Вашето искуство на cs@kajgana.com серверите

Член од
26 јануари 2008
Мислења
73
Поени од реакции
4
edno ne mi e jasno .. Zaso lazete be ... Ccccc kakvi lugje ima lelellelelel.so mislite demek ako igrate na kajgana od poodamna pofraeri ste a ? toa e toa .. jbg
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
edno ne mi e jasno .. Zaso lazete be ... Ccccc kakvi lugje ima lelellelelel.so mislite demek ako igrate na kajgana od poodamna pofraeri ste a ? toa e toa .. jbg
heehe ne jas sakaf da kazuvam deka na kajgana sum pocnal perf pat da igram server i tuka sum naucil da igram cs toa sakaf da kazam :pos2: ali jas kolku so pamtam cs.kajgana.com ima 2 i pol godini se raboti
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
73
Поени од реакции
4
heehe ne jas sakaf da kazuvam deka na kajgana sum pocnal perf pat da igram server i tuka sum naucil da igram cs toa sakaf da kazam :pos2: ali jas kolku so pamtam cs.kajgana.com ima 2 i pol godini se raboti[/quote]


LOL epa neso ne ti e u red pamtenjeto so da ti kazam... ili pa site nie sme dobile amnezija ko so kaza kolega kontejner i ti i toj Pro boy ... ili kao i da se vikase ste igrale .. 2 ipol god :toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Нема месец од кога почнав да играм на КГН :pipi:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
па.... чув за серверот дека се пукало ненормално cs и ја си викам дај и ја да одам таму да пукаме .. и едно мое другарче дојде ми намести cs и игав бев премногу срекен по цел ден играв .. бев под ник KORN исто .. :) па го сменив никот кога видов оти појачив па овај цитерот буги рријави мислам на форумот дека сум цитер хахахах ова ме насмеја ... ја цитер .. хахаха :0 потоа схе излезе и ја се чудев сто избацува потоа се ми стана јасно и тоа и потоа се запознав со ивер и останатите :) и сеа сум тој 19 > koRn** pozz.z.z. !
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Серверот ми го даде моето другарче DevilHunter пред околу 8/9 месеци , па еден ден влегов да видам шо како е , интересно :) Од тогаш до денес нон стоп пуцам кога имам време =) Топ е !
 
Член од
3 јуни 2007
Мислења
236
Поени од реакции
1
Незнам тачно ,ама знам дека многу одамна играм на кајгана серверите и ќе продолжам да играм и то :)
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
Го играм година дена секако, може и малце повеке.. Топ Е нема што, бтв играм само на него на никој др :)
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
epa vaka eve ja mojata prikazna :D:
znaci vika. Znaci skurcen od fifa 2004/5, canter so botovi :D pobarav na net nesho kako da igram na "internet" kanter. I ups na greska nauciv i na google go najdov ovoj server a ushe nz kako :D, znaci u toa vreme serverot beshe napraam za 21/2 luge a Vannilah i Ella sekogash ne pleskaa i skoro sekogash serverov beshe prazen :(. I samo dust2 i italy togash znaev da gi "igram" pa sledna faza beshe Train pa poposlem i nuke. i taka site mapi gi "sovladav". Po nekolku meseci igranje na kajgana dojde i prviot kgn turnir znaci beshe extra interesno, grupite bea meshani a nie znam (ja,horror,juvefan,macedonian i ushe eden ) stignavme do 4etvrt finale tamu ne ispleskaa scout so bandata poradi otsustvoto na horror ali nema veze bash beshe interesno. Pa poposlem se "usovrshiv" i taka pominaa ushe mn meseci na kajgana.
Napraviv pauza, igrav knight online skoro 1god pa eve me pak sea na kajgana gledam ste se zajacale ali taka treba :D nemoze da ste noobovi 4ever :D Ina4e imam ubavo "dosie" za fajkanje cheateri :back:
i taka toa e toa aa sho vreminja bea to
 

vasko_sr

Струмичанец
Член од
2 март 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Igram edno 3-4 mesca servero mi go kaza joco t.e EnergieNo.1 dobar server TOP igra i ondak to!
 
Член од
10 март 2008
Мислења
86
Поени од реакции
1
Па јас почнав да играм пред 1 месец.. Слушав сите прават муабет само за CS па и јас почнав да играм... Кул е многу е добар..
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Ја почнав да играм на кајгана месец дена од коа се подигна серверот,на серверот имаше само јаку пуцачи и нонстоп имаше админи.Почнав да играм по препорака на KGB не KaGeBe туку тогашниот KGB.Почнав да играм редовно и се здобив со нешто што можам да го кажам знаење.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Јас 2 годинки :wub:
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Паа играв уште од претходното лето кога ставив интернет, тогаш повеќе играв на Мол, ама почнаа читери да влагаат ова она али јебига немаше што да се праи ама по некое време отиде оффлине тој сервер... Влагав на кгн и пошто треба нели схе ја врска си немав тогаш дека треба и се откажав и од кгн... После некое време не знам некој ми кажа за схе-то и почнав и на кгн да играм и така... На кгн сум едно 7 месеци и многу се добри сервериве... И немам што да кажам друго освен дека е закон, паѓа добро пуцање, има заебанции и то.. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom