се јаделе со Шорти и Скорпио на тоа awp_dust по сабајлечки 2в1 или 2в2

Па ги лажев луѓето (ВМД мислам) дека КПБ е уствари клан и го нервирав Кенгур :pos:
После дојде и вториот КГН турнир (малце неуспешен со многу откажувања)
Па sXe клиент, па тргај го заради брат му на алак со Виста...

И како може да ја заборавам мапата каде редовно игравме тенис со гранатите :)
Морам да му дадам специјален поздрав на Хорормен кој на Arabic доби нож и ме слејуваше :pos:

Е тоа беа времињата отприлика....

После се преселив во Чаир,немав нет се досеа и сервериве цело време се фул иначе би влегол малце да се распуцаме :)
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
^ Леле човече, кога ми текнува сега на таа мапа со "тенисот" :pos: Ќе ти средиме ние за да можеш да влегуваш кога сакаш :)
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
Мое искуство на кајгана... хмммм....

Прв пат кога играв овде го користев стариот ник (666) можеби некој памти... И така си делев хеадови на сите страни и си јадев банови од алак и незнам кој таму без да ме проверат. За среќа бев на АДСЛ и имав динамичка ип.

И после некое време ме поднаучија админите, а повеќето од играчите муабетот им беше ЧИТЕР ААААА!!!

И така играв некое време, дури кенгур не ми рече дека нема смисла да играм на овој сервер па до сега играв на Мax Arena додека не почнав да го посетувам форумов и денеска еве го пробав серверот и си испив бан од кецот без да ме проверат пак >.< .

Тоа е мојата историја на серверот :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
1
Iskustvo dobro iskustvo se usovrsiv dosta na serverov a i zaraza golema e nema den bez nego:duel:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Епа се почна кога за серверите дознав од мојот другар Џоче(Jacky) кој спомнуваше дека игра кантер на интернет на КгН сервери и во компјутери еднаш пробав и влегов на Кгн и ме распуцаа.Викам не сум за тука,ама кога ми ставија нет дома почнав да играм редовно на почетокот бев слаб но со тек на време се подобрив и сега играм за забава,не како некои кои играат за ранк.Бај Д Веј првпат јадев бан .. незнам од кој беше. Позз!
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
73
Поени од реакции
4
Pocnaf da igram na kgn serverite odamna pred 8-9 meseci pa napraif pauza bidejki igraf na MOL ali go zatvorija i jbg morase pak na kgn ... ednas se vratif od skolo i Mario (venu5) mi vika:ej bratce slusaj ima nekoi novi serveri za cs na internet se vikaat kajgana... i ja si vikam ejj top aj da probame :D.. I od togas kisnam ebate ... zaraza ziva .. toa e toa
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
jas od koga sum pocnal da igram counter strike sum igral pred 3 godini na cs.kajgana.com i tuka igram okoku 3 godini samo na kajgana i na kajgana sum naucil da igram cs i samo na kajgana ke igram toa e ama problem neso me pravat citer a na kajgan sum naucil cs :pos2: da igram LOL
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
jas od koga sum pocnal da igram counter strike sum igral pred 3 godini na cs.kajgana.com i tuka igram okoku 3 godini samo na kajgana i na kajgana sum naucil da igram cs i samo na kajgana ke igram toa e ama problem neso me pravat citer a na kajgan sum naucil cs :pos2: da igram LOL
Еј? Стварно? Како е ова можно, кога само една година постои серверов?
КГБ 3 години..??:):)
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
pa se zejbava toni so 3 godini ima so postoi cs.kajgana.com skas i da ti kazuvam koj igrase porano rambo 1 rambo 2 kontenjer kokoshka 51crow kgp kengur i drugi so ne gi pamtam :wink:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290

Kajgana Shop

На врв Bottom